Turnaje

Fotbalový turnaj PFS pro děti 1. a 2. tříd

26.1. jsme se vydali na další turnaj pořádaný pro děti 1. a 2. tříd do haly na Děkance. Tentokrát šli převážně prvňáčkové, aby si vyzkoušeli, jaké to je hrát na takové akci. Mendelce se podařilo postoupit, a tak se do semifinálových bojů probojovaly nakonec obě školy.

Chtěl bych kluky moc pochválit za to, jak turnaj zvládli. Nastoupili jako prvňáci většinou proti druhákům a nejenže nebyli horší, ale předváděli moc hezké výkony a neustále chtěli hrát a dokázat, že také umí hrát fotbal. Pro Květňák to bylo malinko těžší, neboť z kluků hraje závodně fotbal pouze jediný. Přestože dostávali větší brankový příděl, neustále chtěli hrát a turnaj si užili do poslední minuty.

Mendelka se prezentovala útočným fotbalem, v pěti zápasech se podařilo vstřelit celkem 14 branek, což je krásný počin. Hlavně však bylo k vidění mnoho kliček, nahrávek a pěkných střel. Zbrkle nenakopávali a zahráli si pěkný fotbálek. I díky velkému množství branek se nakonec umístili na 4. místě a vybojovali tak postup do dalšího kola.

Z pohledu Mendelky:

Mendelova – Kateřinky „B“ 2:2

Kateřinky na turnaji postavily dva týmy, neboť některé ZŠ nedorazily. Tento úvodní zápas považuji nejlepší na celém turnaji. Soupeře jsme zcela jasně přehráli, i když výsledek hovoří o vyrovnaném utkání. Ze dvou střel jsme dostali dvě branky, většinu zápasu jsme hráli na půli soupeře. Výborně z branky vyjížděl Šíma a stal se tak naším 6. hráčem. Škoda, že jsme neproměnili šance, ale klukům nemám co vytknout. Obě branky dal Vojta.

Mendelova – Kateřinky „A“ 1:5

Áčko Kateřinek byl o poznání těžší soupeř. Do branky se postavil Jára. Kateřinky nás celkem mačkaly, kluci ale bojovali, co jim síly stačily. Velmi hezké utkání s převahou Kateřinek skončilo 1:5, naší branku vstřelil Filda F.

Mendelka – Na Balabence 3:3

Další krásné utkání, z obou stran útočné. Takhle by to mělo vypadat. V brance začal Filda F., v půli se vyměnil s Járou. V zápase jsme se dostali do vedení 1:0, ale Balabenka dvěma rychlými góly otočila stav na 1:2. Vzápětí jsme vyrovnali, ale zanedlouho Balabenka dala třetí gól. Kluci do toho dali všechno a do konce zápasu ještě stačili vyrovnat. Branky vstřelil Vojta, Filip F. a Filip M.

Mendelka – Květňák 8:1

Souboj kamarádů z Hájů vyzněl jednoznačně pro nás. Do branky se opět postavil Šíma. Kluci válcovali Květňák jednou brankou za druhou. Branky dali 5x Vojta, x Filip F. a 1x Filip M.

Mendelka – TGM 0:7

Jak jsme odehráli jednoznačné utkání proti Květňáku, tak podobným způsobem nás přehrála ZŠ TGM. Do brány se opět postavil Šíma. Bylo na klucích vidět, že už toho mají dost, ale i tak bojovali do poslední chvilky.

Z pohledu Květňáku

Bylo to pro kluky těžké, ale postavili se k tomu úžasně. Ve většině zápasů nastoupili proti druhákům, neboť ostatní školy kromě Mendelky přijely převážně s druháky. Nicméně kluci dodržovali, co jsme si na začátku řekli, a to si hlavně zahrát a fotbal si užít. Kromě Lukyho nikdo fotbal závodně nehraje, a tak kluci měli radost z maličkostí, které by fotbalisté z klubů brali jako samozřejmost. Hrozně bych je chtěl pochválit za to, že i když v mnohých zápasech byli uzamčeni na své polovině, zahráli si, pobavili se a nesráželo je to, že dostávali poměrně dost gólů. Stále se těšili na hřiště a chtěli hrát a takovou vlastnost má jen málo hráčů. Odměnou za jejich bojovné výkony byly medaile, které si všichni zasloužili!

Na turnaji jsme dali dvě branky, které vstřelil Luky a Tomík. Branek jsme obdrželi trochu více (33), ale to nevadilo. I přesto kluci chtěli jít do brány a postupně se v ní vystřídal Filip, Adam, Maty,Tomík a Luky.

Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu. I když jsme šli na turnaj jako dvě školy, kluci vystupovali jednotně, navzájem se povzbuzovali, fandili si a dokonce si i spolu hráli. Zaslouženě do dalšího kola postoupily obě školy (Květňák z prvního turnaje). Zde už půjde výběr prvňáčků a druháčků, ale ostatní nemusí smutnit, protože zanedlouho nás čeká námi spoluorganizovaný Kop Cup pro 1. stupeň ZŠ.

Mendelka: Vojta Nevečeřal (Háje 2003), Víťa Horník (Háje 2004), Filda Filinger, Filda Manina (Háje 2003), Filda Čamek, Jára Marušák, Šíma Konečný (Háje 2005)

Květňák: Luky Dirbák, Maty Hotový, Adam Matějka, Filda Vošahlík, Kuba Třeštík, David Denemark, Míša Nachtman, Tomík Novotný

Trenér: Oťas Mansour

úterý 31.1.2012 | Otmar Mansour | Přečteno: 2764