Bohemians Praha - FC Háje JM 0:1 (0:1)

Tak, jak se fotbalisté Hájů radovali z výhry v posledním podzimním kole, tak stejnou radost připravili svým příznivcům i v úvodu jarní části, kdy na střížkovské umělce porazili rezervu Bohemians Praha tím nejtěsnějším poměrem. O jediný jejich úspěch se postaral již uzdravený Václav Hruška. Střížkovští mladíci, s nestárnoucím Mrázem na hrotu, nedokázali využít výhody domácího prostředí.

Přitom  úvod  zápasu  nebyl  z jejich  strany vůbec špatný. Už  po dvou minutách  se po  Strnadově prohození  objevil  před  hostujícím Tlustým  osamocený Lekaj, jenže  se  své šance  tak  zalekl, že s jeho  slabou střelou si  gólman  hravě poradil. V 8. minutě měl poprvé možnost  prokázat  své střelecké kvality  Mráz, ale  Tlustý  jeho  umístěnou ránu  z přímého kopu s přehledem zneškodnil. Třetí slibnou šanci domácích  spálil  po dalších čtyřech minutách Pilc, když  nezužitkoval  Mrázův milimetrový centr a  hlavou  mířil  vedle levé tyče.

Hosté se v úvodu  do velkého útočení  nehrnuli  a první  vážnější šanci si vypracovali až ve 21. minutě, kdy  Janoušek vysunul na pravé  straně Souchu, ten  přistrčil  míč  nabíhajícímu Grafnetrovi, který jej napálil  těsně kolem vzdálenější tyče do zámezí. Po dalších třech minutách  se s chutí hrající Grafnetr  prohnal  kolem  L. Pechače, který ho zastavil  jen za cenu nedovoleného zákroku a mohl být hodně rád, že to bylo jen se žlutým varováním.

V začínající  30. minutě  se  pro změnu na druhé straně šikovně před vápnem uvolnil  Mráz, avšak jeho technická střela neměla potřebné parametry. A když pak  šest minut  před pauzou domácí Bernášek  zneškodnil včasným vyběhnutím  nadějnou  šanci Souchovi, odcházela obě mužstva  do kabin  za bezbrankového stavu.

Hned  po změně stran  se zažlutil  i druhý  stoper  domácích  Semrád  a bylo  to opět  po nedovoleném zákroku na Grafnetra, který by jinak  uháněl  sám na  domácí bránu. Jediné  vysunuté  tykadlo hostujícího celku  Grafnetr se pak  blýskl  i v 56. minutě, kdy se dostal na dostřel  domácí brány, ale vyprášil jen rukavice  dobře  postaveného Bernáška.

Mírná  převaha  hostů, kteří  nastoupili  do  druhého poločasu s větší aktivitou  a odhodláním byla  korunována  v 59. minutě  vedoucí brankou. A stála opravdu za to.  Hruška si už na polovině domácích  parádně  narazil míč s Janouškem, vřítil se až do  šestnáctky  a zblízka  prostřelil  bezmocného  Bernáška  -  0:1.

Domácí po obdržené  brance  přidali na obrátkách, ale veškerá snaha  a umění končilo  na dobře organizované  obraně hostů, kterou s přehledem dirigoval  zkušený Dub. Blízko k vyrovnání měl  v 71. minutě  Mráz, ale  Tlustý  jeho přímý kop  bravurně  zneškodnil.  Vzápětí  z rychlého  protiútoku  do otevřeně domácí obrany  mohl udeřit Grafnetr, avšak  v čisté ložence  Bernáška  nepřehodil.  O chvíli  později  se v šanci objevil i  Balík, jenže domácí  obránci ho stačili ještě v posledním okamžiku odzbrojit.

Závěrečný  nápor  domácích  se snahou o  vyrovnání se nedostavil.  Ani  příchod  dvou čerstvých  hráčů  Rapanta a Žampacha  v 76. minutě  hru domácích neoživil. Naopak  tři minuty před  závěrečným hvizdem mohl  přidat pojistku na zaslouženou  výhru  střídající Boháč, avšak  nedokázal  z několika kroků  usměrnit   nebezpečný centr Slabého  do domácí sítě.

Bohemians Praha B – FC Háje  0:1 (0:0)
Branka:
 59. Hruška. ŽK: 24. L. Pechač, 48. Semrád, 60. Pilc – 40. Brož, 78. Hruška.
Rozhodčí: Stěhule - Tikal, Šťástka. Diváků: 50.
Bohemians Praha B: Bernášek – Kovář, Semrád, L. Pechač, Klement – T. Pechač, Strnad, Kajtazi
(63. Outlý), Pilc (76. Žampach ) – Lekaj (76. Rapant ), Mráz. Trenér František Lukačovič.
FC Háje:  Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý – Soucha (61. Boháč), Brož, Hruška, Janoušek, Balík
(86. Fedič ) – Grafnetr (77. Bednář ). Trenér Petr Procházka.

Hlasy trenérů:
František  Lukačovič (Bohemians Praha B):
 „Je to začátek jara, chtěli jsme vstoupit úspěšně, což se nám nepodařilo. Tam jsme prohráli  4:1, tam nám nevyšla první půle, dnes to bylo naopak. První půli jsme nějakou šanci měli, ve druhé se nám nedařilo. Pak z jednoho útoku jsme dostali branku a měli jsme štěstí, že soupeř ještě dvě další šance neproměnil. My jsme si druhou půli prakticky nevytvořili nic. Z toho pohledu soupeř vyhrál  zaslouženě  a já mu blahopřeju. Teď  jedeme na Libuš  a tam to bude také těžké. Musíme bojovat dál.
Petr Procházka (FC Háje): „Zaplať Pánu Bohu za tři body. Porazili jsme Bohemku podruhé v tomto ročníku, kdyby se náhodou rozhodovalo, tak jsme rádi, že  to takhle dopadlo. Hlavně jsme dohnali ten prostředek. Byl to vybojovaný zápas. Bylo to víc v naší režii. Domácí tam měli mladé kluky, byli běhaví, ale my jsme to takticky odehráli velmi dobře. Myslím, že domácí měli mít dva vyloučené, náš hráč by šel dvakrát sám na gólmana. Jsme spokojeni za tři body a musíme jít dál od zápasu k zápasu. Jezdíme na každý zápas s úmyslem vyhrát. ”

Nejlepší hráč Bohemians Praha B:  Pavel Semrád.
Nejlepší hráč FC Háje: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Grafnetr (Háje).