Starší přípravka A

Sokol Kolovraty - Starší přípravka 2004

V dohrávce posledního kola jsme zavítali do sousedních Kolovrat a z předešlých přátelských utkání jsme mohli vědět, že nás nečeká procházka růžovou zahradou, zkrátka že nás utkání bude bolet.

Sokol Kolovraty A – FC Háje B – 6:6

Branky: 2x Tom, 1x Barbie, Alexis, Voty, Marco

Naše obavy byly oprávněné, ve třetí minutě došlo na souboj brankáře s unikajícím Dalim, který to sice ještě vyzkoušel, ale pro utkání dohrál. Tento moment měl negativní vliv na psychiku celého týmu, všem se promítla situace, která Votyho připravila o celé jaro. Naši se snažili hrát a přecházet rychle směrem k brance, kde každá akce smrděla brankou, ale první branku střelila kapitánka z přímého kopu přímo do šibenice a dvě minuty na to po hezké kombinaci s Vojtou se prosadil Alexis. V dalších částech jsme se dále prosazovali a zahazovali šance, bohužel Tomáše několikrát zastavili v úniku bez povšimnutí rozhodčího, ono je asi normální upadnout, když jdete sami na bránu, dle rozhodčího, můžu říct, že v přátelských zápasech necháváme hrát kluky bez rozhodčích a tempo hry má spád a nebrzdí to někdo, komu jsou děti fuk, jen abys to správně administrativně zapsal, na vše je dost času. Z našeho pohledu to byl nejhorší výkon, co se týče nasazení, ale dokážu se vcítit do kůže hráčů, kteří měli strach z protihráčů, kteří rozhodně fotbal nechtěli hrát a slovně uráželi naše kluky během zápasu, to si myslím, že na hřiště nepatří v jakékoliv situaci.

Dandy – skoro celou půlku chytal výborně a spolehlivě, poté si nepohlídal přední tyč a u jedné branky mohl být důraznější a jít si pro míč, jinak mu nelze nic vyčíst, snad jen, aby se začal snažit a pubertu ještě odložil

Dali – během chvíle, co byl na hřišti, se dostal do tří akcí, z toho dvakrát zastaven faulem, po střetu s brankářem dohrál, škoda pro nás

Lego -  na místě stopera působil první půlku sebevědomě a hlavně se furt pohyboval, poté dostal naloženo v jednom souboji a byl poloviční, často si nechá hru otrávit

Voty – nejhorší výkon, situace kolem Daliho mu dala vzpomenout na jarní zápas, kdy se zranil a od té doby byl jeho výkon bojácný a bez elánu

Tom – tahoun, snažil se, jako jediný může s čistým svědomím říct, že to odjezdil po zadku, až na to rozčilování, fauly na něj byli, o tom žádná, ale už by si mohl zvyknout, že se to nepíská, i když má dres natažený až k Liberci, jsou věci mezi nebem a zemí, které nepochopíme, nezbývá než hrát, dokud nevidíš míč v soupeřově síti a nenechat se rozhodit někým, kdo fotbal hrát nechce

Marco – zahrál si v útoku, Tom mu vytvářel šanci za šancí a nebýt brankáře nebo špatného zpracování, mohli kluci dát spolu deset branek

Barbie – jako správná kapitánka vzala na sebe roli při trestňáku a do šibenice zavěsila, nerada se vzdává a prožívá fotbal kolikrát více než kluci, což bylo slyšet i na videu, které nahrávala na Spartě

Apolon – chce to být více důrazu, ale hlavně herní praxe, má super potencionál, ale co je to platné, když jen trénuje a pak nehraje, za podzim má skoro nejméně zápasů, je to škoda, protože má kopací techniku a prostorové vnímání

Alexis – šel na hřiště dát branku a tu dal, přes zimu zapracujeme na zpevnění těla a kopací technice

Villi – při první brance soupeře na něj vylétl, jak splašená koza a ještě nadskočil, při čemž si soupeř v klidu odešel s míčem a vystřelil na přední tyč, kde nachytal na hruškách Dana, Villi je bojovník, ale strašný poplašňák.

Sokol Kolovraty B – FC Háje C – 1:16

Branky: 5x Juny, 5x Fany, 2x Krýša, 2x Týčko, 1x Veselka, 1x Alex S.

Sestava: Veselka = Barunka – Kýša – Týčko – Juny – Fany = Alex S. - Begi

Na druhém hřišti jsme dali šanci i ostatním hráčům, kteří byli momentálně doma a chtěli se trochu zapotit před odpolední společenskou akcí na laser game. V utkání si odbyl trenérskou zkušenost Luky, který si to mohl vyzkoušet, jaké je to z druhého pohledu. Celkově měli kluci více míč v držení z čeho i vyplývala spousta šancí a velké množství branek. Kluci si přihrávali a nebáli se jít jeden na jednoho, navíc výsledek je zkreslující, protože naši hráli se soupeřem o rok mladším, který nebyl fyzicky disponován, jako na vedlejším hřišti, kde souboje s brankářem byli, jako v pověsti o Davidu a Goliáši. Celkově bylo po utkání vidět, že si naši zápas užili, a výkony některých jedinců jsou odrazem toho, že jsou v pohodě a dovolí si na hřišti spoustu věcí a to je to nejdůležitější. Pochvala pro celý tým.

pátek 21.11.2014 | Peter Bíro | Přečteno: 2205