Sokol Kolovraty - FC Háje JM B 5:2 (1:2)

V neděli 16.6. od 10:30 jsem sehráli poslední letošní utkání. Hráli jsme v Kolovratech s místním týmem, který byl již několik kol suverénním vítězem soutěže. Součástí utkání byla jejich oslava postupu do 1.A třídy.

Hančl,Martinák(77.Seneta)

V neděli 16.6. od 10:30 jsem sehráli poslední letošní utkání. Hráli jsme v Kolovratech s místním týmem, který byl již několik kol suverénním vítězem soutěže. Součástí utkání byla jejich oslava postupu do 1.A třídy. Před zápasem místní fanynky předvedly vystoupení ve stylu roztleskávaček a po zápase byl ohňostroj, tedy jen ten konfetový. I my jsme chtěli svým výkonem přispět k oslavám. Na utkání jsme se svědomitě začali připravovat v sobotu po zápase Áčka. Zvolili jsme jednodenní soustředění společné pro hráče A i B týmu. Nechtěli jsme opravdu nic podcenit, proto byla příprava náročná a dlouhá. Vzhledem k tomu, že panuje opravdu teplé počasí, všichni hráči během přípravy pečlivě doplňovali tekutiny. Používali několik druhů iontových nápojů(vyrobených např.v Božkově, Karl. Varech,na Smíchově nebo i ve Finsku,Irsku či Skotsku), takže dehydratace nehrozila. Někteří zvláště svědomití protáhli přípravu až do brzkých ranních hodin.

Před utkáním byla příprava na hráčích vidět, čišelo z nich odhodlání podat co nejlepší výkon. Soupeř na nás doslova vlétl. Jejich šance střídala šanci, zvláště "Rychlonožka" Linhart dělal naší obraně velké problémy. Domácí měli hodně šancí. I my jsme se dostávali do zakončení, ale ani jedno mužstvo branku nevstřelilo. To se změnilo v 28. minutě, kdy na pravé straně unikl Novák a prostřelil brankáře 0:1. O čtyři minuty později v 32.minutě se situace opakovala, Novák zvýšil na 0:2. Domácí byli v šoku, zvýšili útočnou aktivitu, Linhart byl ještě rychlejší. V 37. minutě byl po druhé žluté za druhý faul na Linharta vyloučen Kabelka. Chtěli jsme poločas dohrát za nezměněného stavu a o přestávce zvolit co nejlepší taktiku. Bohužel nám to nebylo rozhodčím přáno. V 43. kopali domácí trestný kop za faul, kterému předcházel jejich evidentní faul. Na umístěnou střelu Všetečky Matějovský nedosáhl 1:2. Do druhé poloviny jsme nastoupili s úmyslem vzdorovat domácím útokům co nejdéle a z brejků také zahrozit. V 48. naše snaha skončila, Hrubý vyrovnal na 2:2. Domácí stále víc a víc útočili, my jsme se dostávali do brejků. Měli jsme loženky, zvláště Novák mohl dovršit hattrick, ale šance nevyužil. Postupně nám za velkého horka docházely síly. Domácí toho využili v 72., když Tuša předskočil našeho nejlepšího hlavičkáře Hančla 3:2. V 80. zvýšil Linhart na 4:2 do prázdné brány, dorážkou střely, která se odrazila od tyče. V 84. dorazil Linhart další střelu 5:2. Další šance ani jedno mužstvo nevyužilo. Kolovraty vyhrály zaslouženě, my jsme jim byli po většinu zápasu důstojným soupeřem. Všichni naši hráči podali výborný, obětavý výkon. Utkání svojí úrovní přispělo k slavnostní atmosféře.

Domácím k vítězství a zvláště k postupu gratulujeme. Přejeme jim hodně štěstí v příštím ročníku a třeba se za rok bude hrát utkání Kolovraty – Háje, tentokrát ale v Přeboru.

Našim fanouškům děkujeme za podporu, kterou nám po celou sezónu poskytovali a těšíme se na ně v nové sezóně.