FC Háje JM - Motorlet B 2:1 (1:1)

Fotbalisté Hájů v osmi posledních zápasech sedmkrát prohráli a jednou remizovali. Až v posledním podzimním kole opět poznali radost z vítězství. Jako domácí tým na neutrálním hřišti ve Zličíně porazili rezervu Motorletu. Ta přitom k zápasu přijela posílena několika hráči divizního áčka. Na hřišti to však poznat nebylo. Háje vyhrály zaslouženě.

Kvalita zápasu nic moc. Šancí jako šafránu, chyběla střelba. Převládaly nepřesné přihrávky a nakopávané míče na náhodu. Z fotbalové nudy poprvé vykoukl zajímavý okamžik ve 13. minutě. Domácí Grafnetr si z levé strany potáhl míč podél vápna blíž do středu a nečekanou střelou překvapil Franka v brance hostů - 1:0.

Uplynula jediná minuty a bylo vyrovnáno. Pyšek na půlící čáře prostrčil míč přes Brože s Krejčím rozeběhnutému Kundeláskovi, toho Dub honil marně a Kundelásek levačkou z hranice vápna poslal míč přesně k tyči - 1:1.

To bylo v prvním poločase prakticky vše. Ve 24. minutě gólovou radost Fediče utlumil signalizovaný ofsajd. Hostující Hák hlavou zamířil mimo branku a Janoušek po séri kliček zamířil rovněž mimo brankovou konstrukci.

Ani po přestávce se promrzlí diváci mnoha fotbalových akcí nedočkali. V 53. minutě zakombinoval Kundelásek s Pyškem, ten mu míč vrátil do palebné pozice, ale Kundelásek střílel zbrkle a slabě.
Na druhé straně Fedič jen o krok nedosáhl před brankou na centr Janouška.

V 63. minutě domácí Krejčí poslal chytrý pas za obranu našlápnutému Grafnetrovi, Frank vyběhl o vteřinku později a Grafnetr jej mazácky přehodil a poslal míč do opuštěné branky - 2:1.

Kdo čekal nějaký tlak hostů ve snaze o vyrovnání, čekal marně. Jen dva nesmělé střelecké pokusy z velké dálky, ty bylo vše co hosté do konce zápasu v útočné fázi předvedli. Naopak mohli inkasovat potřetí, když jim opět ukázal záda Grafnetr, míč si však předkopl příliš a Frank tentokrát vyběhl včas.

Háje si tak připsaly konečně tři body za vítězství, dotáhly se bodově právě na Motorlet, ale oba celky určitě klidné jaro nečeká.

FC Háje - Motorlet B 2:1 (1:1)
 13. a 63. Grafnetr - 14. Kundelásek. ŽK: 55. Brož (Háje). Rozhodčí: Váša - Hrubeš, Vojtěch.
Diváků: 60.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Solař - Brož - Soucha (87. Pravenec), Bednář, Janoušek, Grafnetr
(90. Hovorka) - Fedič (80. Boháč). Trenér: Petr Procházka.
Motorlet B: Frank - Fischer, Podvín, Dejl, Jírec (28. Svoboda) - Stříbrský (46. Svrček), Rezek (46. Syrovátka), Flaks - Hák (90. Mišura), Kundelásek (57. Bialek) - Pyšek. Trenér: David Lukeš.

Petr Procházka (Háje):
 „Asi jsem vyhráli zaslouženě. Dali jsme o jeden gól víc než soupeř. Tentokrát jsme se vyvarovali minel z posledních zápasů, ze kterých jsme dostávali góly. Tři body jsme nutně potřebovali. Fotbal se nehraje na krásu, té dnes moc nebylo, ale důležité jsou tři body.”
David Lukeš (Motorlet B): „Obrovské zklamání z předvedené hry. Hráče jsem upozrňoval na to, že Háje sice měly nepříjemnou sérii, ale hrají dobrý kombinační fotbal, mají svojí kvalitu. My jsme to bohužel dneska nezvládli. Mrzí mně jakým způsobem jsme zakončili sezonu, byl to náš nejhorší výkon. Chyběl pohyb, měli jsme problémy s prvním dotykem, nebyli jsme si schopní pořádně přihrát”

Nejlepší hráč Hájů: David Grafnetr.
Nejlepší hráč Motorletu: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).