Provozní informace

Provozní informace (2) - červen 2012

Dne 19.6.2012 se statutární zástupce pronajímatele areálu (FC TJ) Jan Horník zúčastnil z titulu svých pravomocí schůzky výboru nájemce (FC) se zvolenými zástupci hráčů A a B mužstev dospělých Jakubem Hruškou, Václavem Hruškou, Karlem Hrůzou a Janem Slabým. Důvodem byla skutečnost, že odpověď na převážnou část připomínek a dotazů, jimi písemně vznesených výboru FC, byla v kompetenci FC TJ.

V souvislosti se současnými napjatými vztahy FC TJ s MČ Praha 11 upozornil zástupce hráčů na možnost snahy vnést vnitřní rozpory mezi smluvní strany, doložil příklady obdobného jednání ze strany MČ v minulosti. Upozornil na skutečnost, že spolupráce neziskových organizací v tržním prostředí je možná pouze za podmínky vzájemné důvěry.

Na dotazy zástupců hráčů, na majitele části travnaté plochy, kdo s ním jedná, jaké má podmínky, jak je vyrovnána Schulhoffka a kde jsou peníze, hráče o této problematice FC TJ informoval a doporučil pro příště obrátit se na své trenéry a vedoucí, kteří jsou o provozních záležitostech informováni vždy při účasti zástupce FC TJ na pravidelných trenérských schůzkách. Mnohé informace lze vyhledat i na webových stránkách FC v části Provozní informace.

Upozornil zástupce hráčů, že pro vznesení dotazu na údajně utajované informace, o vztazích  mezi FC TJ a FC, není nutno volit ze strany hráčů své mluvčí. Tyto vztahy jsou od roku 2001 neměnné, transparentní a jsou kdykoliv z veřejných zdrojů dosažitelné. Se zpochybňováním nastavených vztahů, které jsou jednou z mála pojistek proti zcizení majetku občanských sdružení v současném tržním prostředí, se pravidelně FC TJ setkává dlouhodobě hlavně při jednáních s MČ Praha 11 a též občas v souvislosti s prosazováním zájmů potencionálních sponzorů.

Na základě jednání a vznesených připomínek učinil FC TJ následná opatření.

Projednal vznesené stížnosti se správním zaměstnancem FC TJ a provedl kontrolu stavu areálu.

Byla odstraněna konstrukce z lešenářských trubek z blízkosti travnaté hrací plochy.

Upozornil FC na možné následky parkování uvnitř areálu v době tréninku. Případné sankce jdou plně za nájemci, kteří jsou ve vztahu k pozemkům přístupové cesty a části areálu ve stejném postavení jako FC TJ.

Na základě kontrolou zjištěného stavu odmítl další písemně podané připomínky na neplnění povinností pronajímatele v oblasti správy majetku jako neopodstatněné. Rozsah správní činnosti je odpovídající současným vlastnickým vztahům v areálu a nadstandardní pro dospělé hráče z hlediska výše nájemného. Pořídil fotodokumentaci a se svými závěry seznámil přímo na místě trenéra A mužstva pana Slabého.

Odmítl stížnost na neplnění povinností správního zaměstnance FC TJ. Na argument mluvčího hráčů, že ještě před pár lety to zde vše fungovalo a za současného správce tomu tak není, byl odchovanec klubu upozorněn na skutečnost, že dotyčný pracovník vykonává tuto činnost za smlouvou daných podmínek a provozovatelem požadované úrovni, nepřetržitě od roku 1998. To, že současný stav je takový jaký je, netěší nikoho z nás. Zde bylo vhodné zeptat se na příčiny tohoto stavu a případné stížnosti směřovat přímo na zástupce FC TJ.

Seznámil mluvčí hráčů dospělých s názorem FC TJ na možné dopady, současného  postoje MČ ke své odpovědnosti v oblasti prevence negativních jevů mládeže na sídlišti, na činnost FC. Stanovami daná povinnost FC TJ je v této oblasti veřejného zájmu  prioritně zajišťovat provozní podmínky pro děti a mládež na Praze 11.

Upozornil FC na nízkou úroveň informovanosti členské základny dospělých o činnosti jejich klubu, na neznalost stanov, provozního řádu a alespoň základních práv a povinností nájemce v pronajatém areálu. Tyto vědomosti by vyřešily většinu připomínek.

Úroveň písemně zaslaných požadavků  a úroveň proběhlého jednání vede statutárního zástupce FC TJ k osobní poznámce. Pokud by se mnohá z jednání v minulém tisíciletí vedla srovnatelným způsobem, nebylo by nyní na co si stěžovat. Doporučuji k přečtení výroční zprávu z roku 2000 někde v RETRO příspěvcích na webu FC v oblasti Provozní informace.

Ve sportovních prostorách soc. budovy pronajatých FC bude nově vyvěšen provozní řád pronajímatele areálu.

FC TJ děkuje všem, kteří jsou z přesvědčení ochotni pomoci při údržbě rozlehlých areálů. A není jich málo.

V Praze dne 21.6.2012

FC TJ Háje Jižní Město