Mladší dorost - Přebor - 21. kolo:SK Střešovice 1911 - FC Háje 1:2 (1:1)

Poslední tři jarní body, ze soupeřova hřiště, jsme si přivezli ze Střešovic. V sobotním odpoledním vedru jsme odehráli fyzicky velmi náročné utkání se šťastným koncem pro hájecké barvy.

První patnáctiminutovka přinesla svižný fotbal a z naší strany pohlednou kombinační hru. S rozměrově menší hrací plochou jsme se vypořádali vcelku brzy a pro útoky využívali nejen střed hřiště, ale patřičně i obě lajny. Centrovanými míči byl zásoben především Martinák, který se hned po úvodu dostal do dvou slibných šancí. Z úhlu se snažil prostřelit domácího brankáře Dvořák, ale ani jemu se gólově zakončit nepodařilo. V 15. minutě zahrával přímý kop Nerad, prodloužený míč se dostal do vápna k Martinákovi a ten už tentokrát chladnokrevně zakončil do střešovické sítě. Jenže hned po rozehrávce se podařilo domácím vyrovnat, když střela z nemožného úhlu zapadla do naší branky. Podle mého názoru předcházel střešovické akci ofsajd, ale praporek asistenta zůstal dole. Ještě do přestávky jsme si vytvořili řadu nadějných šancí a především průnik Šůse z 32. minuty si gólové zakončení zasloužil. Bohužel jeho naservírovaný míč prošel malým vápnem bez povšimnutí. Těsně před odchodem do kabin měli ještě příležitost Pánek s Dvořákem, ale jejich střelám sice nechyběla razance za to s muškou to bylo horší.

I v druhém poločase se nám dařilo kombinační hrou domácí přehrávat, ale jejich rychlé protiútoky byly čím dál nebezpečnější. Domácí útočníci byli neustále podporování přihrávkami a nám se mnohdy dařilo zastavit jejich šance jen s vypětím všech sil. V 55. minutě zahrávali Střešovice přímý kop a i když se po jeho rozehrání již domácí fandové radovali, Reichmann jim jejich oslavy v posledním okamžiku překazil a míč vytěsnil na roh. O chvíli později měl na kopačce zvýšení skóre Dvořák. Ač postupoval proti domácímu brankáři už zcela osamocen, přesto opět neuspěl. Vše si málem vynahradil hned v zápětí, když se vpravo efektně uvolnil a přesným centrem našel, dnes velmi aktivního, Martináka. Ten ovšem hlavičkoval těsně mimo. Pravidlo nedáš dostaneš se naštěstí navyplnilo a bylo to především tím, že domácí zahodili hned několik vyložených šancí. Tu největší měli zhruba v 68. minutě když jejich útočník jen těsně minul odkrytou část naší svatyně. Deset minut před koncem se do hry dostal střídající Krajčovič a měl hned dvě slibné šance. A jako v případě Martináka i on 100% využil až tu třetí možnost. V 76. minutě se na středu hřiště uvolnil Martinák, poslal míč na nabíhajícího Brejchu a ten našel přesně Krajčoviče. Ten se jen zřídka v podobných situacích mýlí. Prudkou přízemní střelou k tyči, míč uklidil za záda nešťastného gólmana Střešovic a upravil tak stav na konečných 2:1 v náš prospěch. Utkání jsme pak již s přehledem dohráli.

Lze říci, že prakticky všichni dnes makali na doraz. V úmorném horku jsme předvedli pohledný kombinační fotbal a všem díky za to, že dokázali o vítězství bojovat až do samotného konce.

SK Střešovice 1911 - FC Háje Jižní Město 1:2 (1:1)

Branky: 16. Kostelník - 15. Martinák, 76. Krajčovič.

Rozhodčí: Boček. Diváků: 45.

FC Háje: Reichmann - Pravenec, Nerad, Štípek, Skokan - Tureček (61. Mára), Pánek (76.Dorazil), Šůs, Brejcha - Dvořák (71. Krajčovič), Martinák.

Trenér Martin Brož, asistent Tomáš Šůs, vedoucí Jarda Nerad.

SK Střešovice: Holan - Dulava, Michálek, Semrád - Šoltes, Prokš, Smejtek, Kostelník - Ander, Sobotka, Tinka.