Mladší přípravka B

Hodnocení podzimu mladší přípravka 2006

Ročník 2006 má za sebou první půl rok mistrovských soutěží. Do zápasů se zapojilo okolo 35 dětí a zejména v říjnu kluci udělali velký pokrok.

1)     Zhodnocení podzimu

Podzim bych rozdělil na dvě části, a to začátek, dejme tomu do 1. týdne v říjnu, kdy jsme odehráli zápas s Chodovem a poté. Tyto dvě části byly jako den a noc. Září bylo velmi hektické, vyrovnávali jsme se s přechodem do soutěží, kde jsme hráli těžké zápasy. Nastartovanější kluci hráli proti ligovým týmům v rámci Elity, pomaleji se učící kluci hráli druhou soutěž, kde však měli soupeři ty nastartovanější kluky, takže i to pro nás bylo velmi obtížné. Navíc tím, že začala škola, minimálně půlka kluků začala chodit do první třídy, bylo to takové dost rozhárané a zmatečné. Vyvrcholení příšlo v utkání s Chodovem. Poté se udělalo pár změn, trochu jsme upravili organizaci tréninků a po všech stránkách jsme během měsíce, měsíce a půl udělali velký posun. Myslím, že přišlo i zklidnění kluků ve škole, kdy už si zvykli na základní věci a povinnosti. I nadále jsme šli naši pomalou cestičkou, trpělivě jsme si na tréninku hráli a zaznamenali ve hře velký posun od zápasu s Chodovem dále. Zejména listopadová utkání byla velmi dobrá a začali jsme střílet hodně branek a hodně se zlepšili.

2)     Nejlepší zápas + nejhezčí moment

Nejlepší zápas jsme odehráli proti Čafce, z naší strany super utkání. Další vynikající zápas byl přátelák s našimi 05, kdy proti sobě nastoupili pomaleji se učící kluci a tento zápas pro ně byl velmi přínosný. Neklademe větší váhu na mistráky než na přáteláky, ale právě se díváme, aby měl zápas pro kluky smysl. A v tomto utkání se bez větších tahounů prosadili i další kluci a předvedli nám, že mají stejné návyky, akorát v pomalejším provedení.

Skvělé momenty jsou ty, kdy je na klukách vidět, že se fotbalem vyloženě baví. Perfektní kličky, neskutečná přihrávka, nebo spontánní reakce, prupovídky, to vše jsou úžasné momenty, které je třeba si užít. Největší radost však mám, když se kluci zachovají správně z lidského hlediska. Přiznají roh, aut, vypomůžou si na tréninku, zastanou se jiného dítěte ve škole, vytvoří partu kamarádů. To jsou pro mě nás ty nejpodstatnější momenty. A vzhledem k tomu, že mám minimálně třetinu možnost vidět den co den ve škole (na Mendelku chodí asi 13, na Květňák 3), jsem pyšný na jejich chování.

3)     Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)

Nejhorší zápas jsme odehráli s Chodovem. Jsem za něj však opravdu rád, protože tam ve mně dozrál fakt, že je třeba udělat nějakou změnu.

4)     Spokojenost s herním výkonem

U přípravek se obecně zaměřujeme na individuální herní výkon, ten je rozhodující. Kluci zde udělali velký pokrok. Dokazovali to zejména v říjnových a listopadových zápasech. Já jsem vždy se svými kloučky spokojený, nejde nebýt, protože hlavní je to, aby je fotbal bavil. Herní výkony se u kluků posunuly, vidíme to hodně i na tréninku. Ty výkony však nešly nahoru, že bychom začali dělat něco jinak, či jeli větším drilem, ale kluci začali vnímat některé věci, o kterých si povídáme. Zlepšili bojovnost, která nám v úvodních zápasech velmi scházela. Dovolují si i více kliček. Začali si i více nahrávat, povídali jsme si o tom, že někdy už je ta nahrávka lepší, než jen kličky a už se snaží pochopit, kdy je co lepší udělat. Hlavně se však rozhodují sami a když vidíte, co za kulišárnu jsou sami v tomhle věku vymyslet, paráda. Skvěle se sem hodí anglický výraz mindblowing.

5)     Plán na zimu – co zlepšit, náplň tréninků, na co se zaměřit, čeho se účastníte (zimní liga, turnaje)

Plán na zimu je jasný. Pondělní tréninky jsou herní, různé sporty, fotbálek malých forem, opičí dráha, balančky, souboje 1vs1. Středeční tréninky jsou gymnastické, aerobic, švihadlo, ... Všeobecná sportovní příprava je velice důležitá, na školách na to není tolik prostoru, tak to děláme v rámci tréninku. V pátek pak v případě hezkého počasí budeme chodit ven na Schulhoffku na hodinku si zahrát fotbálek 4+1. Spíše tomu dáme volnější, pláckovou formu.
Absolvujeme hodně turnajů, rozložíme to mezi kluky, aby si každý zahrál alespoň 4 turnaje. Budeme se však na turnajích hodně míchat, kluci budou více propojení než v soutěžích, ať je velká variabilita mezi klukama a ne aby se stávalo, že se stejných 7 kluků bude potkávat na turnajích, kde se kluci hodně tmelí a zbytek uvidí jen na tréninku. Na většině turnajích máme přihlášené 2 týmy, takže těch 12 - 14 kluků si o víkendu vždy zahraje.

neděle 8.12.2013 | Otmar Mansour | Přečteno: 1758