Kunratice B - FC Háje JM B 1:5 (1:2)

V sobotu jsme hráli další zápas, tentokrát v kunratické S.O.S. aréně, s místním béčkem. SOS jsme volali my v pátek při nominaci. Vzhledem k tomu, že jsme hráli ve stejnou dobu jako áčko, a oběma mužstvům chybí několik zraněných hráčů, na naše utkání nám zbylo dvanáct borců, z toho dva zranění a dva po dlouhé pauze.

Sokol Kunratice  „B“  -   FC Háje JM   „B“

1    :    5  ( 1 : 2 )

Hráno :  11.5.  hřiště  Kunratice  tráva
Branky : Šneider – 2xFedič,Kabelka,Sojka,Hančl Jar.

Rozhodčí : Mitaš – Slavík, Duda

Sestava :                                     Matějovský

Štípek,Marval,Hovorka,Kabelka(80.Lačík)

Lojda,Sojka,Hruška,Hančl Jos.(46.Martinák)

Fedič,Hančl Jar.

V sobotu jsme hráli další zápas, tentokrát v kunratické S.O.S. aréně, s místním béčkem .

SOS jsme volali my v pátek při nominaci. Vzhledem k tomu, že jsme hráli ve stejnou dobu jako áčko, a oběma mužstvům chybí několik zraněných hráčů, na naše utkání nám zbylo dvanáct borců, z toho dva zranění a dva po dlouhé pauze. V sobotu ve 14 hodin před zápasem dorostu jsme se ještě domluvili s dvěma dorostenci. Těsně před zápasem jsme se dozvěděli, že zápas áčka je pro nezpůsobilý terén odložen a že za námi jede celý tým.

A tak jsme řešili znovu problém se sestavou, tentokrát jsme měli hráčů moc. Rozhodli jsme se, že utkání odehrajeme s původně nominovanými. Hráči áčka tedy zůstali jako diváci a obsadili místní VIP místa. V hledišti se objevili i další háječtí fanoušci. Přilákalo je asi našich sedm kulí v Ďáblicích.

Zápas se hrál na silně podmáčeném terénu, obě mužstva měla velké problémy s pohybem.

Domácí na nás doslova vlétli a vytvořili si několik nebezpečných situací. Naši hráči působili, jakoby se viděli poprvé v životě. Nedokázali si přihrát, nemluvili na sebe, špatný pohyb, vlastně jen díky několika zákrokům brankáře Matějovského jsme drželi čisté konto. My jsme domácí branku neohrozili ani jednou. Domácí brankář nelitoval, že si do bahenních lázní oblékl bílé trenky, protože skočit na zem jsem ho nedonutili. Když jsme přežili bez úhony několik šancí, tak jsme inkasovali v 41. minutě z penalty 1:0. Pokutový kop byl nařízen po pádu domácího hráče na brankové čáře vedle branky, po tom co mu na záda dýchnul Štípek. Kromě rozhodčího nikdo faul neviděl. Gól naše hráče naštval. Již v 42. minutě zprava ideálně nacentroval Jar.Hančl a Fedič nádhernou hlavičkou vyrovnal 1:1. V 45. minutě jsme šli do vedení. Marval zahrával trestný kop z  35 metrů, jeho dělovku brankář neudržel a volný Kabelka uzavřel první poločas 1:2. I přes vyhraný poločas dal trenér Dvořák hlasitě najevo svoji nespokojenost s výkonem mužstva. Troufám si říci, že pověstný fén sira Fergusona je pouze vánkem proti tomu co se dělo v naší kabině. Do druhého poločasu nastoupili naši hráči jako vyměnění. Domácí vůbec nestíhali. Šance stíhala šanci, ale výsledek se neměnil. To se nelíbilo Hovorkovi, který se z místa stopera vydal podpořit útok. To se nelíbilo kunratickému obránci a v šestnáctce ho fauloval. V 65. minutě penalta a Fedič nedal brankáři šanci 1:3.

V 69. minutě šel skluzem do souboje s domácím brankářem Dvořákem (to není shoda jmen s naším trenérem) Martinák. Protihráč skočil po míči a náš útočník ho nešťastně zasáhl kopačkou do obličeje. Brankář nemohl hrát, rozhodčí střet nepovažoval za porušení pravidel  a  nechal ve hře pokračovat. To naštvalo krvácejícího Dvořáka a  strčil do Martináka. Zazněla píšťalka a kopali jsme penaltu. Domácí museli vystřídat brankáře, který odjel na šití tržných ran do nemocnice. K penaltě se postavil Fedič, rozběhl se a míč poslal slabou ranou několik metrů vedle branky. Údajně jako gesto fair play, ale já si myslím, že ho k tomu vedla čistá vypočítavost. Byl by to jeho třetí gól v zápase, a tudíž by následoval pěkný příspěvek do týmové kasy. Bohužel si neuvědomil, že získat Cenu fair play a publicita spojena s tím je podstatně dražší. Celý tým mu toto individuální ocenění přeje. Ihned z protiútoku měli svoji asi jedinou šanci domácí. Výsledek se ale neměnil. Naopak v 75. minutě přiťukl Martinák balón Sojkovi, který z 25 metrů nevídanou střelou trefil šibenici a míč angličanem (tomu by zatleskal i Ferguson) skončil v síti 1:4.

V 77. minutě prudce ve vápně vystřeli Lojda, brankář jeho střelu vyrazil nad sebe a hlavičkující obluda Jarda Hančl alias Horst Hrubesch uzavřel účet utkání 1:5. Zápas skončil naším jednoznačným vítězstvím, které jsme si ale zasloužili pouze za hru ve druhém poločase. V první části byli domácí lepším týmem, ale vzhledem k vyššímu věku tempo na těžkém terénu nevydrželi. Nejsem sice pravidlovým expertem, ale myslím si, že pravidla celkem ovládám. Proto si dovolím vyjádřit svůj názor k výkonu hlavního rozhodčího. Našim hráčům se nepovedl první poločas, panu rozhodčímu celý zápas. Jeho rozhodování bylo plné nepřesností a kompenzací chybných rozhodnutích. Pan sudí posuzoval situace špatně na obě strany, a tím zvyšoval nervozitu na hřišti i mimo něj.

V neděli 19.5. od 17 hodin sehrajeme tradiční jihoměstské derby s týmem Chodova. Hosté nám jistě budou chtít oplatit podzimní potupu, kdy jsme je porazili jednoznačně 3:0. My chceme opět vyhrát a tím se přiblížit našemu cíli, kterým je druhé místo. Na zápase se očekává velký počet hostujících fanoušků. Věřím, že naši věrní nás přijdou povzbudit a společně ukážeme kdo je na Jihu vládcem.

HRRRRRRRRRRRRRRRRRRR    NA    NĚ   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

objektivně   :-)  napsal  Petr Lojda