FC Háje JM B - Junior Praha 4:0 (2:0)

FC Háje JM B  -  Junior Praha 4:0 (2:0)
V posledním podzimním domácím utkání jsme se střetli s Juniorem Praha. Hosté se pohybují ve spodní polovině tabulky. Oproti minulým sezónam omladili a obmněnili mužstvo. Nevěděli jsme proto, co můžeme od soupeře očekávat.

Štípek,Sojka,Hovorka,Dvořák

Lojda,Rapant,Fedič,Hančl Jos.(67.Čermák)

Grafnetr(60.Malý),Boháč

Od začátku zápasu jsme hráli pěkný kombinační fotbal a byli aktivnější. Již ve 4. minutě se středem hřiště mezi obránci protáhl Grafnetr, přihral nalevo na nepokrytého Hančla, jehož prudkou střelu k tyči neměl brankář šanci chytit 1:0. Ve 14. minutě měli možnost hosté vyrovnat. Jejich útočník přešel přes Dvořáka, navedl si míč na hranici velkého vápna a levačkou vystřelil. Provazník včas zareagoval a nebezpečnou střelu vyrazil. Ve 25. minutě jsme mohli zvýšit vedení. Rapant chytrou přihrávkou mezi obránci poslal do brejku Hančla. Jeho centr na zadní tyč byl však moc prudký a Lojda hlavou nedokázal míč usměrnit do branky. Lojda měl další šanci v 28. minutě. Boháč mu ideálně přihrál a on šel sám na brankáře. Trefil však jeho nohy. Míč se odrazil ke Grafnetrovi, který chtěl ještě místo rychlé střely do opuštěné branky udělat kličku obránci, ale na něm ztroskotal. Ve 42. minutě byl faulován Boháč. Ze vzdálenosti cca 18 ti metrů jsme kopali trestný kop. Míč si postavil obávaný exekutor Rapant. Společně s ním se k míči postavil Fedič. Zvítězilo právo staršího. Kopal Fedič a kolem zdi poslal míč do sítě 2:0. Do kabin jsme odcházeli spokojeni s výsledkem a hlavně s předvedenou hrou. Při bránění našich kombinací byl soupeř často bezradný.

Druhý poločas jsme začali opět náporem. Po kombinaci Lojda - Boháč - Hančl jsme se radovali, ale rozhodčí gól neuznal pro ofsajd. V 55. minutě jsme se dočkali. Boháč dostal přihrávku mezi obránce a skoro z poloviny hřiště šel sám na brankáře. Svoji velkou šanci využil 3:0. Hráčům Junioru připadalo, že byl Boháč v ofsajdu a tak hlasitě protestovali. Nejaktivnější byl Harsa, který při oslovení rozhodčího nepoužil slovo ze slovníku spisovného jazyka, ale ze slovníku zemanovského jazyka. K oslovení Č....u neměl rozhodčí pochopení a jeho prezidentskou vložku ocenil červenou kartou. Hosty vývoj utkání nijak nepoznamenal, ba naopak. Začali být aktivnější a snažili se výsledek zvrátit. V 65. minutě netrefil Hovorka přicházející míč z prava a jeden z útočníků měl ideální šanci skórovat. Provazník byl ale opět připraven a střelu kryl. 67. Malý centroval zprava a Hančl přestřelil. 72. minuta na roh Malého si vyskočil Boháč a jeho hlavička skončila těsně vedle. V 79. minutě jsme kopali opět ze vzdálenosti těsně za šestnáctkou tresný kop. Opět se k němu postavil Fedič s Rapantem. Tentokrát ho zahrával Rapant. Rozběhl se tak, že bude kopat levačkou. Chtěl ukázat další ze svých mistrovských kopů, a proto překvapení všech poslal mič na branku pravačkou, a to šajtlí. Nebyl to mistrovský kop, nebyl to ani moc povedený kop, byl to úplně tragickej kop. Víme, že se vždy vše nepovede, proto má Rapant i nadalé naši důvěru. Věříme, že přiště předvede něco ze svého mistrovství, tak jak to ukázal v zápase s PSK Union. V 85. minutě šel do brejku Lojda. Brankář proti němu vyběhl. Asi 30 metrů od branky si Lojda těsně před brankářem míč předkopl, a poté se střetli. Oba upadli a na míč si naběhl Malý, který zvýšil naše vedení gólem do prázdné branky 4:0. 87. po pravé lajně utekl Malý. Dostal se do vápna a místo přihrávky na nabíhajícího spoluhráče chtěl brankáře překvapit střelou  k tyči. Brankář jeho úmysl vystihl a míč vyrazil na tyč. Od ní se odrazil k Fedičovi a ten ho nasměroval do sítě. Praporek pomezního opět zaúřadoval a my se radovali zbytečně. 88. Dvořák poslal do šance Malého. Jeho jedovatou střelu vytěsnil brankář nad břevno. V druhém poločase hosté zvýšili aktivitu, ale do vyložených šancí se nedostali. My jsme podali kvalitní výkon, měli jsme ale využít více šancí a vyhrát ještě výraznějším rozdílem.

Myslím si, že naši diváci odcházeli spokojeni. Viděli dobrou hru, čtyři branky, další šance a ještě několik verbálních ataků hostujících hráčů a lavičky na rozhodčí.

Poslední letošní zápas sehrajeme na hřišti ČZU v dalekém Suchdole. Zápas se hraje uprostřed třídenního volna v neděli 16.11. od 13:30. Vzhledem ke vzdálenosti a delšímu volnu očekáváme účast pouze nejvěrnějších z našich věrných fanoušků.