FC Háje JM - Meteor B 11:2 (4:1)

Tak takovýhle debakl v přeboru asi nikdo nepamatuje. rezerva Meteoru v týdnu nasázela Vltavínu B sedm gólů a definitivně se zachránila. V sobotu si pak zajela na Háje pro rekordní příděl. Inkasovala na přebor neuvěřitelných jedenáct gólů a nic na této ostudě nemohou zmírnit ani dvě vstřelené branky. Tenhle výsledek vejde do historii, stejně jako sedm gólů domácího Šůse v jednom zápase.

Úvod zápasu gólové divočině nenapovídal, bylo to takové poklidné. Ale ve 12. minutě začala kanonáda domácích, kterou zahájil svým gólovým koncertem Šůs. Z rohu šestnáctky technicky obstřelil Šimpacha a otevřel gólová stavidla.

Za tři minuty si do uličky naběhl Hruška a po zemi překonal Šimpacha podruhé. A po dalších třech minutách už to bylo 3:0, když Šůs doklepával míč do odkryté branky. Po půlhodině hry přidal z levé strany přízemní střelou čtvrtý gól Hrůza a domácí položily bytelné základy na pozdější debakl. Nic na tom nezměnila ani 31. minuta, kdy se individuálně prodsadil Jiřík a zaznamenal první úspěch hostů.

Po přestávce obrana hostů otevřela průchoďák široký jak Václavské náměstí a gólů v jejich síti utěšeně přibývalo. V 53. minutě pláchl po levé straně Šůs, naservíroval míč proti noze Janouškovi a ten překonal Šimpacha popáté.

Pak přišla pětiminutovka kanonýra dne Jakuba Šůse. V 60. minutě dostal prostor na středu hřiště a s přehledem zakončil na 6:1. Za tři minuty zůstal volný na levé straně a k bližší tyči dává sedmý gól domácích. Uplynuly jen dvě minuty, když hosté rozehráli přímý kop tak, že domácí šli do brejku, který po pravém křídle zatáhl Musil, předložil míč Šůsovi před prázdnou branku a bylo to 8:1.

Šůsův gólový apetit stále nebyl ukojen. V 72. minutě dává gól na 9:1, když má opět volný prostor před Šimpachem. Hosté sice zkorigovali v 75. minutě zásluhou Adamčeka na 9:2, ale v 80. minutě opět do díry ve středu obrany naběhl Šůs a zakulatil gólové konto na 10:2.

Demolici rezervy Meteoru pak v 85. minutě zakončil jedenáctým gólem v jejich síti Brož, který se na hřiště vrátil po dlouhodobém zranění a svůj comeback oslavil i brankově.

FC Háje - Meteor B 11:2 (4:1)
12., 18., 60., 63., 65., 72. a 80. Šůs, 15. Hruška, 30. Hrůza, 53. Janoušek, 85. Brož - 31. Jiřík,
75. Adamček. ŽK: 65. Krejčí - 82. Janda II. Rozhodčí: Hurych - Stumpf, Cichra. Diváků: 40.
FC Háje: Tlustý - Vlasák (46. Pravenec), Krejčí, Dub, Hrůza (85. David) - Musil (68. Reichmann), Bednář, Janoušek, Brož, Hruška - Šůs. Trenér: Zdeněk Slabý.
Meteor B: Šimpach - Kilián, Wimmer, Jiřík, Tomanec - Skipala, Zezula, Janda II., Dafčík (46. Čermák) - Adamček, Junek. Trenér: František Mysliveček.

Zdeněk Slabý (Háje):
„Vstoupili jsme do historie soutěže, dát jedenáct gólů a Šůs sám sedm, to bude ve statistikách na prvním místě. Soupeř přijel s řadou mladých hráčů. Nehráli špatně, ale bylo to takové naivní. Hodně vysunutá obrana dopředu, chyběl střed zálohy a my jsme do otevřené obrany nabíhali jak chtěli. Naše náběhy nestíhali zachytávat a z toho padla většina gólů.“
František Mysliveček (Meteor B): „ Tenhle zápas, to pro mně je jako rána kladivem do hlavy. Je strašné zjištění, že mladí hráči si už myslí, že jsou hotoví fotbalisti a přidají se k nim i ti zkušenější, kteří by hru měli usměrnit. Pak je z toho takováhle ostuda. Je pravda, že hrajeme pokaždé v jiné sestavě, něktěří hráči nastupují na jiných postech, ale tohle je neomluvitelné. Učte někoho trojčlenku, když neumí sčítat..“

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Šůs.
Nejlepší hráč Meteoru B: Trenér Mysliveček se omluvil: „Chápejte, že dneska to po mně nemůžete chtít."
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz:  Jakub Šůs (Háje).