Mladší přípravka A

Ročník 2009: Hodnocení podzimní sezóny

Ročník 2009: Hodnocení podzimní sezóny
Ročník 2009 vstoupil na podzim do svého závěrečného působení v mladší přípravce a hře 4+1. Hodnocení podzimu a plány na zimu nám prozradil trenér Mikuláš.

1) Zhodnocení podzimu

Hodnocení podzimu ročníku 2009? Stručně a krátce řečeno – velmi pozitivní! Po úspěšném soustředění v závěru prázdnin nám další týdny potvrdily sílu týmu. Hráči i jejich výkony nabývajícími zkušenostmi dále dozrávali, a to jak po technicko – taktické, tak psychické stránce. Odehráli jsme mnoho velmi povedených, i pár trochu méně povedených utkání, a velký rozdíl oproti loňsku i jaru je vidět na pocitech a vnímání hráčů. Mnohem lépe nyní umí pracovat s okamžiky kdy se daří, i kdy se nedaří, lépe vnímají vlastní pocity, jakož i projev týmu během hry. Potvrzením úspěšného podzimu je pro nás pro trenéry hlavně množství okamžiků, kdy kluci mají z fotbalu radost, a těch bylo nesčetně.

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment

Nejhezčími momenty podzimu pro nás trenéry byly situace, kdy kluci do hry dávali srdce, a snažili se. S ohledem na technickou vyspělost a talentovanost týmu to pak přirozeně přinášelo i bonusy v podobě gólů a fotbalově krásných momentů. Hráčům za to patří obrovská pochvala a uznání.

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)

(Nejen) ve věku 8 let je tím posledním, co bychom na hře a výkonu měli hledat "chyba hráče", proto nic takového v našem hodnocení nenaleznete. Pokud bychom však měli zmínit, kde vnímáme příležitost ke zlepšení, pak je to na straně klubu pokračující snaha nastavit takové úrovně soutěží, aby kluci hráli maximálně vyrovnané zápasy (což se ne vždy na podzim podařilo), a na straně hráčsko-rodičovské (zde toto pouto oddělit nelze) motivovanost pro pravidelné trénování, a s tím související připravenost hrát zápasy, protože fotbal je týmová hra, a když nemakají všichni, úspěch se dostavit nemůže. Prostor pro zlepšení disciplinovanosti v tomto ohledu určitě existuje.

4) Spokojenost s herním výkonem

S herním výkonem jsme my trenéři byli po většině zápasech velmi spokojení. V počátečních podzimních zápasech jsme leckdy měli problémy s motivací. Klukům jako by se nechtělo hrát, a to se odrazilo na herním projevu. Naštěstí se tato kaňka na našem výkonu postupem času smazala. Zpětně můžeme říct, že naprostou většinu zápasů v podzimní části kluci odmakali. A když se tak stalo, herní výkon byl nad míru uspokojivý jak pro nás, tak pro hráče, či fanoušky.

6) Plán na zimní přípravu – co zlepšit, náplň tréninků, na co se zaměřit

Plánem je tradičně zaměřit se víc na ty nefotbalové věci. V tělocvičně je to vždy více o koordinaci pohybu, zpevnění středu těla a naučení se takových základních dovedností (skákání přes švihadlo, kotoul, přeskočení kozy…). Hned jak se dostaneme ven to bude znovu víc fotbalové. Příští rok nás již čeká herní systém 5+1, takže to je věc, na kterou se po taktické stránce začneme lehce připravovat už na jaře.

Prostor pro zlepšení je určitě v disciplíně a v koncentrovanosti na tréninku. Kluci jsou leckdy trochu roztěkaní, ale to je samozřejmé, mají na to věk. 😊


pátek 12.1.2018 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 341

Další články