Mladší přípravka B

Kolovraty - Mladší přípravka 2006

V sobotu dopoledne jsme pokračovali v náročnějším programu na tento víkend, kdy jsme odehráli další dvě přátelská utkání, proti Kolovratům v nafukovačce na Gutovce. Obě utkání byla zajímavá a přinesla mnoho pozitivních věcí.

Od 9 do 10 proti sobě nastoupili nastartovanější kluci, od 10 do 11 pomaleji se učící. S Kolovraty je vždy skvělé si zahrát, na hřišti vládne pohoda a snaží se hrát fotbal.

1. zápas:
Na první zápas se nás sešlo 6, z původní nominace vypadl kvůli nemoci Eneko. Takže jsme střídali klasicky po jednom. Hřiště na Gutovce je menší a když mají kluci tendenci se stahovat k sobě, je to spíše o soubojích než o kličkách a přihrávkách. My jsme k tomu bohužel měli často tendenci stahovat se k sobě. Povídali jsme si o tom vlastně každou přestávku a ve třetí a čtvrté čtvrtině už to bylo mnohem lepší. Pak je super sledovat, jak si kluci už dají hezkou delší nahrávku a rázem se díky tomu dostanou do zakončení a možnosti vstřelit branku. Pohledných akcí tam bylo hodně, Kolovratům tohle šlo lépe, mají to více navyklé. Branky jsme dostávali po neobsazování hráčů, což pramení z toho, že např. levý zadní útočník létal úplně jinde a tím se rozhodí celá čtyřka. Neberme to jako chybu, ale jako věc, o které si s těmi nastartovanějšími už budeme povídat více a více se bavit o tom, že už by si mohli držet určité postavení, ovšem ne na úkor tvůrčí volnosti.

V kličkách vyhrál Miky, na menším prostoru si kluci nedovolili tolik složitějších kliček. Miky udělal třikrát zidanovku a třikrát mu vyšla. Tomík šel do své klasiky za patou:-). Ale klasické kličky se dařily, tedy záleželo na tom, zda jsme v chumlu a nemusíme si kličku dělat i navzájem, když však bylo volno, často klička vyšla.

Utkání bylo velmi přínosné, herně a asi i brankově vyrovnané. Přineslo spoustu hezkých, oku lahodících věcí. Zapomněl jsem vyzvihnout dobré otáčení se s míčem směrem k soupeřově brance při přijmutí přihrávky. To je velice důležité se neotáčet dopředu. Navíc si všimněte prvního doteku u těchto kluků. Často je do pohybu, čímž kluci získávají velkou výhodu.
Bylo to moc fajn.

Zápasu se zúčastnili: Miky Konečný, Dan Holý, Tom Hadraba, Kuba Štěpánek, Fíla Bartoš, Kája Sander

2. zápas:
V druhém zápase to vypadalo trochu jinak. Herně jsme byli trochu pomalejší, hlavně když se podíváme na první a druhou čtvrtinu, pak už to bylo lepší. Na zápas jsme vzali naše pomaleji se učící kluky bez žádného vyrázného dravce. Soupeř tam měl jednoho výrazného - Denise, který nám dal většinu gólů, v momentě, kdy nebyl na hřišti, hra se trochu vyrovnala.
Výsledkově to byl velký rozdíl a píši to hned na začátku protože zde bude velké ALE. Kluci z Kolovrat říkali něco o výsledku 20:0 nebo tak nějak. Na výkonu kluků však bylo mnoho pozitivních věcí a utkání hodnotím určitě pozitivně, kluci předvedli velmi dobrý výkon. Některým to trvalo trochu déle a třeba první dvě čtvrtiny byli nevýrazní, ale pak se více snažili v následujících dvou.
Líbilo se mi, jak třeba Vito už sám od sebe obsazuje hráče. Někoho stačí už jen malinko trknout a hned také obsadí. Stáňa velice dobře mluvil a vybíhal jako brankář. Sam zase jako brankář výborně rozehrával.
Perfektní záležitostí byla snaha Kuby Janovského o vedení míče a kličky, zde udělal obrovský pokrok. Matouš se od druhé čtvrtiny také snažil o kličky a mnohdy mu vycházely.

To, že tito kluci se hodně chumlovali a taktičtější věci ještě někteří nezvládají vůbec nevadí. To pro ně teď není tak důležité, ono jim to dojde později. Zde se dívejme na to, že neodkopnou míč (nakopávek tam bylo minimum, řekl bych 1 za čtvrtinu), jdou do kličky, případně do kličky do volna. Rychle se rozhodnou při rozehrávce autu a mnohdy najdou skvělé řešení. To jsou podstatné věci a když jsme jim s trenérem přáli gól, který bohužel nedali, odcházeli jsme ze zápasu spokojení.

Zápasu se zúčastnili: Vito Kraus, Romča Pintner, Filip Sojka, Stáňa Svoboda, Matouš Petr, Kuba Janovský, Sam Bouzid