Muži "A" přebor 27. kolo - FK Dukla - FC Háje JM 1:2 (0:0)

Muži "A"  přebor 27. kolo - FK Dukla - FC Háje JM 1:2 (0:0)
Důležité tři body veze "ÁČKO" z Julisky !!!

Překvapení na Julisce, Háje vybojovaly tři zlaté body

Do konce nejvyšší pražské soutěže zbývá odehrát poslední tři kola a podle toho také vypadá nasazení v jednotlivých zápasech.
Za velkého horka se v Dejvicích utkala dvě mužstva z opačných pólů tabulky, přesto se nakonec radoval tým, který se potácí na jejím dně. Háje dokázali téměř po celý zápas eliminovat útočnou sílu Dukly, ve druhém poločase navíc korunovali disciplinovaný výkon dvěma brankami, a tak i přes značný tlak domácích v závěru odváží z Julisky všechny tři body.

První poločas příliš vzruchu nepřinesl. Hosté poctivě bránili a kombinace domácích postrádaly efektivitu. První střelecký pokus si připsal po deseti minutách domácí kapitán Malý, jeho dalekonosný pokus ovšem skončil nad brankou. Pět minut na to našel Tenkl ve vápně v dobré pozici Bergera, s jeho slabou střelou si však Tlustý bez problémů poradil. Hned z následného protiútoku poprvé zahrozili také hosté. Pospíšilův střílený centr za obranu z pravé strany však Fedič ve skluzu tečovat tak nešťastně, že o velkou šanci připravil na zadní tyči číhajícího spoluhráče Ostrihoně. Ve 26. minutě přišel kuriózní moment před hostující brankou. Po rohu Bergera a teči jednoho z obránců zasáhl míč v nadějné pozici rozkrok domácího stopera Kováře, ten se s bolestivou grimasou skácel k zemi, a tak míč poskakující jen kousek od brankové čáry sebral v klidu Tlustý. Nudný první poločas uzavřela pěkná kolmice Malého, která našla rozběhnutého Sdiriho, jeho ránu ovšem jistý Tlustý kryl.

Druhé dějství bylo mnohem zajímavější. Už po dvou minutách hry si Háje vypracovaly slušnou brankovou příležitost, když se po přetaženém rohu dostal z osmi metrů ke střele nikým neobsazený Pečeňa, mířil ale pouze do náruče brankáře Černého. V 53. minutě se mohli radovat domácí, Berger našel milimetrovým pasem na hranici vápna Malého, který ideálně hlavou přiťukl míč do pohybu Sdirimu, ten ale ve vyložené šanci poslal míč vedle branky. Dukla ucítila šanci strhnout vedení na svou stranu a začala útočit ve více hráčích. O to více nebezpečné ale byly protiútoky hostů. Po jednom z nich pláchl po levé straně Ostrihoň, naservíroval míč do vápna za obranu ideálně Pečeňovi, který střelou do pravého horního rohu nedal Černému šanci. Dukla přesto dál obléhala Tlustého branku. V 67. minutě ale opět udeřili hosté. Janoušek se Slabým rozehráli roh nakrátko a prvně jmenovaný z těžkého úhlu záludnou střelou na zadní tyč překonal překvapeného brankáře Černého podruhé. Háje byli v této fázi nebezpečnější. Potvrdil to další nebezpečný centr Janouška, střídající Šplíchal ale na míč těsně nedosáhl. Čtvrt hodiny před koncem zahrávali domácí roh, Berger poslal míč do vápna, hostující obrana míč odvrátila pouze na vápno, kde čekal se svou ránou Malý a pěknou střelou vykřesal Dukle naději. Dukla v závěru zamkla svého soupeře na jeho polovině a před Tlustého branku létal jeden centr za druhým. Staral se o ně především Malý. Trenér Jirásek vysunul do útoku stopera Mücka. Právě po faulu na něj se Dukle naskytla šance na vyrovnání. Standardní situace Malého ze strany doskákala až na zadní tyč k nohám střídajícího Honky, jeho střelu ale Tlustý zázračně vytěsnil na roh. Následoval další centr Malého a Mückova hlavička z deseti metrů těsně vedle pravého horního rohu Tlustého branky. V 83. minutě připravil dobrou pozici střídající Uhlíř Sdirimu, ani on však hlavou z malého vápna síť za Tlustým nerozvlnil a mířil vedle pravé tyče. Dvě minuty před koncem zápasu vletěl důrazně do souboje s Brožem Nový. Skončilo to srážkou hlav obou hráčů a žlutou kartou pro domácího borce. Jelikož byla už druhá, musel předčasně do sprch. Dukla se v deseti již na nic nezmohla, naopak mohla ještě inkasovat. V druhé minutě nastavení se na domácí branku řítil osamocený Pospíšil, Černý ovšem zachoval chladnou hlavu a skvělým zákrokem mu šanci zmařil, přesto zápas skončil překvapivou výhrou hostů z Jižního Města.

Petr Sýkora (FC Háje): Říká se, že prešovský beton už v dnešní době nefunguje, ale opak je pravdou, ono to funguje. My jsme si dnes přijeli pro bod, který jsme vzhledem k situaci na spodku tabulky nutně potřebovali. Dukla byla lepší. Měla po celý zápas územní převahu, v závěru si vypracovala nějaké šance, ale výborný byl dnes brankář Tlustý, který nás dnes podržel, chytal skvěle. Odvážíme tři body a já jsem za to šťastný. Je to pro nás obrovský krok k záchraně. Věřím, že už to dobře dopadne.

Jindřich Jirásek (FK Dukla Praha B): Byla to hrůza. Hráli jsme špatně a já jsem z toho hodně zklamaný.

Dukla Praha B - FC Háje JM 1:2 (0:0)

Branky: 75. Malý - 59. Pečeňa, 67. Janoušek
ŽK: Tenkl, Nový - Ostrihoň, Janoušek, Pečeňa ČK: 87. Nový (Dukla)
Rozhodčí: Záruba - Klíčman, Kubíček Diváků: 40

Dukla Praha B: Černý - Moravec, Muck, Kovář, Háša (63. Nový) - Malý, Bittengel (65. Honka), Berger, Kozák - Tenkl (55. Uhlíř), Sdiri. Trenér: Jindřich Jirásek.

FC Háje JM: Tlustý - Neumann, Tesař, Sojka, Slabý - Pospíšil, Brož (89. Dub), Pečeňa, Ostrihoň - Janoušek, Fedič (50. Šplíchal). Trenér: Petr Sýkora.

31.5.2008 - Richard Valoušek

neděle 1.6.2008 | Klub | Přečteno: 2911