Kyje Praha 14 - FC Háje JM B 2:1 (1:1)

V neděli 17.11. jsme na mini UMT hřišti Kyjí sehráli poslední letošní zápas. K utkání dorazilo jen 11 hráčů, další byli zranění, měli jiný určitě velice důležitý a neodkladný program (třeba oslavu stát. svátku), nebo se jim nechtělo. Jako náhradníci byli na lavičce připraveni trenéři Dvořák, Procházka a dorostenec Matěj Grebeň(děkujeme). Celý den v Praze vládlo nevlídné počasí s proslulou londýnskou mlhou.

T.J. Kyje Praha 14  -      FC Háje JM  „B“

2   :   1     ( 1 : 1 )

Hráno :  17..11 .13:30   UMT Kyje
Rozhodčí :  Mitáš – Dvořák, Konvalinka

Branky : 37. Rodr, 84. Mádr -  35. Hančl Jos.

Sestava :                                                 Matějovský

Štípek, Stastny, Hovorka, Hrůza
                                               Lojda, Sojka, Martinák, Hančl Jos.

Čížek(78.Procházka), Hančl Jar.(64.Grebeň)

Kyje po minulé sezóně sestoupily z I.A třídy. Letos se pohybují ve středu tabulky, na nás před zápasem ztrácely 3 body. Domácí tým tvoří převážně hráči roč. 90-92. Od první minuty praktikovali hru založenou na důrazu a rychlosti. My jsme se s tím celý první poločas stěží vyrovnávali. Hráči Kyjí si vytvořili řadu šancí. Některé nedokázali dovést do zakončení a ve třech si vylámali zuby na Matějovském, který svými excelentními zákroky přiváděl domácí borce do deprese. I přes soustavnou převahu Kyjí jsme otevřeli skóre my. V 35. minutě Hovorka před vlastním vápnem poslal dlouhý centr před domácí branku, Čížek ho hlavou přizvedl, Jos. Hančl si zaběhl za obranu a nedal brankáři šanci 0:1. Bohužel jsme se neradovali dlouho v 37.minutě kopali domácí trestný kop. Naše zeď stála na čáře vyznačující pokutové území. To se nám stalo osudným. Vystřelený míč zasáhl naši zeď a v ní Martináka do ruky, kterou si kryl obličej. Rozhodčí bez váhání ukázal na značku penalty. Domácí kapitán Rodr se nemýlil a vyrovnal na 1:1. S tímto výsledkem se šlo do kabin. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali. Hosté měli několik loženek, neskórovali jen díky Matějovskému a hlavně vlastní nemohoucnost. Utkání rozhodl sporný okamžik v závěru utkání. Kdy na naší polovině po odehrání míče upadl s bolestným výkřikem domácí hráč. Rozhodčí sledoval dráhu míče, zareagoval  jen na verbální projev a odpískal faul. Nařízený trestňák domácí zahráli nákopem do vápna. Tam jsme nepokryli Mádra, který v 84. minutě  zajistil Kyjím všechny body  2:1. V posledních chvílích mohl vyrovnat Jos. Hančl, ale jeho střela skončila vedle branky. Domácí vyhráli šťastně, ale zaslouženě. Byli lepším týmem.

S našimi věrnými fanoušky se pro letošní rok loučíme. Budeme rádi, když nám i v novém roce zachovají přízeň. Přejeme jim VESELÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ ROK 2014.