FC Háje JM B - Třeboradice 3:1

V rámci 24. kola jsme v neděli na Den dětí přivítali béčko Třeboradic. Minulé zápasy byly vždy vyrovnané, proto jsme čekali, že ani tentokrát nás nečeká jednoduché utkání.

FC Háje JM  „B“     -   SK  Třeboradice „B“

3   :    1  ( 3  : 0 )

Hráno :  1.6. 17:00 hřiště  UMT FC Háje

Rozhodčí : Zloch – Poustka,Buřil

Branky: 4.Pánek,30.Boháč,36Fedič – 48.Jakoubek

Sestava :                                                          Lačík

Čížek,Stastny,Hovorka(50.Malý),Hančl Jos.(73.Procházka)
                                                   Taraležkov,Fedič,Bednář,Boháč

Pánek(65.Greshnyakov),Novák

K naší radosti přijeli hosté pouze s torzem podzimního mužstva. Ve stejnou dobu hrálo totiž i jejich áčko. Naše problémy se sestavou jsou již běžným koloritem. V pátek jsme měli jistou účast devíti hráčů. V sobotu po zápase „A“ slíbili, že dorazí, ještě ne zcela vyléčení, Bednář a Fedič. Pro mne je nepochopitelné, že se najde hráč, který je po zranění, ví, že si v zápase „A“ moc nezahraje přesto si zvolí 90 minut na lavičce místo toho, aby si šel zahrát za „B“ s odůvodněním „v neděli nemůžu“. Možná mu křivdím, ale když se chce, tak jde všechno, i  změnit nedělní program. Na zápas po svém poledním utkání dorazili ještě dorostenci Malý a Greshnyakov, za to jim patří velký dík.

Do zápasu jsme doslova vlétli. Měli jsme velkou převahu, kterou jsme zužitkovali již ve 4. minutě. Zahrávali jsme rohový kop, soupeř ho odvrátil k Hančlovi, který nacentroval před branku. Nejistý brankář míč vyrazil k volnému Pánkovi, který s jistotou sobě vlastní skóroval 1:0. V 10. minutě poprvé a naposledy v prvním poločase zahrozili hosté. Prudkou střelu z 20 ti metrů, která směřovala k tyči, Lačík vyrazil. V 19. minutě se řítil na brankáře Taraležkov, jeho střelu brankář tečoval a míč se snášel do branky. Brankovou čáru ale nepřešel, protože ho na ní vykopl jeden z obránců. V 30. minutě jsme se radovali podruhé. Bednářovu prudkou střelu ala jak když kopne kůň ,brankář vyrazil a zcela volný Boháč míč dopravil do branky 2:0. V 36. minutě jsme uzavřeli účet prvního poločasu. Po nakrátko rozehraném rohu  Taraležkov – Bednář-  Taraležkov se na zadní tyči zkušeně vynořil Fedič a zvýšil na 3:0. V kabině byli hráči znovu, vlastně jako každý zápas upozorněni, že zápas končí až po 90 minutách, aby se tedy nenechali ukolébat vedením. Slova byla však zbytečná. Začali jsme ve stylu pohodička, klídek. Soupeř ožil a rázem byl lepší. Ve 48. minutě naši lehkovážnost potrestal. Na centr z poloviny hřiště od postranní čáry si na vápně naskočil nikým neatakovaný Jakoubek a jeho hlavička zapadla za záda vyběhnutého Lačíka 3:1. V 52. minutě mohli hosté opět skórovat. Z poloviny hřiště běžel sám na Lačíka jejich útočník, naštěstí pro nás mu ještě před vápnem stačil rychlonožka Hančl míč ukopnout. Další průběh utkání nestojí za zmínku. Soupeř postupem času odpadl, my jsme hráli nadále v poklidném tempu. Ani jedno mužstvo si již nevypracovalo výraznější šanci. Utkání skončilo naším zaslouženým vítězstvím, protože v prvním poločase jsme byli výrazně lepším týmem, ve druhém jsme odolali dvacetiminutovce soupeře a pak už se utkání pouze dohrávalo.

Příští zápas hrajeme v neděli 7.6. na hřišti Junioru, výkop je v 10:30.