Hvězdou přeborových trávníků se stal Jiří Janoušek z Hájů

Celkem devětkrát byl Jiří Janoušek z Hájů vybrán za hvězdu zápasu. Nikdo jiný z přeborových fotbalistů více nominací nezískal. Právě tato naše anketa se stala základem pro výběr jedenáctky podzimu. Přihlédli jsme i k osobním poznatkům ze zápasů a statistickým údajům hráčů. S naším výběrem můžete nesouhlasit, můžete proti němu protestovat, ale spíš ho berte jako hru.

Jedenáctka podzimu - Pražská teplárenská přebor

Brankář
Jiří Drbout - Třeboradice
Celkem šestkrát byl nominován na hvězdu zápasu. Nastoupil ve 13 zápasech a třikrát udržel čisté konto. Třeboradice se na podzim trápily, ale právě svému brankáři musí děkovat, že nepřezimují na úplném konci tabulky. Podzimní sezona pro něj neskončila zrovna štastně. V posledním zápase s rezervou Žižkova se už ve 25. minutě zranil a pak musel přihlížet potupnému debaklu svého mužstva 8:1.

Obránci
Karel Protivínský - Vršovice
Vedle zkušenéko parťáka v obraně Jana Šimra (věkově je dělí sedmnáct let), vyrostl v pilíř obrany Vršovic. Na hřišti na podzim nechyběl ani minutu a jako obránce dostal jen dvě žluté karty
Ladislav Toman - Uhelné sklady
Vloni záchrana Uhelných skaldů v posledním kole. Letos? Po podzimu šesté místo a 23 bodů. Když se zeptáte trenéra obrozeného mužstva Roberta Hlavici na nějvětší oporu, určitě uslyšíte jméno Ladislav Toman. Tenhle čtyřicetiletý „mladík” je na hřišti nepřehlédnutelný. Jedno utkání vynechal za vyloučení v zápase na Bohemains Praha B a jednou byl střídán pro zranění.
Michal Žižka - Zbraslav
Na Zbraslav přišel v létě jako hráč se zkušenostmi z profesionálního fotbalu. A hned se stal oporou týmu. Začal na stoperu a v nouzi nejvyšší nakonec táhl Zbraslav i v ofenzívě. Nastoupil do všech podzimních zápasů a k plnému počtu minut mu chybí jen pětačytřicet. S pěti góly na kontě nejlepší střelec mužstva.
Tomáš Kaliba - ČAFC
Čafka bez Tomáše Kaliby, to se na podzim nestalo. Odehrál všech patnáct zápasů a nastřádal plný počet 1350 minut. Ve své statistice má i dvě vstřelené branky. Jedinou vadou na jeho podzimních výkonech je neproměněná penalta v zápase 6. kola ČAFC - Háje 8:2.

Záložníci
Jakub Pospíšil - Královice
Královický rychlonožka patřil k největším ofenzivním esům mužstva. Když někdo mluví o ostrém kraji zálohy, tak Pospíšil, to je učebnicová ukázka. Patnáckrát vyběhl na hřiště v základní sestavě a k plnému počtu odehraných minut mu chybí jen dvě, když byl střídán v 88. minutě domácího zápasu s Meteorem B. Nastřílel celkem 11 gólů.
Jiří Janoušek - Háje
Nevyčerpatelná studnice fotbalových nápadů a kouzel. S devíti nominacemi na hvězdu zápasu, král přeborových trávníků. Nastoupil do všech patnácti zápasů a na hřišti chyběl jen 44 minut. Když budete hledat fotbalistu, kvůli kterému se vyplatí jít na přebor, tak tady ho máte. Jak nám po posledním zápase Háje - Motorlet řekl sudí Luboš Váša: „Jirka Janoušek, to je moje srdeční záležitost.”
Tomáš Randa - Královice
Se 13 góly lídr tabulky střelců, průměr víc jak jeden gól na zápas, to je dostatečná vizitka na zařazení do jedenáctky podzimu. Fotbalista s vynikající kopací technikou dává góly výstavní, ale i ty ušmudlané. Tři zápasy musel kvůli zranění vynechat, navíc jednou neproměnil penaltu, jinak by měl na svém kontě gólů ještě víc.
Dominik Santler - Přední Kopanina
Pracovitá včelka, neúnavný motor ofenzívy Přední Kopaniny. V 15 zápasech dal sice jen dva góly, ale svou bojovností, rychlostí a pohybem největší pilíř mužstva. Celkem šestkrát byl vybrán za hvězdu zápasu.

Útočníci
Eduard Formáček - Královice
Třetí ofenzivní eso lídra tabulky Královic. Asi bychom marně hledali pamětníka situace, kdy tři fotbalisté jednoho mužstva stojí v čele tabulky střelců. Podobně jako Pospíšil nastoupil do všech patnácti zápasů a byl jen jednou střídán, deset minut před koncem zápasu 13. kola s rezervou Žižkova. A pokud si chcete vychutnat gólovou parádu, podívejte se právě na video z tohoto zápasu. Formáčkův gól patičkou, to je lahůdka pro fajnšmekry.
Pavel Mráz - Bohemians Praha B
Narodil se deset dnů po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Naprostá většina jeho spoluhráčů v rezervním týmu Bohemians Praha je o více jak dvacet let mladší, na hřišti to ale vidět není. Stále neuvěřitelně vitální „Mrazík” táhne mužstvo gólově. Se sedmi brankami na kontě je nejlepším střelcem mužstva.

Lubor Mírek

úterý 3.12.2013 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2877