FC Háje JM B - Junior Praha 2:0 (0:0)

V neděli 10.11. jsme za soustavného deště odehráli poslední letošní domácí utkání, soupeřem byl Junior.

Štípek,Hrůza,Stastny,Pravenec
                                        Lojda,Martinák,Sojka,Hančl Jos.(85.Čížek)

Hančl Jar.(62.Lačík),Soucha

Hosté se pohybují  na chvostu tabulky, v minulém kole, ale potrápili silné Ďáblice.  Naše borce jsme upozornili aby soupeře nepodcenili a pokusili se zápas co nejdříve rozhodnout. Hráči se o to snažili. Od začátku utkání si vytvořili tlak a z toho pramenící šance. 4.minuta po přihrávce Jos. Hančla, Jar. Hančl vystřeli šajtlí těsně vedle. 5.min Martinák z 20 ti metrů vystřelil a brankář jeho střelu s obtížemi vyrazil. 13. min. Soucha dostal přihrávku do vápna, brankář na něj vyběhl, on ho přehodil, ale na brankové čáře jeden z obránců míč vykopl zpět k Souchovi a jeho dorážka skončila na tyči. 14.min  po centru Pravence hlavičkoval Sojka, brankář vyrazil. 17. min. Pravenec centroval, Soucha střílel, brankář chytil. V 18. minutě poprvé zahrozili hosté. Prudkou střelu z 18-ti metrů Matějovský vyrazil. V 33. minutě jsme se radovali. Jos. Hančl nacentroval do vápna a Sojka poslal míč do branky. Naše radost trvala jen chvilku. Gól rozhodčí neuznal pro údajný  ofsajd. 33. min. hosté zaútočili po levé straně a po centru před vápno se jejich útočník dostal ke střele, kterou Matějovský bez problémů kryl. 43. min po centru do šestnáctky zakončoval Lojda, který se snažil vyběhnutého brankáře přehodit, ale trefil ho do obličeje.

O přestávce byli hráči nabádáni k trpělivosti a aby se stále snažili útočit ve velkém počtu. Prvního gólu jsme se dočkali v 49. minutě. Po ideální přihrávce Martináka po levé straně utekl Jos. Hančl, který přesnou přihrávkou našel zcela volného Jar. Hančla pro něhož nebylo problém dostat míč do opuštěné branky 1:0. V 53. minutě mohl Junior vyrovnat.  Po brejku od poloviny hřiště se dostal do šance hostující útočník, kterému ve vápně údajně faulem odebral míč Pravenec. Následnou penaltu doslova zakopl její exekutor cca metr vedle branky. Možná šlo o gesto fair play. V 63. minutě jsme slavili my. Martinák poslal hlavou přihrávku za obranu na  Lojdu. Ten ač neatakován trefil brankáře, prý o něj narážel  dobíhajícímu Souchovi, který rozvlnil síť 2:0. Ve zbytku zápasu jsme se ještě několikrát dostali do šance, ale skórovat se nám už nepodařilo. Soupeř si nevytvořil žádnou nebezpečnou příležitost. Utkání jsme tedy zvládli, i když vzhledem k výkonu a kvalitě soupeře, to byl hubený výsledek. Naštěstí jsme nedopadli jako Slavia v utkání s Brnem, kdy nedala i jasné loženky. Po dvou remízách a porážce jsme tedy konečně naplno bodovali.

Poslední letošní zápas hrajeme na svátek v neděli 17.11. od 13:30 na hřišti Kyjí.

Doufám, že výkon bude také sváteční, a že si odvezeme všechny body.