Mladší žáci B

Hodnocení podzimu 2015 - Mladší žáci B

Ročník 2004 přešel ze hřiště 5+1 do poslední fáze minifotbalu, tedy do hry na půl hřiště. V úvodním půl roce se klukům i holkám dařilo.

Zhodnocení podzimu:

Podzim hodnotíme pozitivně, podařila se nám spousta věcí, ať už zapracování nových hráčů, ale i pomalé probuzení svěřenců, kteří do teď spali. Z čeho mám, jako trenér radost je, že holky, které u nás působí, tak se tlačí do prvního týmu, díky své pracovitosti a zodpovědným výkonům dostanou určitě na jaře mnohem větší šanci. Obrovský progres je vidět u Daliho a Kubíka, kteří rozhodně v každém zápase i na tréninku pracují minimálně na 100%. To bych si představoval i od ostatních, kteří polevili ve snaze býti lepšími, příležitostí se ukázat mají dost a u osy týmu očekávám mnohem lepší přístup ke všemu. Co, se týče střílení branek, máme jednu zbraň, která pálí ostrými, ale představa je, aby se o to dělil mnohem více celý tým, protože každý z hráčů má minimálně jednu šanci za utkání, kterou by měl proměnit, v jednodušším zápase, nás šance nemrzí, ale pak jsou zápasy, kdy nás to hodně mrzelo. Při shrnutí celého podzimu jsem spokojen na 75%, protože je stále, co zlepšovat, nikdo z nás není dokonalý, ani ten nejhezčí diamant, nikdy nebude dokonalý, pokud na něm nebudeme stále pracovat a i nás čeká ještě dlouhá cesta, abychom se přiblížili k úplné spokojenosti.

Nejlepší zápas:

Vybrat jediný zápas z 50 zápasů, které jsme během podzimu odehráli je velice těžké, mně osobně se líbil zápas první soutěže, který jsme sice prohráli, ale byli jsme celý zápas lepším týmem a dostali tři branky po brejku, zatím co naši nedokázali proměnit ty největší šance, tak bych se přiklonil k utkání s Libuší, kde jsme hráli proti starším a popasovali jsme se velice dobře se soupeřem.

V druhé soutěži bych opět vybral poslední kolo a utkání s FAAZ, kde jsme sice opět prohráli, ale na šance jsme předčili soupeře a po technické stránce jsme nezaostávali za soupeřem, který hraje stylem, kam se snažím dotlačit i naše hráče i hráčky.

Oba dva zápasy, i přes porážku byli obrovským přínosem pro děti a napínavé do poslední minuty i pro fanoušky, tak by to mělo vypadat, šance střídá šanci a to je reklama na fotbal.

Nejhorší zápas:

Nejhorším zápasem v první soutěži, jak se to vezme, bych zařadil utkání na Aritmě, kde jsme si nadělali do kalhot již ve Strahovském tunelu, při tom úplně zbytečně, přístup tří hráčů, kteří se podíleli na porážce, je do dnes pro mě k nepochopení, ale není každý den posvícení, bohužel nás nekoncentrovanost, která trvala 3 minuty a během níž jsme dostali 5 branek, stála veškeré úsilí. Druhým zápasem bych zařadil utkání na Chodově, ale ne z naší strany jsme do toho dali vše, ale utkání v druhém poločase hrubě ovlivnil rozhodčí, což je v této kategorii zcela zbytečné, i hra domácích byla často za hranou v druhém poločase, my preferujeme technický fotbal na rozdíl od silového pojetí.

V druhé soutěži bych zařadil utkání v Kunraticích, kdy jsme zařadili i hráče o rok starší a v tu chvíli jsme často hráli o jednoho až dva hráče méně, a i přes snahu jsme s tím již nic udělat nemohli, k tomuto účelu u nás i pro ty méně zdatné nebo jen děti, kteří si chtějí zahrát, jednou za uherský rok děláme přátelské utkání, náš ročník jich odehrál za podzim 31, kolikrát se hraje 90 minut.

Herní výkon:

S herním výkonem jsem spokojen v uvozovkách, máme stále na čem pracovat, jsme někde na půli cesty. Do konce sezony bych se chtěl dostat na mnohem vyšší úroveň, otázkou je, jaké pochopení a píli do toho vloží hráči, představa a skutečnost jsou dvě rozdílné věci. Na druhou stranu jsme oficiálně začali hrát kategorii mladších žáků v září a v konfrontaci s ostatními soupeři nepropadáme, ale jak jsem řekl, představa je jiná a je k ní ještě dlouhá cesta na které musí spolupracovat úplně všichni od realizačního týmu počínaje, hráči i s rodiči konče.

Umístění:

S umístěním jsme i nejsme spokojeni, do předposledního kola jsme se pohybovali na prvním místě a to bylo možná pro kluky svazující, protože poslední dvě kola jsme herně nepropadli, jen jsme nebyli schopni proměnit i ty největší šance. Tak ve vyšší soutěži jsme na 4. místě se ztrátou kytičky na druhé místo, zde se popereme o co nejlepší umístění, ale v první řadě budeme hledět na hru, ne na výsledek.

V druhé soutěži jsme skončili na druhém místě, pokusíme se to udržet, když bude možnost, tak zaútočíme i na mety nejvyšší, ale na prvním místě je herní projev a snaha všech zúčastněných.

Plán na zimu:

Plány jsou jasné, zapracovat na celkovém zpevnění těla, nezranit se a od půlky února, budou všechny herní cvičení s míčem, během přípravy absolvujeme zimní ligu, nějaké turnaje a cca 15 přípravných zápasů, kde dostanou šanci, ti co pravidelně navštěvují tréninkové jednotky, tréninky máme 4* týdně, jednou tělocvičnu, dvakrát venku, čtvrtky vždy jedna polovina plave a druhá cvičí ve fitness pod vedením zkušených instruktorek.

Přátelské utkání:

30 zápasů – 20 výher – 2 remízy – 8 porážek – skóre – 188:128 – celkově hra 2.300 minut

Celkově jsme v zápasech strávili na hřišti 3.700 minut hry a na trénincích jsme strávili 5.760 minut

Poděkování:

Rád bych tímto poděkoval: Všem rodičům za podporu, správcům jak na Hájích, tak i na Schulhoffce, sponzorům, i hráčům za snahu, i když může být větší J