FC Háje JM B - Benice 2:0 (0:0)

K zápasu 7. kola na naše hřiště přijelo mužstvo Sokola Benice. Pro nás neznámý tým, protože je nováček soutěže. Sestava hostů se skládala převážně z hráčů ve věku 27-31 let. Několik z nich bylo prostorově výraznějších.

Štípek,Sojka,Stastny,Boháč

Lojda,Rapant(75.Jelen),Brož,Balík(71.Hovorka)

Hančl Jar. (55.Malý),Grešnjakov

Do zápasu jsme vlétli s velkou chutí. Tak, jak je pro nás v tomto ročníku dobrým zvykem, jsme soupeře od začátku opět (kromě Ďáblic) přehrávali. Soupeř byl velice pasivní. Měli jsme několik  menších šancí. V 10. minutě se dostal soupeř poprvé do našeho vápna a hned zahrozil.

Zahrozil vlastně rozhodčí, který po nešťástné ruce Sojky nařídil penaltu. Spravedlnost tentokrát vzala běh dějin do svých rukou. Střela exekura penalty trefila Provazníka do nohou a od nich se míč odrazil do bezpečí. My jsme soustavně útočili, ale většina našich akcí končila na hranici pokutového uzemí, kde hosté vytvořili obranný val. Přes úpornou obranu Benic jsme si vytvořili šance. V 15. skončila hlavička Stastného těsně vedle. V 37. minutě se po rohu k odraženému míči na zadní tyči dostal Lojda, ale míříl také jen vedle tyčky. Ve 43. minutě nacentroval zprava Grešnjakov nezvykle levou nohou, našel na zadní tyči zapomenutého Hančla, jehož hlavičkový pokus skončil opět těsně vedle branky. Hosté se v průběhu prvního poločasu dostali jen 3x před naší branku. Kopali z toho penaltu a dva rohy. Po celý první poločas se věnovali hlavně obraně a udržení čistého konta.

Druhý poločas pokračoval se stejným scénářem. My se snažili hrát, soupeř činil opak. Ke zvratu došlo v 57. minutě. Po akci Lojda – Balík se ve vápně dostal k míči Malý a špičkou kopačky umístil míč za záda hostujícího brankáře 1:0. Nutno podotknout, že to byl jeho první dotek s míčem v utkání, protože nastoupil 55. minutě. Od této chvíle začali hrát i hosté. Zvýšili aktivitu a snažili se vyrovnat. K tíženému vstřelení branky to ale nevedlo. My jsme se již více zaměřili na obranu, měli jsme několik slibných možností, ale vyloženou šanci ne. Uklidnění do našich řad přinesla až 89. minuta. Malý ve středu hřiště převzal přihrávku, rozhlédl se a viděl do vápna nabíhajícího Lojdu, kterému poslal ideálně míč mezi obráci. Lojda namířil svoji střelu na zadní tyč, od které se míč odrazil a skončil v síti 2:0. O výsledku bylo tedy konečně rozhodnuto. Trenérovi Dvořákovi se tedy povedlo střídání, když poslal na hřiště benjamínka Malého. Ten první gól vstřelil a druhý připravil chytrou přihrávkou.

Co říci závěrem. Soupeř přijel s taktikou hlavně neinkasovat. Tomu podřídil vše. V prvním poločase se více prostálo než hrálo. Hosté od první minuty hru zdržovali. Velkým štěstím bylo,  že neproměnili penaltu, protože tím by ztratili i tu malou snahu hrát fotbal. Jejich hra nikoho nebavila a pochybuji, že bavila je samotné. My jsme nepředvedli oslnivý výkon. Benickou branku jsme obléhali jak Němci Stalingrad. Narozdíl od nich jsme 2x obranu prolomili a po zásluze vyhráli.

Tím jsme snad započali další sérii vítězství. V příštím zápase se střetneme zase na domácím hřišti, a to v neděli 12.10. v 16 hod s mužstvem SK Vršovice. Očekáváme, že naši fanoušci již zazimovali svoje letní sídla a dorazí ve velkém počtu.