Mladší přípravka A

Turnaj Radotín (2002) - 4. místo

V napůl podařeném turnaji jsme si ozkoušeli novou taktiku a styl hry, který se pokusíme praktikovat i v dalších fotbalových bitvách. Na to, že tak kluci hráli poprvé, je 4. místo hezké, i když v průběhu turnaje kluci pomýšleli na vyšší příčky.

Původně se mělo hrát ve dvou skupinách po 4, ale pro nás naštěstí, pro pořadatele bohužel, nedorazil Motorlet, a tak se hrálo každý s každým, tudíž jsme si zahráli více zápasů. Do těch jsme se pokusili zakomponovat novou ofenivnější taktiku, kterou jsme ještě ani netrénovali. Někteří se s tím ovšem popasovali velmi dobře.

Původně mělo jet na turnaj 9 hráčů, ostatně jako na každý, nemoci a zranění nám však trošku zkomplikovali nominaci. Nakonec nás jelo sedm, a to jeli ještě dva kluci, kteří jedou i příští týden na turnaj a dnes jet neměli.

Celkově nám dost vyšel začátek turnaje, až do prvního inkasovaného gólu, který přišel až ve 4. zápase, jsme hráli dobře, bohužel najednou se mávlo proutkem a kluci přestali hrát. Až tuto fázi na turnajích odbouráme, bude to super.

Háje - REAL 3:0

První zápas byl z naší strany nejlepší na turnaji. Kluci od začátku makali naplno a soupeře přehrávali. Do vedení nás dostal Pája, který si zpracoval oblouček od Míši a Křižnou střelou poslal míč do sítě. Druhou branku přidal Bárt, který bohužel po tomto zápase působil na turnaji dost zakřiknutým dojmem. Nejhezčí gól byl však na 3:0, kdy si Pája narazil míč s Matesem, vystřelil a Lukýno míč doklepl do odkryté kasy.

Háje - Střešovice 0:0

První tři minuty byly super, nejsme kluky neprotočili na obráncích a útočnících. Poté byli velmi zmatení a i z tohoto důvodu jsme na turnaji točili stabilní posty. Tím, že jsme působili zmateně, se Střešovice dostávaly do šancí, Domča nás ale velmi podržel. Ke konci jsme měli brejk, Lukýno šel důrazně do souboje proti třem protihráčům, branku jsme nevytěžili. V závěru se na Domču valili dva protihráči, Domča však dobře vyběhl a i když míč nezasáhl, vytlačil útočníka ze střelecké pozice. Šancí měly Střešovice více, ale opět jsme alespoň trochu pokračovali v nové taktice, takže jsem byl spokojený.

Háje - Horní Měcholupy 2:0

V tomto zápase nebyly Měcholupy ve své kůži, na turnajích hrají lepší zápasy. Ale za to jsme samozřejmě byli rádi. Branku jsme vstřelili hned v úvodu, Marťa zachytil rozehrávku soupeře a na dvakrát protlačil míč do branky. Druhou branku dal Pája střelou z půlky. Tedy abych to upřesnil, nebyla to střela, byl to nákop. Jenže fotbalové božstvo bylo na straně Pavlíka a míč zaplachtil až do branky. A pak to máme mít my trenéři lehké, když hrozným nákopem dají kluci gól. Jak jim pak máme vysvětlovat, že nakopávání je špatné, když z toho dají takovou branku??? :-)

Háje - Zbraslav 1:3

Začátek byl opět velmi dobrý, dostali jsme se do vedení, Luky se dostal k odraženému míči a dal na 1:0. Poté jsme dostali první branku a už se to s námi vezlo. Kluci se nemohli chytit, navíc nás položil gól na 1:2, kdy Pája hodil aut do našeho vápna, místo po lajně. Zbraslav se hecla a zápas poté měla pevně pod kontrolou.

Háje - Dolní Břežany 0:2

Oboustranně takový nijaký zápas. Nevystřelili jsme na bránu, opět jsme moc něběhali. To je pak lehké proti nám hrát. Kdybychom vyhráli tento zápas, tak jsme skončili na bedně, jenže jsme nešli štěstíčku naproti. I když jsme si řekli, že nám dnes o výsledky vůbec nejde, tak nám ale chyběla ta hra, kterou jsme chtěli hrát. Nebo alespoň pokusit se o ní, ne vždy vše vyjde. Škoda, mohli jsme mít z turnaje o fous větší radost.

Háje - Bohemka 0:4

Od začátku jsme byli zakřiknutí. Celý zápas patřil Bohemce, až asi na dvě půlminutovky, kdy kluci neuvěřitelně napadali a hráli, to co jsme si řekli. Dostali Bohemku pod tlak a mohli vytěžit i branku. Jenže jak jsem psal, byly to pouze dvě půlminutovky, jinak byl zápas v režii Bohemky.

Rozjezd jsme tedy měli velmi dobrý, škoda konce turnaje. O výsledky dnes opravdu nešlo, šlo o to, jak se kluci vyrovnají s novým stylem. Vyrovnali se s tím slušně, uvidíme s další partou na turnaji v Milovicích, jestli se styl osvědčí. Nicméně turnaj celkově hodnotím kladně. Kluci nezklamali, hráli dobře, občas to samozřejmě nebylo ono, ale bylo to pro některé příjemné zakončení halové sezóny.

Rodičům děkuji za účast a podporu kluků.

Turnaje se zúčastnili: Luky Gill, Míša Ondrášek, Marťas Bártek, Marťas Lebeda, Pája Vodrážka, Mates Povolný, Domča Kundrát

Fotogalerie:

neděle 27.2.2011 | Klub | Přečteno: 2183