MINI 8 D - NORHALNE CUP 2006 - ohlédnutí za fotbalovým turnajem

Dne 23.5.2006, jsme ve večerních hodinách odcestovali autobusem do dánského města Norhalne, pořadatele mezinárodního fotbalového turnaje, které leží 15 km severně od Alborgu, s těmito hráči : Helísek Michal, Jeřábek Vítek, Knotek Jan, Kodet Václav, Mutl Filip, Novák David, Procházka Dominik, Remeš Dominik, Schreiber David, Skopový Šimon, Střízek Tomáš, Tlapa Filip. Hlavní trenér : Pavel Jeřábek.

Po patnáctihodinové jízdě jsme 24.5.2006 v 15:00 hodin přijeli do cíle. Zde se již musím zmínit o prvotřídní organizaci. Okamžitě po příjezdu jsme dostali propozice s přesnými časy, místy našich zápasů s podrobnou mapou, kde bylo vyznačeno i místo našeho ubytovaní, stravování a další nezbytné informace potřebné k bezproblémovému fungování turnaje. Vzhledem k velmi dobré znalosti NJ a ANJ našeho hlavního trenéra Pavla Jeřábka jsme se cítili opravdu jako doma. Musím říci, že i informace, které poskytl Jardovi Novákovi Ing. Vrána z třebíčského klubu (účastníka loňského turnaje) všechno klapalo a potvrzovalo to, co jsme již předem od něho věděli, proto panu Ing. Vránovi patří velký dík !!!!!

Poté co jsme se ubytovali si naši chlapci dali na tréninkovém hřišti lehčí fotbálek a šlo se na kutě.

Následující den 25.5.2006 v 10:40 hodin jsme zahajovali v prvotřídním sportovním areálu turnaj prvním zápasem s pražskou Slávií. Na obou mužstvech byla znát únava po dlouhé cestě, ale i značná nervozita. V tomto utkání nelze našim klukům nic vytknout a i po porážce 2:0 jsme museli být z jejich výkonem spokojeni. Věděli jsme, že i po porážce nám stačí vyhrát alespoň 3 další utkání a budeme mít šanci postoupit do finálové série, kde se utkají první dva týmy z obou skupin, každý s každým.

Vestbjerg IF ,DK

Do dalšího zápasu jsme nastoupili ve 12:40 hodin proti domácímu celku Norhalne IF. Již od prvního hvizdu rozhodčího naši kluci na soupeře vlítli s jednoznačným cílem, soupeře porazit. Jejich chuť a touha zvítězit po prohře se Slávií, byla opravdu obrovská a po super hře porazili jednoznačně domácího soupeře rozdílem třídy v poměru 1:10 z jejich pohledu.

Třetí zápas ve 14:00 hodin si naši chlapci rozdali proti dánskému Aabybru IF. Zde bylo vidět, že našim klukům vysoká výhra nad Norhalne IF zvedla sebevědomí a neponechali nic náhodě a soupeře rozstříleli 7:0.

V této chvíli jsme měli na kontě již 6 bodů a v případě vítězství v dalším zápase a s přihlédnutím k vývoji v tabulce a našemu skóre nám jakákoli výhra proti příštímu soupeři zaručovala postup do finálové série, bez ohledu na poslední zápas a při předpokladu, že Slávie své zápasy vyhraje. Proto byl čtvrtý zápas proti Alborgu BK velmi důležitý, jelikož s tímto týmem jsme soupeřili o druhé postupové místo do finálových bojů. Naši chlapci si byli vědomi důležitostí tohoto utkání a byla na nich od začátku vidět značná nervozita. Zápas se začal vyvíjet v náš neprospěch ve chvíli, kdy nám soupeř po rychlém brejku a zaváhání naší obrany, vstřelil první branku. Zhruba po deseti minutách hry, jsme vyrovnali na 1:1 a takto i první půlka skončila. Ve druhém poločase se kluci oklepali a začali hrát to, na co jsme od nich zvyklí z domácí soutěže a po několika minutách zvýšili na 2:1. Soupeř se však nevzdával, protože věděl o co hraje a dokázal vyrovnat po chvilce na 2:2. V té chvíli jsme se zcela právem mohli o výsledek a následný postup strachovat, jelikož soupeř si během následujících minut vytvořil další slibnou příležitost, ale výborným zákrokem nás podržel brankář. Poté se vzchopili i naši fanoušci a kluky vyhecovali k maximálnímu výkonu, což znamenalo vstřelení branky na 3:2 a ve zbývajících minutách se kluci trefili do soupeřovi sítě ještě dvakrát, čímž pečetili naše celkové vítězství na 5:2 a postup do finálové série.

Druhý den jsme se chystali k odehrání posledního utkání ve skupině proti celku Bronderslev IF, které bylo spíše symbolické, protože postup jsme měli již jistý. Avšak toto utkání jsme neodehráli, jelikož náš soupeř se k utkání nedostavil a tím byla kontumačně výhra 3:0 a další 3 body připsány nám.

Oslavu postupu do finálové série jsme tedy mohli odjet slavit do nedalekého zábavného parku, kde si to kluci opravdu vychutnali a užili.

V sobotu 27.5.2006 jsme v dopoledních hodinách odcestovali do 40 km vzdáleného Bronderslevu k sehrání tří finálových zápasů.

Ve 14:30 hodin jsme zahajovali prvním zápasem opět proti Slávii. Do utkání jsme šli s cílem zvítězit. Zápas začal ve velmi vysokém tempu a zhruba v 10 minutě nám soupeř vstřelil první branku. Kluky to ale nepoložilo a vyhecování našimi fanoušky se jim podařilo do poločasu skóre srovnat na 1:1. Ve druhé půli jsme měli velkou příležitost vstřelit druhou branku, což se nepovedlo a soupeř po hrubce našeho brankáře (špatný výkop), naopak vstřelil gól na 2:1. Kluci se snažili ještě utkání dotáhnout do remízového konce, ale bylo znát, že jim docházejí síly a i díky štěstí nám soupeř vstřelil ještě 2 branky. Utkání skončilo 1:4 v náš neprospěch. K tomuto utkání však musím říct, že i přes výsledek ho považuji za nejlépe sehrané utkání v průběhu celého turnaje, a to k nasazení a přístupu hráčů obou mužstev k tomto zápasu. Druhý finálový zápas hraný ve stejný čas skončil výsledkem Borussia Pankow 2:0 ABC Braník.

K druhému utkání jsme nastoupili v 16:45 hodin proti německému týmu Borussia Pankow a před zápasem jsme byli upozorněni trenérem braníka na "nefér hru" ze strany německých hráčů, ale i jejich fanoušků. Do utkání jsme vstoupili s obrovským nasazením a touhou porvat se o vítězství. Po dvou slibných akcích jsme mohli vstřelit dvě branky, ale kluci šance neproměnili. Teď se mi při vzpomínce na další průběh utkání, už ani nechce další vývoj popisovat. Vzhledem k našemu tlaku se německý rozhodčí rozhodl vzít utkání do svých rukou a to co následovalo se snad nevidí ani v naší první lize, natož v zápasech přípravek. Po likvidačním zákroku na našeho hráče ze strany němců, rozhodčí nepovažoval ani za důležité odpískat faul, ale díky mu, alespoň za to, že přerušil hru a mohli jsme našeho zraněného chlapce odnést za postraní čáru. Od tohoto incidentu byly emoce vyhroceny ze strany fanoušků na obou stranách na nejvyšší stupeň. Po náhodně vstřelené brance do naší sítě, začal rozhodčí hru dokonale kontrolovat ve prospěch německého týmu. Například ve chvíli, kdy se náš hráč chystal rozehrát rohový kop, přerušil hru, aby si mohl malý němec nechat zavázat na hrací ploše tkaničku od svého otce. Když už to vypadalo, že v tlaku, který naši chlapci vytvořili, vyrovnáme, vběhl do hřiště německý fanoušek a balón vzal do ruky a dalších pět minut mu rozhodčí domlouval, aby ho vrátil do hry. V dalším průběhu ponechal ošetřovat německého hráče na trávníku minimálně tři minuty s tím, že ani minutu nenastavil za toto i předešlé zdržení hry. Kluci absolutně vyvedeni z míry celým průběhem utkání, naprosto vypadli z koncentrace a v posledních pěti minutách dostali ještě 2 góly, zápas byl ukončen a zaplať pánbůh, že jsme dokázali udržet své nervy na uzdě a nedošlo z naší strany k fyzické konzultaci rozhodčího a některých německých rádoby fandů. Bylo to opravdu neuvěřitelné. Po tomto utkání nás čekalo odehrát ještě poslední zápas proti českému týmu z ABC Braník, který porazil kluky ze Slávie 2:1.

Na základě těchto výsledků to vypadalo, že němci v případě výhry nad Slávií získají první místo a v případě prohry a našeho vítězství nad Braníkem místo druhé. Po tom co předvedli němci v utkání s Braníkem a s námi, včetně rozhodčího, kterému se patrně nelíbilo, že ve finálové části jsou tři české týmy, jsme se rozhodli do posledního utkání nechat odpočinout naše klíčové hráče a Braník nás v tomto utkání porazil 7:0, Slávie zároveň na druhém hřišti deklasovala německý celek 5:0. Vzhledem k těmto výsledkům jsme společnými silami se Slávií i Bráníkem, německý celek odsunuli na třetí místo. I když jsme skončili na místě čtvrtém, myslím si, že je to velmi slušný výsledek, vzhledem k účasti 12 mužstev.

Pro naše kluky to bylo vyvrcholení celé sezóny, získali velmi cenné zkušenosti a jejich fotbalové budoucnosti to může jedině prospět.Hoši děkujeme Vám za super zážitek a za předvedené výkony v průběhu celého turnaje. Dále bych chtěl poděkovat všem rodičům za jejich finanční podporu, která klukům umožnila se na tento turnaj vypravit.