FC Háje "A" - Třeboradice 1:2 (0:0)

Úvodní utkání nevyšlo zcela dle představ a nováček soutěže si z našeho hřiště odvezl tři body.

První mistrovský zápas pražského přeboru vítalo slunečné počasí. Na Hájích panovala dobrá nálada a i přes konkurenci online přenosu dorazilo mnoho lidí přímo na hřiště.

Zápas začal opatrně, ani jeden z týmů se nikam nehnal. Hrálo se zejména ve středu hřiště, brankáři se dostali k míči jen po dlouhých nákopech za obranu. Šancí v prvním poločase moc nebylo ani na jedné straně, za zmínku stojí hlavička Matěje Souchy, který mířil těsně nad, a přelobování Mártyho z kraje vápna. Útočník naštěstí přestřelil nejen Mártyho, ale také branku. Márty měl ještě výborný výběh, dostal se do "šprajcu" s útočníkem, po kterém musel být ošetřován, ale díky němu zabránil brance. Jinak se v první půli téměř nic nestalo.

V druhé půli to začalo na hřišti trochu vřít. Po málo nejistých zákrocích rozhodčího začali hráči obou týmů remcat, utkání dostalo bojovnější ráz. Přesto se stále nikdo výrazněji neprosadil. První branka padla v první polovině druhé půle po rychlém brejku, kdy se hraz vápna soupeře přesunula do samostatného průniku útočníka hostí, který jej suverénně proměnil. Kluci z toho byli opaření, dostali se pod mírný tlak, jakmile se ale vzpamatovali, tak se začali snažit o vyrovnání. Získali mírnou převahu. Šanci si však pořádnou nepřipravili, přesto se jim podařila vstřelit vyrovnávací branka na 1:1. Špatnou malou domu dal obránce hostí brankáři, přihrávku ovšem vystihl Matěj Soucha a vypíchl míč a vyrovnal. Další šanci měl Kuba Šůs, který vzal odpovědnost na sebe a hezkou střelou pod břevno vybojoval alespoň roh. Poté zahrával přímák Honza Slabý, napálil míč do břevna, k dorážce se opět dostal Matěj Soucha, který z první mířil těsně vedle. Třeboradice však také zahrozily, míč letící do brány na brankové čáře vykopl Tomáš Dub. Utkání se již blížilo k remízovému konci, když z čista jasna přehráli 2 útočníci soupeře 3 naše obránce a z nenápadné střely vsítili vítěznou branku Třeboradic. Zápas bez výrazných šancí tak vyzněl lépe pro hosty.

Sestava: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Šůs, Janoušek, Bednář, Hruška V. (Reichmann) - Soucha, Musil (Pospíšil)