Mladší přípravka A

MINI 8 A, přebor 10 kolo : FC HÁJE JM - JUNIOR 4 : 2 (0:1)

MINI 8 A, přebor 10 kolo : FC HÁJE JM  -  JUNIOR  4 : 2 (0:1)
V předposledním kole podzimní části soutěže jsme narazili na Junior, který byl pouze o tři body za námi. Šlo tedy o velmi důležitý zápas, který snesl všechny měřítka pravé fotbalové bitvy.

Utkání jsme začali aktivně a soupeře v prvních 5 - 8 minutách nepustili prakticky na naší polovinu. Stalo se tak jen velmi sporadicky a náš brankář Láďa Orlich se více méně nudil. Kluci se snažili dobývat branku soupeře, ale v koncovce nám scházel klid a rozvaha. Kuba Vyjídáček, David Rodina, Jirka Slavík i Vojta Čmelík ve svých šancích nepochodili. Měli jsme i řadu přímých kopů, ale náš elitní zahrávač standartních situací, Kuba Nezbeda neměl dneska svůj den. To se také projevilo ve 13 minutě, kdy zahrál lehkou malou domů a soupeřův útočník se v pohodě dostal k míči a se štěstím překonal našeho brankáře. Bylo to 0 : 1. Kluci se nesložili a zvláště Jirka Slavík dělal soupeři na pravé straně hřiště značné problémy. Bohužel ani jeden jeho centr nedorazil nikdo z našich hráčů do branky. Do poločasu se nám vyrovnat nepodařilo a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 0 : 1.

Ve druhé půli kluci předvedli velmi kvalitní bojovný a také fotbalový výkon.
Jako správný kapitán zavelel k obratu Vojta Čmelík a po svém drzém průniku přes dva hráče vyrovnal na 1 : 1. Za tři minuty Vojta Čmelík ideálně uvolnil Davida Rodinu a ten jako rozený střelec nezaváhal. Vedli jsme 2:1. V dalším průběhu zápasu jsme měli řadu vyložených šancí. Třeba namátkou dorážka Davida Rodiny, tečovaná střela Kuby Vyjídáčka či nebezpečný průnik Jirky Slavíka, který rozhodčí neposoudil jako penaltový. Dostal jsem se k rozhodčímu, který v následujících minutách měl hlavní slovo na hřišti. Soupeř zahrával první roh v zápase a útočník Junioru fauloval našeho bránkáře. Míč se odrazil do naší branky , kde jej na čáře obětavě vykopl Jirka Důra. K překvapení všech diváků a hráčů rozhodčí branku uznal, ikdyž byl od celé situace dosti vzdálen a tudíž v žádném případě nemohl viděl míč celým objemem za čárou.. Kluci cítili křivdu a tak zabrali na plné obrátky. Chodili správně důrazně do osobních soubojů a snažili se zvrátit vývoj utkání na naší stranu. Soupeř byl naopak zalezlý na své polovině a k naší brance se prakticky nedostával. Výsledkem této snahy byla nádherná branka po rohu Jirky Slavíka, kterou vstřelil opět David Rodina. Stav utkání : 3:2. Hráli jsme v těchto minutách opravdu dobře a soupeř si nevytvořil žádnou brankovou příležitost, ale naopak my jsme jich ještě pár měli. Na konečných 4 : 2 uzavřel skóre Jirka Důra. Po závěrečném hvizdu ne příliš valitního rozhodčího se kluci semkli ve vítězné, radostné kolečko a já jsem viděl, že je ten obrat v utkání strašně potěšil a oni teď prožívají super radostné okamžiky.

Když bych zhodnotil jednotlivé aktéry dnešního zápasu, tak bych to viděl asi takto. Velmi , opravdu velmi kvalitní výkon podali tři hráči : Vojta Čmelík, David Rodina a Jirka Slavík. Dobře jim sekundovali : Kuba Vyjídáček, Honza Sedláček a překvapivě se lepšící Honza Hýbl. Dnešní utkání odehrál slušně i Jirka Důra. Pod svůj standart naopak zahrál Kuba Nezbeda. Láďa Orlich měl málo práce, ale předvedl svůj vyrovnaný výkon. Martin Zelinka, Martin Charvát, Pavel Rašplička, Filip Jelen a Kuba Kloboučník toho dnes moc nepředvedli. Ba naopak by si měli vzít příklad z bojovnosti a zarputilosti svých spoluhráčů, kteří dnes zápas rozhodli.
Musím klukům poděkovat za výkon a budu doufat, že podobný bojovný výkon předvedou i v posledním utkání , kdy zajíždíme na hřiště silného Motorletu.
Kluci díky, udělali jste mi velkou radost.

branky: Čmelík (bez asistence), Rodina (Čmelík) , Rodina (Slavík) , Důra (Rodina)

sestava: Orlich - Sedláček(Kloboučník), Nezbeda(Důra), Hýbl - Slavík(Charvát),Čmelík(Rašplička),Vyjídáček(Zelinka) - Rodina(Jelen)