FC Háje JM - Přední Kopanina 2:2 (1:2)

Fotbalisté Hájů sice prolomili černou sérii porážek, přesto neukončili období bez výhry, které trvá už 7 týdnů. Naposledy získali tři body 21. září proti Uhříněvsi (5:1). Následovalo šest proher, v sobotu pak remíza 2:2 s Přední Kopaninou. Háje rychle vedly, ale pak zase dotahovaly po dvou kuriózních gólech soupeře. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Lepší úvod do zápasu si Háje nemohly vysnít: už ve druhé minutě prásknul do míče pár metrů za hranicí pokutového území Martin Brož a trefil přesně k tyči. Domácí měli ideální startovací pozici k tomu, aby utnuli bídu posledních týdnů. Kopanina byla soupeř k překonání, po sestupu z divize se v Pražská teplárenská přeboru trápí, v tabulce je o dva body za Hájemi.

Přesto ještě do poločasu dokázala otočit skóre. Důrazný Martin Čihák dotlačil míč do sítě ze skrumáže před brankou, když zblokoval pokus o odkop jednoho z bránících hráčů. Ve 42. minutě si pak vybral hodně slabou chvilku brankář Martin Tlustý, který dostal jeden z nejkurióznějších gólů v životě. Kopaninský stoper Martin Brabec chtěl dva metry za polovinou hřiště poslat dlouhý pas na útočníky, jenže se ukopl. Balon letěl na Tlustého, který ale správně neodhadl jeho dopad a míč podběhl. Pak doskákal do branky – 2:1 pro Kopaninu.

Kopanina nevystřelila na bránu a dala z toho dva góly,“ štvalo Petra Procházku, trenéra Hájů. „Brankář to vzal na sebe. Za výkon a spoustu šancí, které jsme si vytvořili, jsme si zasloužili vyhrát. Remizovali jsme kvůli dvěma náhodným gólům. To je doma po šesti porážkách zklamání.“

Stejně situaci viděl i Radek Fedič, záložník Hájů, který dorážkou vyrovnal na 2:2. „Bod je v naší situaci málo. Dva góly jsme si dali sami. Chtěli jsme po tom dlouhém období bez výhry získat tři body, herně jsme na to měli,“ hodnotil Fedič.

Ano, Háje byly v poli lepší a neproměnily několik dobrých gólovek. Většinou ztroskotaly na výborném brankáři Švarcovi. Ale i Kopanina zahrozila. V závěru neproměnili svá sóla na gólmana Tlustého Peclinovský a Průša. Oba stříleli slabě do náruče brankáře. „Ty dva brejky jsme vyřešili absolutně proti fotbalové logice,“ vadilo Jaroslavu Šturmovi, trenérovi Přední Kopaniny. „Podle průběhu zápasu je pro nás ale remíza dobrá. Jediný, kdo zaslouží velkou pochvalu, je brankář Švarc, který zneškodnil několik šancí Hájů.“

Podívejte se!

Háje - Přední Kopanina 2:2 (1:2)
Branky: 2. Brož, 75. Fedič - 20. Čihák, 42. Brabec. ŽK: hráno bez karet. Rozhodčí: Tomšů - Suchý, Kučera. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Vlasák, Brož, Dub, Slabý - Solař, Janoušek, Bednář, Fedič (90. Martinák), Grafnetr (70. Josef Hančl) - Krejčí. Trenér: Petr Procházka.
Přední Kopanina: Švarc - Sýkora, Brabec, Strnadel, J. Fárka - P. Fárka (85. Kozlík), Blažek (22. Peclinovský), Santler, Čihák, Průša – Ramba (65. Vik). Trenér: Jaroslav Šturma.

Nejlepší hráč Hájů: Radek Fedič.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jiří Švarc.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).

Autor: Martin Karger