Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 10.kolo: FC Háje - FK Meteor 5:0 (1:0)

Starší žáci - Přebor - 10.kolo: FC Háje - FK Meteor  5:0 (1:0)
V našem poslední podzimní vystoupení jsme na domácím hřišti přívítali soupeře z Meteoru. Věřili jsme v zisk 3 bodů, i přestože se soupeř pohybuje v horních patrech tabulky a dokázal potrápit i soupeře z příček nejvyšších.

Od prvních minut utkání jsme na soupeře vyrukovali se třemi útočníky. Chtěli jsme tak eliminovat soupeřu tuhou defenzívu a dlouhé nákopy na rychlé útočníky soupeře. To se nám avšak z počátku přílíš nedařilo. Hráči přistupovali k utkání v příliš vlažném tempu. Naše kombinační akce končily povětšinou před vápnem soupeře. Zhruba po dvaceti minutách jsme zahodili dosud naší největší příležitost, když Michal Čermák nedokázal prostřelil hostujícího golmana z bezsprostřední blízkosti. Situace se o pár minut opakovala znovu, a na naše kopačky ze začala lepit nervozita. Z té nás odlepil křižnou střelu, zpoza obránce, až Martin Šplíchal. Hosté měli v první půli několik nebezpečných akcí, při nichž hrozili především z rohových kopů. Ty jsme však přeci jen přečkali a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Druhý poločas jsme na hosty vlétli doslova jako uragán. Sbírali jsme odražené míče a mířili rovnou do pokutového území. Hned z kraje poločasu dostal David Grafnetr ideální přihrávku Vládi Solaře a ten se nemýlil a ranou do levého rohu brány poslal soupeře do kolen. Od této chvíle jsme drželi otěže zápasu jasně ve svých rukou. Na soupeře se valil jeden útok za druhým. Právě z jednoho z nich utekl David Grafnetr a střelou podél brankáře navýšil náš náskok už na 3 branky. Další gól přidal Martin Doksanský, jenž se ocitl, po nezjištné přihrávce, sám před golmanem, a nemýlil se. A aby toho nebylo málo, poslední slovo gólového představení si vzal David Grafnetr, jenž doťukl míč do opuštěné brány. Davidovi se na Meteor opravdu daří, dnes mu dal 3 góly, stejně tak tomu bylo v jarní části loňského Přeboru, kdy jsme se touto výhrou udrželi v soutěži, kterou hrajeme nyní. Smutnou zprávou je zranění Josefa Hančla, který má natažený kolení vaz.

Soutěž jsme tedy zakončili výhrou nad soupeřem, jenž do našeho utkání obdržel pouhých 11 gólů. Po jedenácti odehráných utkáních máme tedy na kontě 23 bodů se skóre 40:19. S největší pravděpodobností přezimujeme na 3. místě tabulky, přičemž naše ztráta na vedoucí tým tabulky může být maximálně 4 body. Soupeřevo hodnocení našeho zápasu najdete ZDE. Článek Meteoru nás opravdu potěšil, a já soupeře oceňuji v tom, že jako jediný klub, který "vlastní" více žákovských mužstev, k nám přijel s "opravdovým" "B" týmem (na rozdíl od Motorletu, Bohemians 1905 a Viktorie Žižkov). Ztratili jsme tedy celkem 10 bodů, přičemž jsme jich 8 poztráceli doma. Věřím, že se z těchto utkání poučíme, a body zpátky přivezeme v jarní části soutěže. V zimní přestávce máme na programu Velkou kunratickou, zimní ligu a několik přátelských utkání a halových turnajů.

Na závěr chci poděkovat našim sponzorům - Llumar, který velkou částkou přispěl na nové teplákové soupravy a šusťakové bundy, tohoto sponzora zajistil Vladimír Solař st., dále pak firma Gaza, jenž nám pořídila trička s potiskem, což zařídil Petr Lojda, a nakonec patří dík vedoucímu mužstva Martinu Grafnetrovi za zprostředkování sponzorského daru, za který si zaplatíme celý zimní turnaj a pronájem školní tělocvičny na celou zimu.

Sestava: Lačík - Klasna, Paszyc, Novák, Lojda - Seneta (55. Hančl - 57. Busch), M.Šplíchal (58. Tymeš), J. Šplíchal - Solař (58. Hojdar), Grafnetr, Čermák (40. Doksanský)

Góly: 1:0 - M.Šplíchal, 2:0 - Grafnetr, 3:0 - Grafnetr, 4:0 - Doksanský, 5:0 - Grafnetr