SK Třeboradice B - FC Háje JM B 3:3 (1:0)

V  11. kole jsme měli hostovat na travnatém hřišti v Třeboradicích. Na začátku týdne  navrhlo vedení domácích, zda bychom si vzhledem k počasí nemohli vyměnit pořadatelství zápasu. Návrh jsme uvítali, protože je lepší hrát na trávě v květnu a na UMT v listopadu. Ne všude jsou rozumní funkcionáři, kteří upřednostní hru na kvalitním povrchu, před možností získat výhodu na soupeře v podobě hry na bahně tak, jak tomu bylo v utkání mužstva „A“ ve Vršovicích.

Novák,Hančl(50.Soucha)

V letošní sezóně byl trenér Dvořák poprvé před zápasem v situaci koho z početného mužstva nenominuje do zápasu. V pátek byli všichni nominovaní (14.hráčů) upozorněni na změnu hřiště a času výkopu. 30 minut před zápasem ale v šatně bylo jen

12 hráčů, protože Čížek a Faměra, zřejmě po náročné noci, byli v té tobě ještě v peřinách. Z tohoto důvodu trenér telefonicky požádal Matěje Souchu, zda by mužstvo mohl doplnit, a ten mu vyhověl.

Do zápasu jsme vstupovali s vědomím stoupající formy Třeboradic, ale s odhodláním pokračovat ve vítězné sérii. Domácí nastoupili v deseti hráčích s tím, že brankář dorazí v průběhu zápasu. Tuto výhodu jsme využili tím, že hráče z pole, který brankáře zastupoval jsme vůbec neohrozili. Chtěli jsme jako v minulých zápasech hned od začátku zatlačit soupeře do defenzivy a skórovat. Bohužel se nám to vinou dobrého pohybu a nasazení soupeře nedařilo. První poločas byl vyrovnaný a šance byly na obou stranách. První branka padla v 43. minutě, ale do naší sítě, když se evidentně nepovedl centr Naňkovi z hranice šestnáctky, ale jeho „ukopnutí“ skončilo v brance.

O přestávce dostali hráči pokyn zlepšit obranou činnost a více se tlačit do zakončení. To druhé hráči začali plnit od první sekundy druhého poločasu. Již v 46. minutě napodobil Karel Hrůza střelce první branky a jeho centr také skončil za zády brankáře 1:1. Po vyrovnání zaúřadoval nejmladší hráč na hřišti Adamček a využil chyb v naší obraně a  dvěma góly zajistil vedení soupeři. Od tohoto okamžiku jsme byli lepším mužstvem. Domácí, asi pod vlivem vedení, si dali oddechový čas. V 64. minutě zahrál v šestnáctce bránicí hráč rukou a nařízenou penaltu Jakub Novák proměnil. Po gólu jsme se ještě více vrhli do útoku a vypracovali si několik šancí. Z jedné z nich v 73. min. Novák vyrovnal 3:3. Za tohoto stavu chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu a měla k tomu i několik příležitostí. Největší měl několik minut před koncem Novák, který chtěl přehodit vyběhnutého brankáře, ale přehodil i branku. Škoda, jeho gól by znamenal druhý hattrick v sezóně, ale hlavně 3 body.

Myslím si, že vzhledem k většímu množství šancí a převaze v závěrečných 30. minutách bychom si vítězství zasloužili.

V předposledním kole hostíme 11.11. v 14 hodin Olympii Šeberov, v jejíž  „B“ týmu hostuje několik bývalých hráčů Hájů. Není vyloučeno, že některý z nich do utkání nastoupí. Přijďte nás povzbudit.