FC Háje JM - Sokol Královice 0:1 (0:0)

Jakub Pospíšil na Hájích fotbalově vyrůstal, oklikou přes Mukařov nakonec zakotvil v Královicích. A v jejich dresu jediným gólem Háje porazil 1:0. Pro domácí to byla již pátá porážka v řadě. Další kuriozitou duelu Háje – Královice byl start hrajícího kapitána hostů Martina Hyského. Na Hájích s fotbalem začínal svou cestu k profesionální kariéře a na jejich hřiště se vrátil po třiadvaceti letech.

Aktivněji začali zápas hosté. Už ve 4. minutě Krejča našel Formáčka, jeho tečovaná střela z voleje skončila mimo branku. I další střelecký pokus Formáčka skončil mimo domácí branku. V 17. Minutě napřáhl z dálky Pospíšil a Tlustý musel vytáhnout skvělý zákrok, aby jeho dělovku vyrazil na roh.

Až pak se dostali ke slovu domácí. Ve 23. Minutě zahrávali přímý kop, centrovaný míč propadl k Souchovi a jeho střela se lehce otřela o brankovou konstrukci. Za čtyři minuty zahrával přímý kop sám Soucha a Havlík se jen ohlédl za míčem, který mu nad hlavou zaduněl do břevna.

Obě mužstva dál pokračovala v aktivní hře směrem dopředu a tak se bylo na co dívat. Po půlhodině hry vychytal v další šanci Formáčka Tlustý. Za pět minut si domácí golman musel poradit se střelou Randy
z přímého kopu. V závěru první půle si připravili dvě slibné šance domácí. Brejková akce Souchy skončila jen rohovým kopem a po něm se domácí marně dožadovali penalty za zákrok na Slabého. Právě obránce domácích zakončil první poločas křížnou střelou z levé strany, která prolétla podél celé branky do zámezí.

Rozhodující okamžik zápasu si hosté nachystali do 59. Minuty. Ještě před tím skončila tečovaná střela domácího Pravence mimo tyče. Pak přišla standardní situace hostů, míč poletoval před brankou, aby skončil před volným Pospíšilem, který jej bez problémů dopravil do odkrytého kouta branky – 0:1.

Hosté se po vedoucí brance zatáhli a čekali, co vymyslí domácí. Ti si vynutili velkou převahu, ale do větší šance je hosté nepustili. V několika závarech před brankou domácí vždy správný okamžik k zakončení prováhali.

Hosté několikrát zahrozili z brejků, ale také žádný do vážnější koncovky nedotáhli. Největší příležitost měli po přímém kopu Randy, který u tyče vyhlavičkoval Slabý. Střelu Pospíšila kryl Tlustý

V závěru létal jeden míč za druhým před branku hostů, ale zkušená obrana Královic pracovala spolehlivě. Na výsledku nezměnilo nic ani tříminutové nastavení. Háje popáté v řadě  prohrály a Královice se dotáhly na jeden bod za Vršovice.

FC Háje – Královice 0:1 (0:0)
Branka:
 59. Pospíšil. ŽK: 53. Pravenec, 54. Pánek, 71. Vlasák – 33. Krejča. Rozhodčí: Tikal – Stěhule, Zika. Diváků: 50.
Háje: Tlustý – Solař, Vlasák, Krejčí, Slabý – Pravenec (64. Josef Hančl), J. Hruška (75. Hovorka), Janoušek, Pánek (83. Hrůza), Soucha – Fedič (70. Martinák). Trenér: Petr Procházka.
Královice: Havlík – Záhorec, Hyský, Plánička, Slováček – Krejča, Šmíd, Randa (88. Škobis), Dušek
(75. Richtrmoc) – Pospíšil (90+2. Allram), Formáček: Trenér: Martin Hyský.

Petr Procházka (Háje):
 „Body byly blízko, my se ale strašně nadřeme na gól. Nastřelili jsme dvě břevna. Soupeř vystřelil jednou na branku a po standardce dal gól. My jsme byli víc jak vyrovnaný soupeř. Nechci se vyjadřovat k rozhodčí, vím, že mi to nebude nic platné. Ale penalta na Slabého byla jasná. Hráli jsme dobře, hráli jsme co jsme chtěli. Máme vyloučené a tak dostali příležitost kluci s béčka a odehráli to velmi dobře. Že prohráváme, to nás pochopitelně štve, ale hrajeme dobře. Citelně nám chybí Novák, který góly dával.“
Martin Hyský (Královice): „Háje čtyřikrát v řadě prohrály, měly vyloučené hráče, v takových případech se mužstvo semkne a to se dneska potvrdilo. Domá hráli velice dobře, byly fáze utkání kdy byli lepší než my. My jsme měli štěstí, když nastřelil dvě břevna. V první půli jsme byli lepší do dvacáté minuty, pak nás domácí přehrávali, tam to s námi nevypadalo dobře.  Druhý poločas nikdo nechtěl udělat chybu. Pomohl nám gól po standardní situaci. Byli jsme na koni, ale v takové situaci musíte přidat druhý gól a to se nám nepodařilo. Pak jsme prostě jenom bránili, nebyli jsme schopní nějakým  povedený brejkem zápas rozhodnout. Odbojovali jsme to až do konce a jsem rád, že máme tři body a nedostali jsme gól.“

Nejlepší hráč Hájů: Jan Pánek.
Nejlepší  hráč Královic: Michal Záhorec.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Plánička (Královice).