FC Háje JM - Třeboradice 4:4 (1:1)

Přestože Třeboradice na Hájích třikrát vedly, své první podzimní výhry se nakonec stejně nedočkaly. V zápase, který nabídl vše, co k fotbalu patří, byla zvlášť záživná desetiminutovka po změně stran, kdy padlo pět rychlých branek. Hosté potvrdili roli remízového krále, a to hráli více jak padesát minut bez vyloučeného obránce Šourka. Domácím zachránil bod proměněnou penaltou gólman Tlustý.

Po opatrném začátku přišla 10. minuta a s ní první parádní gól v síti domácích. Macháčkova dělovka
snad ze čtyřiceti metrů se odrazila od pravé tyče a dobíhající Červenka pohotově dorážel do prázdné brány na - 0:1.

Pět minut na to měl po přetaženém centru Grafnetra vyrovnání na kopačce Soucha, avšak v dobré pozici pálil prudce nad. O chvíli později se po zpětné přihrávce Nováka dostal do ještě nadějnější šance Grafnetr, jenže jeho projektil skončil těsně nad pravým růžkem Drboutovy brány. Tlak domácích byl tak korunován až ve 30. minutě, kdy Slabý z pravé strany zakroutil rohový kop na přední tyč a Novák nezadržitelně hlavou srovnal na - 1:1.

Domácím rázem narostla křídla a pro hosty mohlo být ještě hůře. Hned z následné akce zatáhl míč po pravé straně Novák, před bránou našel nabíhajícího Janouška, jenže ten balón ke vzdálenější tyči neusměrnil. Pak se krásně do centru zleva položil Grafnetr, a jeho hlavičku skvělý Drbout jen s přispěním tyče vytěsnil do bezpečí. Zabránil tím jisté brance.

Ani hosté nezůstávali v aktivitě pozadu. Ve 37. minutě se po tečované Červenkově střele objevil v jasné šanci Poláček, jenže těsně minul levou tyč. Vzápětí neudržel nervy na uzdě hostující obránce Šourek, pro urážku asistenta uviděl červenou kartu a zápas pro něho předčasně skončil. Svůj tým tak pro zbytek hry citelně oslabil.

Ve 41. minutě se znova zaskvěl hostující Drbout po rychlém průniku a prudké střele Grafnetra. I přesto, že byl míčem nepříjemně zasažen do obličeje, po krátkém ošetření ve hře pokračoval.

V samotném závěru poločasu se po hezkém Trnkově vysunutí řítil na domácí bránu Poláček, ale zblízka Tlustého nepřekonal. Ten mu stačil nohou míč vyrazit.

Co se nepovedlo Poláčkovi v prvním poločase, to si vynahradil hned po změně stran. V 55. minutě si pohrál s domácí obranou Šiler, pak zleva prudce odcentroval a číhající Poláček pohotovou dorážkou poslal hosty znova do vedení - 1:2. Tím zároveň odstartoval nevídanou osmiminutovou přestřelku. Hned z následného protiútoku domácích načechral míč před branku Solař a nabíhající Grafnetr hlavou vyrovnal na - 2:2.

Neuběhly snad ani dvě minuty a stav se opět měnil. Tentokrát šli poprvé do vedení domácí. Po souboji Grafnetra s gólmanem Drboutem se odražený míč dostal k Solařovi a ten přízemní střelou do prázdné brány otočil na - 3:2. Jenže v 62. minutě měli hosté výhodu rohového kopu, střídající Rodr zleva odcentroval a nabíhající Votava rovnou z voleje napálil balón do sítě a znova srovnal na - 3:3. A po další minutě už zase měli navrch hosté. Agilní Poláček zatáhl míč kolem pravé postranní čáry, přesnou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Zubatého a jeho nápřah počtvrté rozesmutněl Tlustého v bráně domácích.

Hrstce přítomných diváků se gólové hody líbily, horší už to bylo s hlavami trenérů obou týmů.

Domácí si nechtěli připsat první porážku a vrhli všechny síly do útoku. Zejména Janoušek se stále častěji pohyboval až na samém hrotu útoku a co chvíli zaměstnával obranu hostí. Jeho táhlé střele v 76. minutě chyběly snad decimetry. Na druhé straně zase otevřenou domácí obranu provětrával rychlými průniky Poláček. Při jednom z nich mohl po centru Rodra, dokonce vedení svého týmu navýšit, zabránil mu v tom jen skvělý zákrok Tlustého.

Gólman Tlustý se pak významnou měrou podílel i na konečném stavu utkání. V 80. minutě totiž hostující Červenka zastavil už v šestnáctce pronikajícího Vlasáka jen za cenu nedovoleného zákroku a domácím se tak naskytla jedinečná příležitost k vyrovnání nepříznivého stavu. A jako první střelec je v domácím celku určen na penalty právě gólman Tlustý. Svému kolegovi v brance nedal šanci a pečetil zápas na zaslouženou remízu - 4:4.

Háje - Třeboradice 4:4 (1:1)
30. Novák, 56. Grafnetr, 58. Solař, 80. Tlustý z penalty - 10. Červenka, 55. Poláček, 62. Votava,
63. Zubatý. ŽK: 60. Slabý - 80. Červenka. ČK: 38. Šourek (Třeboradice). Rozhodčí: Nykl - Gotthard, Rod. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý (90. Hovorka) - Soucha, Brož, Janoušek, Solař (84. Pánek) - Novák (51. Pravenec), Grafnetr (68. David). Trenér: Petr Procházka.
Třeboradice: Drbout - Votava, Jehlička (84. Pokorný), Šourek, Šiler - Macháček - Trnka, Zubatý (81. Urban), Farkaš (60. Rodr) - Poláček (90.+1. Sedláček), Červenka. Trenér: Stanislav Nekolný.

Petr Procházka (Háje):
„K dnešnímu zápasu co říci ? Pro diváka krásný fotbal. Góly padaly po hezkých akcích na obou stranách. Bylo tam všechno, co k fotbalu patří. Třikrát jsme prohrávali a jednou jsme vedli, to jen krátce. V zápase nám chyběli dva hráči a to Bednář a Hruška. Po dlouhém zranění nastoupil v základní sestavě Brož. Byl to jeho první zápas, v přípravě ani nehrál. V prvním poločase jsme měli víc šancí, podržel je gólman. Někdy to hráči řešili i zbrkle. Soupeř byl kvalitní, útočný. Dnes nás mrzí, že jsme doma nevyhráli, ale soupeř hrál moc dobře. Remíza je asi spravedlivá. Tlustý, co jsem tady u mužstva, tak pokaždé penaltu proměnil, je na ni určený, jako číslo 1.”
Stanislav Nekolný (Třeboradice): „Na Hájích to byl těžký zápas. Naší nedisciplinovaností jsme zase dostali červenou kartu. Byla to urážka asistenta. Tohle si hráč nesmí dovolit, nehledě na to, že se tam asi opravdu zapomněl. Od 38.minuty jsme zase šli na stoperu do deseti. Podržel nás zase gólman. Do druhé půle jsme si něco řekli v kabině. Trochu to začalo platit. Začali jsme hrát, trošku jsme to prostřídali. Góly jsme dali i v deseti. Na druhé straně jsme po chybách zase hned inkasovali. Dá se říct, že jsme si dva góly dali sami. Bod beru i když jsme sem přijeli vyhrát. Pro diváky to byl asi hezký fotbal, nahoru - dolů, osm gólů, ale pro trenéra spíš zápas na infarkt. V trojbodovém systému to je špatné, máme čtvrtou remízu, soupeři nám utíkají. Ty problémy si musíme vyřešit sami a jít od zápasu k zápasu.

Nejlepší hráč FC Háje: Vladimír Solař.
Nejlepší hráč Třeboradic: Jiří Drbout.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Poláček (Třeboradice).