Mladší přípravka B

Turnaj Neratovice - ročník 2001

V neděli jsme se vydali na turnaj, který měl být pouze pro 2001. Jenže pořadatelům na poslední chvíli odřekly účast některé mančafty, a tak spojili turnaj 2000 a 2001 do jednoho.

Pro nás to bylo opravdu těžké. Většinou jsme hráli proti o rok starším klukům. Tělesná převaha byla na straně soupeře, ale kluci se snažili bojovat, nic nevypouštěli.

Celkem se turnaje zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 5. Když jsme se tak koukali, možná jsme byli zařazeni do silnější skupiny, ale to je vždy těžké, pro někoho mohla být zase ta naše skupina slabší.

Ještě musím upozornit na to, že trenér se s klukama učí nový styl hry. Je založen na výrazném napadání soupeřovi rozehrávky, a to nejen od útočníků, ale také od obránců. Za nimi stojí mwzi půlkou a vápnem Filip, který jako brankář má za úkol vybíhat na útočníky soupeře a napadat je hned při převzetí míče. Z toho také padlo do naší sítě mnoho branek, ale jak jsem říkal, kluci se to teprve učí, hrají to tak teprve na třetím turnaji.

Háje - Mladá Boleslav 2:4

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti 2001. Kluci od začátku makali na plné obrátky. Bolka nedala z kraje utkání pár šancí, do vedení jsme se dostali my, když se míč dostal k Vojtovi, který posunul na Trojánka a ten se nemýlil. Zenedlouho sice Bolka vyrovnala, aledo vedení nás opět dostal Trojánek, který si vzal míč a z hranice vápna nedal brankářovi šanci. Za půl minuty však byl stav opět nerozhodný 2:2. V 9. minutě dala Boleslav branku z půlky hřiště, kdy byl Fíla venku z brány. Mohli jsme vyrovnat, měli jsme zajímavou standartku, ale Uhmánnek se hlavou netrefil mezi tři tyče. Bolka zvýšila na 4:2 po nepřímém kopu ve vápně(kluci zahráli nešťastnou malou domu), a to byl také konečný stav zápasu.

Háje - Labský Kostelec 2:3

Ve druhém utkání nás čekal nejsnažší soupeř skupiny. Je opravdu škoda, že jsme neproměnili velké množství šancí. Kdyby ano, jednoznačně jsme vyhráli. Kostelec nás potrestal jako první, kluci špatně bránili roh a prohrávali 0:1. Z rohu padla i další branka, tentokrát do sítě Kostelce. Vojta našel Matese a bylo vyrovnáno. Následovala hezká akce po trase Pepa - Fíla A. --> Uhmánnek se řítil sám na bránu, ale nedal. Kostelec následně dal branku na 1:2. V 6.-9. minutě jsme měli tři obrovské šance, které jsme neproměnili. Následovalo potrestání na 1:3. Zkorigovat už stačil jen Dan po hezké akci Vojty - 2:3.

Háje - Neratovice 3:4

Od kluků výborně odehraný zápas. Už po 1.30 jsme vedli 2:0. Prvně nahrál Uhmánnek Pepovi, poté si asistenci a branku prohodili. V 5. minutě však Neratovice po nešťastné tečované střele snížily na 2:1. Následoval ale další roh a nepletu-li se, Fíla A. zvýšil na 3:1. Jenže Neratovice se zvedly a postupně začaly snižovat náš náskok z 3:1 až na 3:4. V závěru jsme měli šanci vyrovnat, Vojta kopal roh alá Deco, přímo z rohu točil míč do brány, který skončil na zadní tyči od které se odrazil ven.

Háje - Hradec 0:8

Kluci nechytli začátek, během 5 minut prohrávali 5:0. Hradec byl jednoznačně lepší, ale přeci jen je to ligový klub a ještě o rok starší, tak by bylo s podivem, kdyby tomu tak nebylo.

Háje - Neratovice 01 3:4 po p.k. (zápas o 9. místo)

V tomto zápase jsme málem museli volat rychlou službu, neboť tepovka trenéra rostla náhlou rychlostí. Zpočátku kluci vládli utkání, už ve druhé minutě dal Pepa na 1:0. Poté po akci Fíla K.-Domča-Pepa dal Uhmánnek na 2:0. Na 3:0 zvyšoval Trojánek. Jenže poté následoval kolaps. Kluci přestali hrát a Neratovice cítily šanci. Postupně nás Neratovice dotahovaly jak herně, tak také výsledkově. Po vyrovnání na 3:3 jsme se dostali do velké šance. Trojánkův míč už mířil do branky, Fíla A. to chtěl ještě potvrdit, jenže z metru přestřelil branku! A tak následovaly pokutové kopy. V nich byli šťastnější domácí, na penalty vyhrály 4:3.

I když kluci skončili poslední, rozhodně to od nich nebyl špatný turnaj. I s o rok staršími soupeři dokázali hrát vyrovnanou hru, přetahovali se o výsledek do posledních vteřin. Nedali nikomu nic zadarmo a předvedli, že jakmile tento systém více nacvičí, budou těžkým oříškem pro každého soupeře.

Turnaje se zúčastnili: Fíla Kincl, Vojta Semecký, Pepa Nguyen, Honza Trojan, Honza Hadraba, Honza Uhmann, Domča Střízek, Dan Kolář, Mates Zábranský, David Nováček, Fíla Anděl

Trenér: Michal Horník