Mladší přípravka B

MINI 10A, I. třída, 1. kolo: SPARTA KRČ - FC HÁJE 2:7 (0:6)

MINI 10A, I. třída, 1. kolo:  SPARTA KRČ - FC HÁJE 2:7 (0:6)
Tým starší přípravky úspěšně vykročil do podzimní části I. třídy věkové kategorie 1995 a mladší. Ačkoliv je mužstvo kompletně složeno z hráčů narozených v roce 1996, deklasovalo Spartu Krč, za kterou nastoupili vesměs borci o jeden rok starší, na jejím hřišti 7:2.

Vstup do zápasu mělo naše mužstvo doslova impozantní, po deseti minutách vedlo již 4:0, poločas pak vyhrálo 6:0. V těchto fázích utkání zásoboval spoluhráče skvělými gólovými přihrávkami především kapitán Dan Hájek (a to ještě některé akce skončily bez gólového efektu pouze vinou nepřesného či nedůrazného zakončení), po stranách mu zdatně sekundovali Moravec s letní posilou Krtilem, postupně se zapojoval i Vojta Podhorský (na kterém byl zpočátku znát výpadek v přípravě způsobený nepříjemným zraněním). V útoku se dařilo střeleckému objevu přípravných zápasů Madejovi. A protože i obrana, tažená zejména trojicí Hejný, Worsch, Smolák, pracovala v prvním poločase téměř bezchybně, mohli trenéři, sužovaní před zápasem obavou, jak se podaří zacelit mezeru po opoře týmu Franu Prenkovi (přestoupil v létě do Sparty), odcházet do kabin velmi spokojeni.

Rovněž vstup do druhého poločasu vyšel znamenitě a když už v jeho první minutě zvýšil Madej na 7:0, objevila se nečekaná šance na dvouciferný výsledek. Bohužel vysoké vedení hráče zřejmě poněkud ukolébalo a naopak k životu se začínal probouzet soupeř, kterému se nakonec povedlo i snížit na rozdíl pěti branek. Varováním do dalších zápasů by měla být postupem času přibývající okénka v obraně (vyvolaná ale částečně i zkoušením netradičních složení obranných trojic), která musel několikrát hasit bravurními zákroky gólman Binder. Poněkud chaotický závěr však nemohl smazat dojmy z fotbalově nesmírně kvalitního prvního poločasu. Sparta Krč však v závěrečných minutách rovněž ukázala svoji sílu a lze očekávat, že z krčského trávníku se body v dalších kolech snadno vozit nebudou.

4' 0:1 Moravec (Krtil), 7' 0:2 Madej (Hájek), 9' 0:3 Podhorský (Hájek), 10' 0:4 vlastní (Hájek), 17' 0:5 Moravec (Hájek), 22' 0:6 Worsch (bez asistence),
26' 0:7 Madej (Krtil)