Mladší přípravka A

Turnaj Neratovice - ročník 2002

Do Neratovic jsme jeli s poháry a medailemi v zádech, nicméně delší prázdninová pauza byla znát, a tak turnaj nedopadl úplně podle našich představ.

První překvapení pro mne bylo, když jsem se dozvěděl, že se turnaj hraje 5+1. Ačkoliv je hřiště velké a hráči se tam tolik nemačkali, preferujeme 4+1, kterou budeme hrát celou jarní sezónu. Také se hrálo s míčem č. 3, který přispěl ke zvýšenému počtu branek.

Jak bývá v Neratovicích zvykem, hrálo se ve dvou skupinách, z nichž postupovali první dva týmy do semifinále, 3. a 4. tým hrál spodního pavouka. O tom, že jsme nehráli horního pavouka, rozhodl tříminutový výpadek v prvním zápase, ve kterém jsme dominovali. Vidíte, jak je mnohdy hranice mezi úspěchem a neúspěchem tenká. Přitom se rozhodně nedá říct, že jsme na turnaji udělali ostudu...

Háje - Forward One Děčín 2:3

Tento zápas by se dal přirovnat k ME 2008, kdy naše národní mužstvo vedlo nad Tureckem 2:0, jenže Turci nám v poslední třetině utkání sfoukli svíčku a otočili výsledek na konečných 2:3, čímž si zajistili postup do čtvrtfinále turnaje. Tento zápas byl velice podobný.

Děčín, ač nakonec vyhrál celý turnaj, byl zpočátku dost mimo, prakticky se nedostal na naši polovinu. My jsme soupeře zatlačili, bohužel bez výraznějšího zakončení. Je to škoda, šance jsme měli. První branku jsme dali až z rohové kopu. Marťas našel na zadní tyči volného Vojtu Ž., který otevřel brankový účet zápasu. Přidali jsme druhou branku, kdy Pája velice dobře napadal brankáře Děčína, sebral mu míč a bezproblému vstřelil gól na 2:0. Poté ovšem přišel první varovný vykřičník, a to v podobě střely do tyče, které předcházela obrovská chyba kluků, kdy tři vystartovali na jednoho hráče z míčem, který nahrál zcela volnému spoluhráči. Z tohoto branka ještě nepadla. Zandelouho poté se Děčín již radoval přesnou střelou k tyči. Zbývaly tak dvě tři minuty do konce a pořád jsme vedli. Jenže poté si vybral slabší chvilku Domča (stane se, dlouho nechytal), který propustil lehčí střelu pod tělem a rázem bylo vyrovnáno. Kluci byli jak opaření, najednou jsme byli mimo my. Děčín toho využil a minutu před koncem rozhodl tvrdou střelou o svém vítězství 3:2, díky němuž postoupil do semifinále turnaje.

Háje - Neratovice 0:2

Potřebovali jsme alespoň remizovat, abychom si udrželi šanci na postup do semifinále. Ale tento zápas nám nevyšel. Byl to takový boj uprostřed hřiště s převahou šancí na straně Neratovic. Za vše hovoří, že jsme do 10. minuty vystřelili na bránu soupeře pouze jednou. V tu dobu už soupeř vedl 2:0. V závěru zápasu měl dvě slibné šance ještě Míša H., zkrotit střely do brány se mu však nepodařilo. Neratovice zaslouženě vyhrály.

Háje - Admira 2:1

Inu, už jsme věděli, že do semifinále nepostoupíme, ale nechtěli jsme dát Admiře nic zadarmo, i když to tak v úvodu zápasu nevypadalo. Admira okupovala naší bránu, vesměs bezúspěšně. Prosadila se asi v půlce utkání. My jsme ovšem také vystrkovali růžky. Po jedné akci se vytvořila před brankou skrumáž, ze které dokázal Dáda protlačit míč do branky - 1:1. Admira nechtěla prohrát, nakonec se to ale stalo, Pája totiž pohotově levačkou vystřelil a brankář Admiry na míš nedosáhl - 2:1. Bylo to dosti ukopané vítězství.

Háje - Chrudim 0:4

Následoval rozřazovací zápas, který měl rozhodnout o tom, zda budeme hrát o 5. či 7. místo. Průběh zápasu byl jasně v režii Chrudimi, která po velmi dobrém výkonu zvítězila rozdilém třídy. Navíc Ráďa v bráně vychytal spoustu šancí, mohli jsme prohrát klidně větším rozdílem.

Háje - Pšovka Mělník 4:0

Poprvé v životě jsem se střetnul s týmem, kde začala má fotbalová kariéra. Pšovka na celém turnaji nedala jedinou branku a nepovedlo se ji to ani v zápase o poslední místo s námi. Od první vstřelené branky, kterou dal Luky dorážkou pos třele Pavlíka, byl zápas v naprosté pohodě. Druhou branku přidal Bojta H., kdy potáhl míč přes celé hřiště a jeho tečovaná střela skončila v brance Mělníka. Další dva góly dal Pája a stal se tak naším nejlepším střelcem na turnaji.

Skončili jsme tedy na sedmém místě. Tři minuty nepozornosti, ztráty koncentrace nás stály lepší výsledek. Ale to se nedá nic dělat. Na turnaji jsme nevyhořeli, i když to samozřejmě nebylo to ono. Bylo tam málo přihrávek, málo individuálních akcí, spousta prohraných soubojů. Nicméně jsme teprve na začátku dlouhého běhu a pořádně začínáme trénovat až tento týden. Věřím, že se kluci ukaží herně v lepším světle na příštím turnaji v Benešově, neboť nás čeká opět super turnaj s umělou trávou v hale.

Turnaje se zúčastnili: Luky Gill, Vojta Hůlka, Domča Kundrát, MarťasLebeda, Ráďa Skuhra, Dáda Srba, Adam Tůma, Pája Vodrážka, Vojta Žebrakovský, Míša Hartman