FC Háje JM - Zbraslav 1:1 (1:0)

FC Háje JM -  Zbraslav 1:1 (1:0)
V této sezoně platí: když hrají Háje, dá se očekávat remíza. Jejich utkání proti Zbraslavi skončilo 1:1 díky vyrovnání hostujícího útočníka Svatopluka Sýkory, pro nějž to byl už 17. gól! Háje uhrály už devátý „kříž“ v sezoně, v Pražská teplárenská přeboru jich nikdo nenasbíral víc. Zápas sice začali domácí výborně, ale ve druhém poločase se jim nedařilo kombinovat, jak jsou na své umělce zvyklí – a Zbraslav hrozila z brejků.

Žádné oťukávání se na Hájích nekonalo. Z nebe se spustil silný déšť, na hřišti zase hodně vysoký presink, jemuž Zbraslav těžko čelila. Výsledkem byly ale jen nepřesné střely Hrušky s Dubem.

Nejblíž brance měl po 12 minutách zbraslavský Novák, který vypálil ze 60 metrů, protože si všiml, že je gólman Tlustý daleko z branky. Ten zařadil zpátečku, rychle couval a na poslední chvíli skokem míč vyškrábnul na roh. Tohle byl krásný fotbalový moment!

Pak dvakrát zahrozily Háje svou tradiční zbraní: rychlou kombinací s perfektní kolmicí. V obou případech byl v roli přihrávajícího Janoušek, pasem posílal do sóla Nováka. V prvním případě zvládl udělat hájecký útočník kličku brankáři Činovcovi, jenže mu míč utekl za čáru, následně byl u balonu o krok později než bylo potřeba.

Na druhé straně potvrzoval svou velkou nebezpečnost střelec Sýkora – krásný centr od Kocourka ale poslal hlavou nad branku, neuspěl ani po otočce na vápně. Vypálil do míst, kde stál brankář Tlustý.

Háje měly víc střeleckých pokusů i výraznou územní převahu. Hruška s Hroncem to zkoušeli doprostřed branky, tečovanou ránu kapitána Duba likvidoval u tyčky s námahou Činovec. Po rychle rozehraném rohu by pak měl asi velké problémy s hlavičkou Nováka – to ale jen za předpokladu, že by trefil po centru Janouška v obrovské šanci mezi tyče.

Zbraslav trpělivě bránila a čekala na každou šanci k brejku. Po zaváhání Tlustého, který vyběhl daleko za pokutové území, ale míč dokázal odklidit jen pár metrů před sebe, zkusil trefit prázdnou branku ze 35 metrů Kovacs, jenže minul.

Přesto ještě před přestávkou gól padl. Po desetiminutové slabší pasáži hry utekl po pravé straně domácí David, nacentroval na Nováka, jenž zblízka trefil přesně. Přestávkový výsledek odpovídal dění na hřišti.

Jenže po návratu na plochu přidala Zbraslav na agresivitě a vytvořila si víc brankových příležitostí. Hájům se přestala dařit jejich obvyklá kombinační hra plná krátkých narážeček s velkým pohybem a spoustou náběhů, hosté se ihned po získání míče hrnuli do rychlých kontrů, které byly často nebezpečné.

V 58. minutě jim jen těsně uniklo vyrovnání, když pláchli nejlepší hráči Zbraslavi Sýkora s Novákem, ale prvně jmenovaný střílel po rychlé výměně míče mimo. Mnohem přesnější byl za dvě minuty, kdy na zadní tyči uklidil do sítě centr Kovacse. Vyrovnáno.

Tenhle moment Zbraslav ještě víc nakopl, Kalenda utekl po levé straně Krejčímu, míč předložil Kocourkovi, který ho ve skluzu poslal jen pár centimetrů vedle tyče. Sýkora střílel po rohu ve velmi dobré pozici z otočky vedle.

Háje už si žádnou velkou šanci nevypracovaly. Nejblíž gólu byl slovenský záložník Hronec, který se pěknou zasekávačkou zbavil obránce, ale jeho pokus vykopl Činovec na roh.

Háje – Zbraslav 1:1 (1:0)
Branky: 41. Novák – 60. Sýkora. ŽK: 72. David – 45. Novák. Rozhodčí: Čermák – Tikal, Špivák. Diváků: 50.
Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Hrůza – David, V. Hruška, Bednář, Janoušek, Hronec (83. Musil) – Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Zbraslav: Činovec – Haluza, Sedláček, Šimoníček, Kadlec – Kovacs, Kudrna, Novák, Kocourek – Sýkora, Kalenda (90. Trkovský). Trenér: Jaroslav Kudrna.

Zdeněk Slabý (Háje): „Když vyšlo sluníčko, naše hra se ztratila. (usmívá se) První poločas byl dobrý, měli jsme velkou převahu, ale že bychom si vypracovali extra hodně šancí, to se říct nedá. Po změně stran jsme přestali běhat, dost jsme kazili, navíc jsme hráli do plných. Zbraslav dobře bránila, moc si nekomplikovala život, po zisku míče poslala dlouhý pas dopředu. Plichta je zasloužená, my za ní můžeme být ve finále rádi, protože ve druhém poločase měl soupeř slušné šance, klidně jsme mohli i prohrát. Chyběli nám oba krajní záložníci Soucha s Boháčem a Zbraslav ty kraje dobře pokryla.“
Jaroslav Kudrna (Zbraslav): „Prospali jsme začátek, ten byl z naší strany malátný. Minule jsem říkal, že už jsou za námi snad problémy se sestavou, ale asi jsem urazil sportovního Boha. Zase jsme to museli plácat. Dlouhý vyloučený, Strnad ulehl s angínou, Strouhal odjel pracovně do Německa a nebude do konce sezony. Rozsypalo se nám to, museli jsme sáhnout do béčka. Celkově první poločas nebyl moc dobrý, byli jsme bojácní. Gól Hájů nás trochu probudil, jen škoda, že jsme nevyužili další šance, nějaké tam byly. Remíza je ale zasloužená, myslím, že oba týmy mohou být spokojené. Domácí na své umělce umí hrát, kombinovat, nabíhat, v tom jsou silní. My jsme s nimi hráli v poháru, takže jsme na to byli připravení a pokryli jsme hlavně jejich kraje. Myslím, že měl zápas slušnou úroveň a byl bez zákeřností. Líbil se mi.“

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Svatopluk Sýkora.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Dub (Háje).