Sokol Kolovraty - FC Háje JM B 5:1 (2:1)

Béčko s lídrem tabulky prohrálo. Přesto se hřeje po podzimu na krásném čtvrtém místě.

Novák(50.Hančl),Martinák

V sobotu odpoledne jsme se vydali na hřiště Újezdu Praha 4 k poslednímu podzimnímu utkání se Sokolem Kolovraty. Mužstvo s ambicí na postup do 1.A třídy se před sezónou značně posílilo o několik mladých hráčů z Horních Měcholup. Soupeře předcházela pověst běhavého a velice důrazně hrajícího týmu. V letošním ročníku se ještě nestalo aby naše omlazené mužstvo mělo v utkání (i přes účast několika zkušených borců) vyšší věkový průměr než soupeř.

Do utkání jsme vstoupili nešťastně, protože již ve 4. minutě jsme prohrávali gólem z trestného kopu, zahrávaného z cca 25 metrů. Nutno podotknout, že se zahrávajícímu hráči kop opravdu povedl. Po tomto šoku jsme přežili ještě několik šancí bez úhony a postupně se zlepšovali a stávali se domácím vyrovnaným sokem. Naše vyrovnávací branka padla v 19.minutě po krásné akci. Jakub Novák se uvolnil na hranici vápna a mohl v klidu skórovat, ale on překvapil všechny hráče i diváky, když si balón o vzdálenější tyč narazil, a protože byl už ve velkém úhlu, vracel na vápno nabíhajícímu Štípkovi, který krásnou střelou vyrovnal. Bohužel jsme se neradovali dlouho, neboť se soupeř již ve 26. minutě opět ujal vedení (možná z ofsajdu). Za stavu 2:1 jsme odcházeli do šaten. Řekli jsme si, že domácí jsou dobří, ale ne neporazitelní, že se pokusíme utkání otočit a uštědřit jim teprve druhou porážku (dosud prohráli jen na stejném hřišti s Újezdem.)

Jak jsme řekli, tak se i stalo. Začátek druhého poločasu byl jasně v naší režii. Soupeř byl cca 15. minut pod neustálým tlakem a jen sporadicky se snažil útočit. Naši hráči si vypracovali 4-5 loženek, ale jak už u nás letos bývá zvykem, tak jsme je nevyužili. Po našem náporu soupeř hru vyrovnal, a pak začal řádit Jura Linhart alias Rychlonožka (v dorostu hostoval na Hájích), který nám za 28.minut dal hattrick.

Myslím, že všichni naši hráči podali velice dobrý výkon a byli favoritovi určitě rovnocenným soupeřem. Domácí byl lepší, vyhráli zaslouženě, ale skóre utkání neodpovídá dění na hřišti, kdy mužstva po větší část zápasu podala vyrovnaný výkon.

Závěrem musím poděkovat, Radkovi Hanzlíkovi za zajištění pořadatelské služby.

P.S. Velice a to nemile mne překvapila neúčast pana Solaře, našeho věrného fanouška a přísného kritika . Asi byl vyjádřit kritiku vládě při demonstraci na Václavském náměstí.

Subjektivní pohled na utkání napsal P.L.