Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 22. kolo: FC Háje - SK Střešovice 3:0 (0:0)

V posledním utkání soutěže jsme na domácím trávníku přivítali předposlední tým tabulky, SK Střešovice. Se sezónou jsme se chtěli rozloučit vítězně, a to se nám také povedlo...

Do utkání jsme vstoupili dobře, přičemž se nám dařila i kombinační hra. Jenomže se opět ukázala naše největší slabina, a sice neproměňování šancí. Tuto disciplínu v prvním poločase "ovládal" především Martin Šplíchal, když se postupně neujal jeho samostatný postup na gólmana, rána z úhlu, kterou gólman vyrazil, ani lob přes vyběhnuvšího brankáře, jenž skončil těsně nad brankou. Po dalších šancích přidal Vláďa Solař, když jeho sólo přes půlku hřiště vyrazil skvělým zákrokem hostující gólman, dále se neujala ani hlavička z rohového kopu, když si do vzduchu naskočil Michal Čermák, ale mířil jen těsně vedle.
Ke konci poločasu měly šance i Střešovice, tu největší z nich vyrazil z malého vápna, na poslední chvíli nohou, skvěle Matěj Lačík. Poté měli hosté ještě sérii rohových kopů. Ty jsme však odvrátili a do kabin se šlo za poločasového výsledku 0:0.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil opravdu skvěle a rázem nás bylo plné hřiště. Zůstávalo tak jen otázkou času, než vstřelíme úvodní branku zápasu.
To se nám podařilo po rohu Martina Šplíchala. Míč brankář Střešovic sice stačil ještě vyboxovat, avšak pouze na velké vápno k Davidu Klasnovi, který svojí nechytatelnou bombou nedal gólmanovi hostů šanci zasáhnout, 1:0. Další gól vstřelil Michal Čermák po centru Martina Hojdara, Michal se nejdříve snažil o akrobatické zakončení, leč neúspěšně a brankář míč vyrazil, ale pouze zpět k Michalovi, který si s dorážkou věděl rady a zvýšil naše vedení už o dva góly. Skvělou desetiminutovku druhého poločasu dovršil Martin Šplíchal, kterému míč narazil na půlící čáře Michal Čermák, udělal kličku jak dobíhajícímu obránci, tak vybíhajícímu gólmanovi a zasunul míč do prázdné brány, čemuž nestačil zabránit ani dobíhající obránce.
Po tomto vedení jsme si mohli dovolil čtyřnásobné střídání. Výsledkem byly přesto další šance. Davidu Grafnetrovi dnes gól nebyl souzen, když si postupně vylámal zuby na kvalitním zákroku brankáře Střešovic, tyčce hostující branky a střele těsně vedle pravé tyče. Tyč nastřelil také Petr Seneta z hranice penalty a další šanci neproměnil ani Pavel Tymeš, který se pokoušel přehodit vyběhnutého gólmana.
Závěrečný výsledek tak zněl 3:0.

Konečně se nám podařilo po dlouhé době vyhrát a předvést kvalitní výkon a fotbal, za což děkuji všem nastupivším hráčům.
Po závěrečném kole nám tak patří pěkné 3. místo se ziskem 41 bodů.
Sezóna pro nás ale ještě nekončí, protože v úterý 10. června nás ještě čeká kvalifikační zápas o postup do finálového turnaje "O Pohár předsedy ČMFS" a přes příští víkend nás čeká mezinárodní turnaj v Šardicích.

Sestava: Lačík - Solař (45. Hančl), Klasna, Novák, J. Šplíchal - Doksanský, Seneta, M. Šplíchal (45. Busch), Lojda - Čermák (45. Tymeš), Hojdar (45. Grafnetr)

Góly: 1:0 - Klasna, 2:0- Čermák, 3:0 - M. Šplíchal