Třeboradice B - FC Háje JM B 2:2 (1:2)

V neděli 3.11. jsme za dušičkového počasí hostovali v Třeboradicích. Domácí byli spolu s Chodovem v čele tabulky. K tomu aby svoje postavení udrželi, potřebovali nás porazit.

Štípek,Stastny,Sojka,Hrůza
                        David(89.Čížek),Bednář,Brož(61.Grebeň),Hančl Jos.(85.Bobko)

Boháč,Grafnetr(88.Procházka)

V neděli 5.11. jsme za dušičkového počasí hostovali v Třeboradicích. Domácí byli spolu s Chodovem v čele tabulky. K tomu aby svoje postavení udrželi, potřebovali nás  porazit. Naopak my jsme chtěli po dvou nevydařených zápasech znovu naplno bodovat. Překážkou nám byla velká absence hráčů. Ta už se v poslední době stává tradicí. Tentokrát ke zraněným, nemocným,pracujícím přibyl jeden minule vyloučený. Takže nezbývalo než znovu povolat dorostence Krejčíka a Říhu. Aby smůly nebylo dost, tak se oba v sobotním zápase dorostu zranili. Naše SOS vyslyšeli Grebeň a Bobko. Za jejich účast a pomoc jim děkujeme. Do Třeboradic jsme dorazili sice v hojném počtu 15 hráčů, ale v tom byli dva rekonvalescenti, dva dorostenci (oba poprvé za dospělé), jeden polozraněný a hrající trenér „A“.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, žádné z mužstev nezískalo soustavnou převahu. Hra se odehrávala většinou mezi šestnáctkami bez velkých šancí. Až do 28. min., kdy se ve vzdálenosti více než dvacet metrů dostal k odraženému míči Novák a prudkou střelou nedal Lačíkovi šanci 1:0. V 35. min po akci Bednář – Boháč – Hančl jsme srovnali na 1:1, když Hančl z velkého úhlu prostřelil k tyči domácího brankáře. V 41. min jsme šli do vedení po přihrávce Štípka si za obranu naběhl Sojka a po souboji s brankářem ho přehodil 2:1. O minutu později mohlo být opět vyrovnáno. Lačík za šestnáctkou odhlavičkoval míč, k němuž se dostal domácí útočník, ale jeho střela do prázdné branky skončila hodně vedle. 43 min. šel do brejku David, jeho prudkou střelu vyrazil brankář před sebe a Grafnetr na míč nedosáhl. Přestávku vyplnily dohady kdo vlastně dostal žlutou kartu, když ji rozhodčí 2x ukázal ve skrumáži. Z pohledu lavičky to byli Brož a Bednář, ale rozhodčí nám sdělil že Brož a Boháč, ten se v té době pohyboval cca 30 metrů od rozhodčího. Druhý poločas jsme začali velkou šancí. Grafnetr v 47. min šel sám na brankáře snažil se ho obstřelit, ale ten jeho úmysl vystihl. Ve 49. min se situace opakovala, ale na druhé straně. Na Lačíka běžel domácí útočník. Náš brankář ho svým pohybem vytlačil mimo branku a znemožnil mu zakončení. 57. minuta se stala osudnou pro Boháče. Po odpískání údajného faulu o několik metrů posunul míč a rozhodčí mu ukázal žlutou kartu. Tím utkání pro Boháče skončilo. Hosté chtěli přesilovku využít a stále více se tlačili před naší branku. Vytvářeli si tlak a dostávali se do šancí. Vyrovnat se jim podařilo v 73. min., když ve vápně vytvořili závar, naši hráči nedokázali odkopnout míč a domácí toho využili 2:2. V následné době jsme zuby nehty bránili alespoň remízu. Dostali jsme se do několika šancí hlavně z brejků, ale nevyužili je. Domácí měli obrovskou šanci v 90. minutě, když jejich hráč netrefil z malého vápna prázdnou branku. Obě mužstva mohla vítězství v zápase strhnout na svoji stranu, ale dělba bodu je asi spravedlivá.

Málo kdy se vyjadřuji k rozhodčím, tentokrát tak učiním. Zápas byl na stránkách PFS označen za „šlágr kola“, z tohoto důvodu jsem očekával, že utkání bude řídit zkušený rozhodčí. Bohužel komise rozhodčích byla jiného názoru. Delegován byl mladý (jen 3. hráči byli mladší o několik měsíců než on) možná perspektivní sudí, který ale utkání hrubě nezvládl. Chyby dělal na obě strany, zákroky posuzoval rozdílně. Špatnou identifikací při udělení žluté karty (č.9 si spletl s č.5) nedohrál Boháč a tím utkání značně ovlivnil .

Příští zápas hrajeme doma v neděli 10.11. od 14:00 s Juniorem.