Meteor B - FC Háje JM 1:2 (0:2)

Na obou lavičkách se předsatvili noví trenéři. Na tu domácí usedl Jaroslav Žák. Hájecké fotbalisty vedl poprvé Petr Procházka. Nakonec se radoval kouč hostů, ikdyž v závěru zápasu mohli jeho svěřenci vítězství ztratit. Domácí však v koncovce moc nekousali a šance si nevytvářeli. To hosté jich měli jen v první půli minimálně šest vyložených. Proměnili dvě a to nakonec stačilo.

Už v 5. minutě předvedli hosté rychlou kombinaci, Janoušek posunul míč doprava Souchovi a ten propálil míč do sítě - 0:1. Domácí obránci kupili jednu chybu na druhou, ale hosté toho ke vstřelení dalšího gólu nevyužili. Až ve 20. minutě unikl po levé straně Bednář, přetaženým centrem na zadní tyč našel Vlasáka
a ten hlavičkou u opačné tyče Souchu, který z metru dotlačil míč za Polomského záda podruhé.

Háječtí byli na koni a mohli domácí položit na lopatky ještě do přestávky, leč nestalo se. Nedokázali totiž proměnit ani ty nejvyloženější šance. Novák sám proti Polomskému trefil jen jeho nohu. Pak se ve vápně šikovně uvolnil Janoušek, ale trefil z několika kroků jen ruce brankáře Polomského. Do kabin tak šli hosté jen s dvoubrankovým náskokem.

Do druhého poločasu poslal trenér Žák čerstvého Čonku a hra domácího celku přece jen ožila. Šance však nepřicházely. Na levé straně se šikovně proháčkoval Olah, ale zpětnou přihrávkou spoluhráče nenašel. Když ani hosté své další šance do otevřené domácí obrany nevyužili, skore se stále neměnilo.

Až v 75. minutě rozehráli domácí standardní situaci a Frantl hlavou usměrnil míč do sítě. Až do konce zápasu se domácí snažili o vyrovnání, ale větší šanci si nevytvořili. Když Olah v závěr poslal přímý kop nad branku hostů, byl jisté, že body doma nezůstanou.

Meteor B - FC Háje 1:2 (0:2)
Branky
: 75. Frantl - 5. a 20. Soucha. ŽK: 39. Pikous, 68. Studnička - 18. Krejčí, 33. Boháč.
Rozhodčí: Špivák - Hlavnička, Šťástka. Diváků: 70.
Meteor B:  Polomský - Topinka, Zimmerma, Pikous (72. Hanek), Hruška - Frantl - Ludvík, Olah, Vobořil
(46. Čonka), Kudrlička (60. Hrdina) - Studnička. Trenér: Jaroslav Žák.
FC Háje: Tlustý - Vlasák (69. Pravenec), Krejčí, Dub, Slabý - Soucha (87. Martinák), Janoušek, Hruška
(75. Pánek), Bednář, Boháč (85. David) - Novák. Trenér: Petr Procházka.

Jaroslav Žák (Meteor B):
„Dneska mně kluci zklamali. Zatím si neumím udělat názor čím to bylo. Strašně chyb v rozehrávce, góly a další šance jsme jim nabízeli sami. Ztráty míče na vlastní polovině, při vlastní rozehrávce, něco nepochopitelného. Až po přestávce jsme hráli líp, něco jsme si řekli a hra se zlepšila. Dostávali jsme se tam, ale že bychom si vytvářeli nějěké šance, to ne. Po kontaktním gólu vyselo vyrovnání ve vzduchu, ale asi bychom si ho nezasloužili.”
Petr Procházka (FC Háje): „Hlavně v prvním poločase se mi to z naší strany líbilo. Kdybychom vedli o pět gólů, nikdo se nemohl divit. Byli jsme rádi, že domácí dali zápas na umělku. Tam jsme jako doma. Mladí kluci by nás asi na velkém travnatém hřišti utahali. Bylo to jejich rozhodnutí, ale asi chybné. Začátek nám vyšel a doufám, že budeme bodovat i dál. Dnes jsem maximálně spokojený.”

Nejlepší hráč Meteoru B: Jan Frantl.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).