Mini 8B- souhrn posledních tří kol

V průběhu jednoho týdne jsme absolvovali 3 mistrovská utkání, ve kterých jsme získali 3 body za vítězství nad Vinoří.

V minulém týdnu jsme absolvovali domácí zápas s Klánovicemi (0:2), poté jsme vyhráli nad Vinoří na jejím hřišti 2:0 a na závěr jsme prohráli na Chodově 7:3.

Háje - Klánovice 0:2 (0:1)

Utkání hrané v poměrně svižném tempu, ve kterém se nám dařila především obranná činnost. Především Aleš Bartoš s Kubou z ´99, který nás opět pro naši velkou marodku posílil, odehráli celý zápas skvěle a ve hře toho moc útočníkům Klánovic, které táhl prakticky jediný hráč, nedovolili. Vše ostatní vyřešil Honza Šmolík v bráně. Naopak velkou slabinou byla útočná činnost. Jako v mnoha zápasech předtím jsme se nedokázali dostat za obranu soupeře. Naše pokusy končily často u postranní čáry, odkud jsme nedokázali dostat míč před bránu. V tomto ohledu nám hodně chyběl Martin Procházka, který má z našich kluků nejlepší techniku a cit pro přihrávku. Soupeř nebyl o nic lepší, ale nedokázali jsme toho využít. Obě obdržené branky padly po rozích, kdy jsme nedokázali uhlídat klánovické útočníky.

Vinoř - Háje 0:2 (0:0)

Druhé vítězství v soutěži. V tomto utkání si ceníme na klukách hlavně bojovnosti, za kterou si především v druhém poločase výhru zasloužili. Zápas moc pohledný, především v prvním poločase, nebyl, na nás bylo možná znát, že jsme přes týden netrénovali. Ve druhém poločase nám pomohla rychlá branka Michala Navrátila. Od té chvíle jsme byli o trochu lepší než soupeř. Bohužel jsme uklidňující gól nedali, a tak jsme se museli až do poslední minuty, kdy přidal druhý gól Michal Čermák, bát, že Vinoř vyrovná. Vinoř hrozila z brejků, občas se jí podařilo dostat za naši obranu, ale naši hráči byli v tomto utkání na tom rychlostně lépe, takže vše vyřešili dřív, než se Vinoř dostala k brance.

Chodov - Háje 7:3 (2:1)

Třetí utkání v sedmi dnech pro nás nezačalo moc dobře. Hned v první minutě jsme dostali gól. Jak je naším špatným zvykem, z rohu. Bohužel, nebyl to poslední gól po této standartní situaci. Překvapivě nás tato branka nesrazila a brzo jsme vyrovnali po pěkné kombinační akci, kterou zakončil Filip Šneider. V tu chvíli se hrál velmi pěkný fotbal, kluci dobře kombinovali a bojovali. Měli jsme i hodně štěstí při několika šancích Chodova, které buď Honza Šmolík chytil, nebo jen těsně minuly branku. Do kabiny jsme šli ale s jednogólovým mankem, protože jsme neuhlídali velice šikovného útočníka s šestkou na zádech, který z úhlu prostřelil Honzíka. Škoda. V druhém poločase se ale naše, v posledních dvou zápasech dobře pracující, obrana totálně rozsypala. Kluci špatně obsazovali, nebyli důrazní při soubojích ve vápně. Nepodržel nás ani Honza, který ve druhém poločasu špatně vykopával a některé střely, které pustil za svá záda, měl chytit. Vrcholem naší nemohoucnosti v obraně bylo, že Chodov, který rozehrával roh s jedním hráčem ve vápně proti našim pěti bránícím, se dokázal gólově prosadit. Částečně můžeme být spokojeni s tím, že jsme dokázali poměrně jednoduše, na rozdíl od jiných zápasů, dostávat do šancí. Výsledek jsme zkorigovali brankami Patrika Jíry, pro kterého to byla první branka v soutěžním zápase, a bezpečně proměněnou penaltou Michala Navrátila.

Máme před sebou poslední dvě kola, věříme, že se o posledních 6 bodů popereme.ht