Ročník 2008: Tři zápasy = tři výhry

Jeden tým: mladší přípravka 2008. Tři dny: pátek, sobota, neděle. Tři soupeři: Zličín, Vyšehrad, Dukla Praha.

Zličín - Háje

V pátek jsme zavítali na pro nás vzdálenější hřiště Zličína, kde jsme odehráli zápas na jedno hřiště. Úvod zápasu nám nevyšel a inkasovali jsme dvě rychlé branky. Po tomto nepovedeném vstupu se nám podařilo kluky probrat a ti postupem času začali ovládat dění na hřišti jak herně tak výsledkově. Musím však připomenout, že domácí nastoupili k utkání s mladšími hráči. I když jsme nakonec vyhráli, tak jsme během zápasu neproměnili několik našich 100% šancí a nebýt dobrých výkonů našich brankářů, tak jsme nakonec ani vyhrát nemuseli. Podle mého názoru jsme měli utkání zvládnout lépe a hrát tak, jak si říkáme před každým zápasem, tedy s využíváním šířky hřiště a hlavou nahoře.

Hráči: Glac, Gryc, Krejčí, Kubát, Martiník, Rejthar, Stránský

Vyšehrad - Háje

V sobotu 3. 6. od 13 hodin za velmi slunečného a teplého počasí hráči mladší přípravky 2008 nastoupili k zápasu na hřišti Sparta Krč proti týmu Vyšehrad. Do utkání jsme vstoupili s lehkým podceněním soupeře a velmi rychle jsme 2x inkasovali z přečíslení. S tímto stavem se hráči rozhodně nechtěli smířit a do konce první čtvrtiny stav srovnali na 2:2. V další části zápasu si hráči vytvořili více šancí než soupeř a začali je proměňovat. Začala se dařit kombinace, zvýšila se četnost střelby a po několika hezkých pokusech začali padat góly a stav se změnil na 8:3 v náš prospěch. Ve třetí části hráči už pociťovali únavu z horka a slevili v obranné činnosti, toho soupeř využil ke vstřelení 4 branek.

To bylo impulsem pro zvýšení tempa a po osvěžení všech hráčů tým Hájů převzal osud utkání do svých rukou a po krásných kombinacích a i několika šťastných odrazech jsme soupeři odskočili na konečných 23:8. Oliver Filip si v zápase užil střelecké hody a se 6 brankami byl nejlepším střelcem. Hezkými brankami přispěli rovnoměrně všichni hráči, za zmínku stojí hezká branka hlavou Matyáše Janoucha a velmi dobrá práce na postu brankáře Dana Komendy a Vaška Brože. Na druhém hřišti bylo skóre 9:4. Nejvíce nás těší výhra 32:12, ale zároveň velice krásná hra plná skvělých výkonů a týmového ducha.

Hráči: Brož O., Brož V., Feigl, Filip, Chavikov, Janouch, Jindrák, Just, Komenda, Krejčí, Martiník, Meskine, Nikodým, Rejthar, Šalát, Tyminskyy, Volek

Dukla Praha - Háje

V neděli jsme odehráli zápas na Julisce proti holkám z Dukly. Před zápasem sprchlo a rychlejší skluz míče nám vyhovoval. Ze zápasu jsem měl trochu obavy vzhledem k minulému zápasu. Mé obavy uhasly už během první čtvrtiny, protože jsme se bavili fotbalem. Brankáři výrazně podporovali útok a byla radost pohledět, jak si zápas kluci užívají. Dvě věci, které bych vytkl jsou, že se stále nadřeme na gól, potřebujeme na gól nejmíň 3 střely a to, že koncentrace v poslední čtvrtině nebyla na takové úrovni, jakou jsme si představovali. Jinak si myslím, že utkání se nám velice povedlo.

Hráči: Bobko, Bříštěla, Glac, Gryc, Kříž, Kubát, Rejthar, Stránský, Weisskopf