FC HÁJE "A" - Motorlet 2 : 4 (1:1)

FC HÁJE "A"  - Motorlet   2  :  4  (1:1)
Minimálně do sobotního poledne si mohou fotbalisté Motorletu B užívat pohled na tabulku Pražská teplárenská přeboru: po čtvrteční výhře 4:2 na Hájích se dostali na první místo o bod před trio Bohemians Praha, Aritma a Libuš. Devátou výhru na podzim zařídil hattrick kapitána Jakuba Majerčina.

Oba celky v této sezoně patří do špičky přeboru, ale zpočátku se na Hájích nehrál žádný extra pohledný fotbal. Domácí i hosté se sice sympaticky snažili kombinovat, ale šance nepřicházely.

Změnit to chtěl záložník Hájů Šus, který pálil doprostřed branky, kde byl ale připravený brankář Vácha. Na druhé straně Osvald střílel vedle, stejně jako jeho spoluhráč Chroust po standardní situaci.

První nápaditou akci předvedl Motorlet ve 20. minutě. Signál po rohovém kopu, který na hranici pokutového území pouštěl jeden z hráčů mezi nohama, zakončil povedenou ranou Jirec, jenže do cesty míče se postavil stoper Krejčí...

Zatímco Háje měly jen náznaky šancí, hosté byli nebezpečnější: po zaváhání Bednáře běžel Majerčin sám na brankáře Tlustého, ale míč si předkopl o něco víc než potřeboval, a pak už přišel výborný zásah gólmana Hájů. V dalším souboji této dvojice už byl Tlustý bez práce, protože Majerčin střílel z dobré pozice uvnitř pokutového území mimo.

Mnohem přesnější byl ve 34. minutě Osvald, který se dobře zorientoval ve vápně a trefil se hezky do horního růžku branky - 0:1.

Tenhle moment ale Háje nepoložil. Naopak. Hned z brejku přihrával Janoušek Boháčovi, který se ocitnul sám před brankářem Váchou, ale společně s ním přehodil i branku. Přesto bylo brzy vyrovnáno. Po autovém vhazování přiklepnul Boháč před brankou míč Šusovi, ten vystřelil z otočky, a míč se od tyče odrazil do sítě.

Brzy po poločase přišel nejhezčí moment zápasu. Domácí špílmachr Janoušek zpracoval aut u postranní čáry zády k brance soupeře. Z téměř beznadějné pozice, kdy měl za sebou čtyři protihráče, se famózně vymotal. Několik rychlých kliček a přihrávka před branku na Šuse, který nemohl nedat. Tohle bylo nádherné sólo!

Jenže vedení Hájům vydrželo jen tři minuty, když se dlouhý míč šťastně odrazil k nohám Majerčina, jenž ho bez váhání napálil přímo k tyči - 2:2.

Hrál se svižný a pohledný fotbal. Diváci, kteří ve velké zimě přišli, nelitovali. Bylo se na co dívat. Oba týmy šly za vítězstvím, ale blíž třetímu gólu byly Háje. Boháč netrefil míč ve velké šanci, když stál sám na malém vápně, aktivní Šus šel po pasu Bednáře sám na Váchu, udělal mu kličku, ale když pálil do odkryté branky, zjevil se u tyčky gólman Motorletu a vytasil fantastický zákrok - míč vyrazil.

Tohle byl klíčový okamžik utkání, místo vedení 3:2 musely Háje brzo dohánět ztrátu. V 74. minutě totiž Majerčin výborně odhadnul situaci po přihrávce Vlasáka brankářovi Tlustému. Hostující kapitán se důrazně natlačil mezi domácí přesilu a míč špičkou před Tlustým nasměroval do sítě.

Pak ale ukázal i menší zkrat, když při obranném zákroku na polovině hřiště nesmyslně zezadu sestřelil Vlasáka bez šance i úmyslu hrát míč. Mohl být rád, že rozhodčí Nykl vytasil jen žlutou kartu.

Háje se hnaly za vyrovnáním a šest minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Mašlej, jenže v obrovské šanci střílel vedle. Naštěstí pro Motorlet měl svůj den Majerčin, který se sebevědomě prosadil po pasu Fischera a suverénně dokončil hattrick.

Háje - Motorlet B 2:4 (1:1)

Branky: 39. a 52. Šus - 55., 74. a 85. Majerčin, 34. Osvald. Rozhodčí: Nykl - Zelený, Suchý. ŽK: 66. Chroust, 77. Majerčin (oba Motorlet B). Diváků: 50.

Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, J. Slabý - Janeček (18. Boháč), Bednář, Janoušek, Hruška, Šus - Soucha. Trenér: Zdeněk Slabý.

Motorlet B: Vácha - Fischer, Jirec, Chroust, Opočenský - Horváth (85. Čadek), Faktor, Osvald, Podzemský - Mašlej (87. Koubek), Majerčin (89. Sainer). Trenér: Jaroslav Šturma.

Hlasy trenérů

Zdeněk Slabý (Háje): "V první půli to bylo takové oťukávání, druhý poločas se mi celkově líbil mnohem víc. Nechci říkat, že je pro nás výsledek krutý, ale mám pocit, že jsme měli na to, aby pro nás tenhle zápas dopadnul lépe. Za stavu 2:2 jsme mohli skóre zlomit ve svůj prospěch, byl tam úsek, kdy jsme si vytvořili dobré šance. Jenže gól dal soupeř, my jsme pak vytáhli stopera Duba na hrot a Motorlet chodil do otevřené obrany. Bylo to utkání o tom, kdo dá třetí gól. Svými kvalitami rozhodl Majerčin. Kdybychom měli klasického útočníka takového formátu, možná bychom vyhráli."

Jaroslav Šturma (Motorlet B): "Sehráli jsme slušné utkání, hlavně ve druhém poločase to byl otevřený fotbal z obou stran. V prvním poločase jsme byli o chlup lepší, měli jsme nějaké šance, ale hráli jsme spíš na umělecký dojem než na góly. Ve druhém poločase už to bylo dobré, přidali jsme góly a vyhráli. Teď se nám daří, jsme nahoře, ale žádný cíl v podobě umístění jsme si před sezonou nedávali, což se nemění. Jsem hlavně spokojený s našimi výkony, je vidět, že se kluci tréninkem posouvají dál. Taky jsem rád, že je přebor rozšířený, protože můžeme hrát kvalitní zápasy, což je přínosnější než sebelepší trénink. Naší výhodou je při větším počtu zápasů také to, že máme široký kádr."