FK Meteor Praha VIII B - FC Háje

V úvodních devíti kolech přeboru získal Meteor B pouhých pět bodů, pak ale přišel velký obrat k lepšímu a ze zbylých osmi podzimních kol vytěžil dvacet bodů za šest výher a dvě remízy. Svěřenci trenéra Ivana Čabaly v podzimní derniéře zdolali na Štěpničné 5:2 Háje, přičemž dvěma góly se býskl kapitán domácích Petr Junek. Svůj podzimní účet tak završil na patnáct nastřílených gólů!

Mnozí aktéři zápasu si připomněli loňský vzájemný souboj rovněž v posledním podzimním kole na témže hřišti, kdy Háje vedly ještě deset minut před koncem 2:0, pak ale došlo k nevídanému obratu a Meteor B nakonec zvítězil 3:2. Tentokrát dali domácí na poslední utkání roku dohromady silnou sestavu a také o sobě dali v úvodní desetiminutovce vědět. Jmenovitě oba útočníci: Junek ze skrumáže pálil vedle a Fíček z trestného kopu těsně přestřelil břevno.

Hosté z Jižního Města ale žádný přehnaný respekt neměli a hned svoji první útočnou akci přetavili ve vedoucí branku. Boháč přihrál Václavu Hruškovi a ten v 11. min. falšovanou střelou, jež se odrazila od tyče do sítě, otevřel skóre: 0:1. Háje měly další šance, Soucha bžel sám na gólmana Šimpacha, Jiřík mu ale včas míč ukopl. Ve 20. min. udeřilo na druhé straně, stoper Daňhel obešel čtyři hráče hostí a střelou po zemi k tyči vyrovnal na 1:1.

Háje znovu převzaly iniciativu, po trestném kopu Bednáře pálil Vlasák z otočky nad. Soucha pak nabil Boháčovi, ten ale zblízka patičkou přehodil bránu! Na centr Souchy si potom znovu naběhl Boháč, v obrovské šanci však zblízka přehodil břevno. Cíl si nenašla ani tečovaná střela Bednáře, jež skončila těsně vedle. Nedáš - dostaneš, těsně před pauzou Jelínek odcentroval před hájeckou svatyni a zapomenutý ostrostřelec Junek zblízka hlavou poslal tým v zelených dresech do vedení: 2:1.

Po změně stran už zřetelně dominoval na umělce v Ďáblicích domácí tým, přesněji řečeno měl daleko víc štěstí v koncovce. V 56. min. po přihrávce Ondrůška zvýšil Janda I. na 3:1, hosté kontrovali jen Šůsovou ranou do tyče. Minutu nato opět přihrával Ondrůšek a Junek zvýšil už na 4:1. Splnil si tak sám sobě předsevzetí, že dá v posledním zápase dva góly. Pak se dostal do své jediné šance v tomto utkání Junkův parťák z útočné dvojice Fíček, zblízka ale trefil jen napřažené ruce dobře postaveného gólmana Tlustého.

Kolektiv z největšího sídliště ve střední Evropě měl opravdu pech, v 73. min. totiž Janoušek falšovanou střelou zdálky napálil zase tyč! A na druhé straně se naopak střela znovu ujala, přičemž tentokrát přihrával Junek a zakončoval Ondrůšek 5:1. Až v 88. min. hosté snížili, i když zásluou domácího stopera Wimmera. Ten totiž po centru střídajícího hráče hostí Musila napálil balon nechtěně do vlastní sítě: 5:2.

FK Meteor Praha VIII B - FC Háje Jižní Město 5:2 (2:1)

Branky: 45. a 61. Junek, 20. Daňhel, 56. P. Janda I., 75. Ondrůšek - 11. V. Hruška, 88. vlastní Wimmer.
ŽK: 16. Šůs, 21. Jan Slabý (oba Háje). Rozhodčí: P. Hrubeš - Horváth, Cichra. Diváků: 42.

Meteor B: Šimpach - Hrubeš, Wimmer, Daňhel, Jiřík (66. Tomanec) - P. Janda I. - Jelínek, P. Janda II. (46. Topinka), Ondrůšek - Fíček, Junek (76. Ježek). Trenér: Ivan Čabala.

Háje: Tlustý - Štípek, Vlasák, Dub, Jan Slabý - Bednář (81. Musil) - Soucha (67. J. Hruška), V. Hruška, Janoušek, Šůs - Boháč. Trenér: Zdeněk Slabý.

Ivan Čabala (Meteor B): Měli jsme dvě zkušené posily z A-týmu a přestože Honza Fíček nedal gól, byl určitě platný tím, že na sebe poutal protihráče. Daňhel dal důležitý gól na 1:1. Dá se říct, že z minima jsme vytěžili maximum, byli jsme šťastnějším týmem. Co jsme měli, to jsme také proměnili. V poločase jsme ale musel udělat trochu rachot v kabině, protože jsem hráče ani nepoznával, jak to odchodili. Ve druhé půli si to vzali k srdci. Jak jsme sezonu špatně, tak jsme podzim výborně dokončili. Z posledních sedmi utkání nás obrala o body jen Uhříněves, navíc Petr Junek je nejlepším střelcem přeboru.

Zdeněk Slabý (Háje JM): Navzdory porážce 2:5 jsem s hrou svého týmu spokojen a mám z ní velmi dobrý pocit. Řeknu-li to dost obrazně, tak domácí dali ze tří šancí pět gólů, zatímco my ze šesti nebo sedmi jeden. Ten druhý si dal totiž Meteor sám. Zatímco soupeř se posílil o nejzkušenější hráče svého divizního áčka, my jsme museli naopak sáhnout do béčka, protože nám chyběli dva hráči. Přesto jsme byli v první půli jasně lepší a mohli jsme dát mnohem víc než jen jeden gól. Druhá půle byla vyrovnaná, inkasovali jsme po chybách v rozehrávce. To se ve fotbale stává. Máme však sedmadvacet podzimních bodů, to bych před zahájením sezony určitě bral.