Provozní informace

Provozní informace (3)

Provozovatel sportovního areálu K jezeru nad hostivařskou přehradou FC TJ Háje byl výborem FC Háje informován o nabídce MČ Praha 11 týkající se rekonstrukce a zprovoznění hlavní travnaté plochy, na jejíž bezprecedentní stav, způsobený chybami státní správy v minulosti a nečinností MČ Praha 11, veřejnost již pátým rokem upozorňuje.

Obsahem nabídky je uzavření podnájemní smlouvy mezi MČ a občanským sdružením FC Háje. Předmětem této smlouvy je závazek MČ přenechat za úplatu do užívání  FC Háje pozemek dnes zarostlé části travnaté hrací plochy, která přešla v roce 2008 do vlastnictví soukromého subjektu, akciové společnosti ODDITY a.s., řízené předsedou představenstva Mgr. Bc. Michalem Davidem a založené v roce 2007.

Tomuto kroku má předcházet uzavření nájemní smlouvy na tento pozemek mezi MČ a společností ODDITY a.s a vyrovnání veškerých dluhů a závazků vůči této společnosti. Travnatá plocha hřiště má být poté uvedena do původního stavu na náklady MČ a předána FC Háje. MČ Praha 11 prostřednictvím několika členů FC Háje, kteří přijali pověření ke zprostředkování jednání s výborem fotbalového klubu, stanovila FC Háje podmínky, za kterých je možno smlouvu uzavřít. Jedná se zejména o tyto

- vyloučení provozovatele areálu FC TJ z jednání o nabídce dané FC

- možnost FC předmět nájmu užívat pouze ve spojení se sousedícím pozemkem FC TJ

- povinnost FC na svůj náklad a svým jménem zajistit právo užívání pozemku FC TJ

- uzavření smlouvy a podnájem předmětu podnájmu s FC na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 24 měsíců s tím, že podnájem zaniká okamžikem zániku nájmu sjednaného mezi MČ Praha 11 a akciovou společností ODDITY a.s..

FC TJ považuje podmínku vyloučení z jednání o budoucnosti areálu za nepřípustné zasahování do práv soukromého subjektu a porušení principu nestrannosti obecní správy, definovaného správním řádem a zákonem o obcích. Bere na vědomí opožděnou nabídku pana starosty, do jehož kompetence spadá oblast sportu a volného času, na pomoc v hledání konsensu, který by přispěl ke zlepšení současné situace v areálu ve prospěch veřejného zájmu a občanů Jižního Města. FC TJ je připraven nadále jednat o využití sousedního pozemku s vlastníkem pozemku ODDITY a.s. a nově s občanským sdružením FC Háje. Právní cestou se bude domáhat svých práv a plnění povinností v oblasti veřejného zájmu ze strany MČ Praha 11.

V této souvislosti považuje provozovatel areálu FC TJ za nutné veřejně oznámit, že nemá ke společnosti ODDITY a.s. žádné závazky a dluhy. Věříme, že sdělení o závazcích FC TJ je ze strany MČ Praha 11 právně neověřená informace a případné další zkomplikování řešení současného stavu areálu pak neúmyslné.

V této souvislosti vyjadřuje FC TJ znepokojení nad přítomností pana Petra Sýkory, působícího a zastupujícího od roku 2008 na Jižním Městě komerční zájmy společností  Time 4 sport a Dukla Praha a.s., na jednáních, která se týkají provozního využití soukromých pozemků areálu K Jezeru, a to v pozici, dle vyjádření  starosty MČ, poradce starosty pro sport. Výše jmenovaný se podílí na komercionalizaci veřejného zájmu v oblasti sportovní výchovy dětí a mládeže na Jižním Městě, aktivně se podílel na neprůhledné privatizaci školních sportovních areálů Mikulova a Schulhoffova a je jedním z realizátorů, nejen z hlediska výše vynaložených finančních prostředků neúspěšného, společného projektu MČ Praha 11 a Dukla Praha a.s. v oblasti sportovní výchovy dětí na Jižním Městě.

FC TJ přes veškeré výhrady považuje, po pěti letech nezájmu o stav hřiště, investiční nabídku MČ v končícím volebním období za první krok k nápravě chyb minulosti a zároveň za projev uznání a ocenění výsledků sportovní činnosti FC Háje, jednoho z největších pražských klubů. Klubu s 85 letou historií, klubu který dlouhodobě zajišťuje sportovní vyžití obyvatel JM a výchovu dětí v současnosti na úrovni krajského střediska mládeže. S tímto stanoviskem FC TJ byl seznámen výbor FC Háje.

FC TJ si váží práce desítek dobrovolných trenérů, vedoucích, hráčů a rodičů podílejících se na chodu neziskové organizace v nelehkých tržních podmínkách svého sídliště. Bude proto bez ohledu na postoj MČ nadále jednat a prosazovat uvedení travnaté plochy do původního stavu se zohledněním historicky daných smluvních vztahů. Bude současně požadovat stabilizaci provozního zajištění sportovní činnosti areálu v oblasti veřejného zájmu tak, aby nemohlo dojít v budoucnu ke zcizení výsledků dlouhodobé práce pro obyvatele Jižního Města, bez odpovídající náhrady. FC TJ bude podporovat a všemi právními prostředky hájit, za pomoci Magistrátu hl. m. Prahy vybudovaný a úspěšný systém sportovní výchovy mládeže v tomto areálu.

čtvrtek 6.6.2013 | Jan Horník | Přečteno: 4395