2. ročník fotbalového turnaje pořádaného FC HÁJE A, ročník 1998

V sobotu 17.6.2006 v 8:00 hodin jsme na našem hřišti Schullhofova zahájili 2. ročník fotbalového turnaje pro ročník 1998 a mladší.

Turnaje se zúčastnila tato mužstva : FC HÁJE A, B, C, TJ KYJE, CHODOV, TURNOV, SÁZAVA, JUNIOR VESTEC, CHUCHLE, MOTORLET.

Vzhledem k tomu, že tři dny před zahájením turnaje svou účast odmítlo družstvo ČAFC Praha, byli jsme nuceni kluky z FC HÁJE A rozdělit na dva týmy A, B.

Než vůbec začnu popisovat průběh turnaje, tak bych rád vyzdvihl celkovou připravenost a organizaci turnaje. Zejména chci tímto za všechna zúčastněná družstva, po rozhovoru s jejich trenéry, poděkovat Mirkovi Remešovi, šéfovi tohoto turnaje a rodičům z FC HÁJE A, B ročník 1998 za jejich finanční podporu a pomoc s přípravou celého turnaje. Dále musím vyjádřit poděkování i rozhodčím, kteří celý turnaj řídili v duchu fair play. Jmenovitě patří ďík maďarskému sudímu p. T. Schreiberovi, italskému rozhodčímu p. C. Lauricellimu a českému zástupci p. P. Novákovi.

Občerstvení pro hráče i přítomné diváky bylo zajištěno na profesionální úrovni. Co se týče cen pro hráče mohu s čistým svědomím, vzhledem k účasti na dvou zahraničních turnajích, prohlásit, že takové nejsou k vidění ani na mezinárodním fóru. Všechna mužstva získala pohár, diplom a věcné ceny. Dále družstva, která v celkovém pořadí skončila na prvních třech místech, obdržela věcné ceny, poháry, medaile pro všechny hráče, dále individuální ceny (poháry, diplomy) pro nejlepšího hráče, střelce, obránce, záložníka a útočníka. Nakonec ti nejlepší získali navíc pohár a diplom za cenu : nejlepší brankář, obránce, záložník, útočník, hráč a střelec celého turnaje.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po pěti.

TJ KYJE

Po odehrání základních skupin bojovali týmy o celková umístění. Ze skupina A postoupilo do semifinále družstvo FC HÁJE A, CHODOV a ze skupiny B FC HÁJE C, TJ KYJE.

V prvním semifinálovém boji nastoupila proti sobě mužstva TJ KYJE a CHODOVa. U mužstva Chodova bych se rád pozastavil. Hráči tohoto týmu ještě před tímto turnajem nastupovali v klubu FC HÁJE B, ročník 1998. Tento turnaj byl jejich posledním vystoupením pod vedením trenérů R. Kvěcha a J. Tržila. Všichni, co tento tým znají, museli být v průběhu turnaje velmi překvapeni jejich výborným výkonem a lze je právem označit za černého koně turnaje a konstatovat, že je velká škoda, že od příští sezóny budou nastupovat pod hlavičkou TJ CHODOV, kam celé družstvo odešlo. Po velmi dobrém výkonu prohráli s týmem TJ KYJE v poměru 0:5 a zbyl na ně boj o bronzovou příčku, prvním finalistou se tak stali hráči z TJ KYJE.

Ve druhém semifinálovém zápase proti sobě změřili síly hráči FC HÁJE A (trenér - P. Jeřábek) a FC HÁJE C (trenér - J. Dupal). Toto utkání lze označit za vůbec nejlepší v průběhu celého turnaje. V prvním poločase se podařilo zhruba v 10. minutě utkání vstřelit první branku svěřencům J. Dupala. Hra se přelévala nahoru, dolu a do poločasu kluci od P. Jeřábka stav vyrovnali na 1:1. Ve druhém poločase se štěstí a trochu i maďarský rozhodčí T. Schreiber přiklonili na stranu chlapců z FC HÁJE C ( Jirko, sorry ) a těm se podařilo zvýšit na 2:1 v jejich prospěch. Kluci z FC HÁJE A se však nevzdali a několik minut před koncem utkání, se po pěkném úniku a následné střele D. Nováka podařilo srovnat stav na 2:2. Tímto výsledkem také utkání skončilo a ke slovu přišly pokutové kopy a to pět hráčů na každé straně. Zde se štěstíčko přiklonilo na stranu svěřenců trenéra P. Jeřábka, kterým se podařilo proměnit 2 z 5, což se chlapcům J. Dupala podařilo pouze v jednom případě. A tak do finále postoupil tým FC HÁJE A.

V boji o třetí příčku se po velmi urputném boji podařilo zvítězit mužstvu FC HÁJE C nad týmem CHODOVa 2:1 a právem si hráči trenéra J. Dupala zavěsili na krk bronzové medaile.

Do finálového zápasu nastoupili pořádající domácí hráči FC HÁJE A proti TJ KYJE. Na obou týmech byla znát obrovská únava z předešlých zápasů. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Klukům z hájů se podařilo v prvním poločase vstřelit jednu branku a do druhého poločasu kluci vstoupili s jednobrankovým vedením a s touhou zvítězit. V průběhu druhé půle přidali do sítě TJ KYJE ještě dvě branky a zápas již kontrolovali, i přesto že soupeři se podařilo v posledních minutách utkání vstřelit jednu branku a korigovat tak výsledek na konečných 3:1 ve prospěch FC HÁJE A, kteří se tak stali vítězi celého turnaje.

Zde Vám přinášíme konečné výsledky, umístění týmů, včetně individuálních ocenění :

10. FC HÁJE B (trenér - M. Remeš)

NEJLEPŠÍ HRÁČ turnaje : David Schreiber (FC HÁJE A)
NEJLEPŠÍ STŘELEC turnaje : David Novák (FC HÁJE A - 10 branek)
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ turnaje : Filip Tlapa (FC HÁJE A)
NEJLEPŠÍ OBRÁNCE turnaje : Michal Čermák (CHODOV)
NEJLEPŠÍ ZÁLOŽNÍK turnaje : Dominik Remeš (FC HÁJE A)
NEJLEPŠÍ ÚTOČNÍK turnaje : Dominik Slabý (TJ KYJE)

Tímto bych rád poděkoval všem klukům za předvedenou hru a pěknou podívanou. Vítěznému celku FC HÁJE A, ročník 1998 přeji co nejhezčí zážitek a nejlepší výsledek na mezinárodním turnaji v Maďarsku, kterého se zúčastní ve dnech 23.7.-30.7.2006.