Muži A přebor 3. kolo - FC Háje JM - Vršovice 2:3 (1:1)

Muži A  přebor 3. kolo -  FC Háje JM - Vršovice 2:3 (1:1)
Nováček přeboru, Union Vršovice, složil na lopatky dosud neporažené Háje. Za výhrou hosté kráčeli od úvodního hvizdu, kdy jim báječně vycházela taktika postavená na výborné defenzivě a smrtících kontrech. Hráči Hájů se chvílemi nestačili divit.

Už v osmé minutě šel z levého křídla Holzknecht sám na gólmana, ten ale jeho ránu vyrazil. Za chvíli měl zase dobrou šanci vršovický Novák, ale jeho přízemní pokus opět brankář Tlustý vyškrábl na roh. Po něm už už hosté jásali při hlavičce Vladimíra Šimra, jenže Tlustý opět reflexivně zasáhl. Ve 12. minutě už byl ale bezmocný, když trestný kop Procházky prolétl houštinou těl, Tlustý stihl ještě míč vyrazit, ale pohotová dorážka Renského už skončila v síti a hosté vedli. Domácí tým se snažil tlačit před pokutové území, ale kromě několika rohových kopů si nic nebezpečnějšího nevytvořil. Ve 23. minutě naopak mohl přeborový nováček náskok pojistit, ale rychlý brejk s přečíslením dobře přečetl gólman Tlustý a vyběhnutím akci zmařil. S domácími mohlo být zle i pár desítek sekund později, když Holzknecht za obranou udělal kličku i brankáři Hájů, jenže se dostal do velkého úhlu a místo zakončení jen přihrával. Akce pak vyzněla do ztracena. Háje postupem času přidávaly plyn, ale šance nepřicházely. Hlavu obraně hostů motal kličkami šikovný Václav Hruška, i jemu ale chybělo razantnější zakončení. Přesto se šest minut před půlí domácí dočkali srovnání. Kasal svedl v pokutovém území souboj s Janem Šimrem, míč se dostal k Pavelkovi, který jej poslal do sítě.

Nástup do druhé půle opět vyšel hostům. První šanci zazdil zbytečnými kličkami Novák, ale v 52. minutě se Vršovičtí ujali vedení po parádní ráně Procházky. Stejný hráč pak po hodině hry ranou z hranice vápna k tyči uklidnil hosty třetím gólem. Pak hosty mohla srazit do kolen hrubka gólmana Sůvy, když špatně rozehrál. Jenže následnou tutovku Duba gólman hostů fantastickým zákrokem kryl a chybu tak napravil. Háje dřely a snažily se o korekci výsledku. Proti pozorně bránícím Vršovicím se ale prosazovaly těžko a střely navíc často míjely branku hostů. Odměny se domácí dočkali v 87. minutě, kdy po chybě vršovické defenzivy skóroval Dub. Háje se ještě pokoušely urvat bod, ale vyrovnat už nedokázaly.

Přemysl Renský (Vršovice): Musím hráčům moc poděkovat, protože zápas nebyl v tom vedru vůbec jednoduchý. V úvodu jsme měli dost šancí na to, abychom vedli víc než o gól, a soupeř nás za to neproměňování šanci potrestal a vyrovnal na 1:1. Nakonec jsme to ale zvládli a tyhle tři body mají velkou cenu. Háje mají totiž dobré mužstvo, které přebor dobře rozjelo. Pro nás je tenhle úspěch cenný i v tom, že v příštím kole můžeme hrát s Kopaninou v klidu.

Zdeněk Slabý (Háje): Začali jsme úplně jinak, než naposledy doma proti Bohemce B. Tentokrát jsme to byli my, kdo po pár minutách mohl prohrávat třeba 0:3. Dostali jsme ale jen jeden gól a když to bylo v poločase nerozhodně, tak jsem si myslel, že to dopadne nakonec líp pro nás. Uspávací taktika hostů na nás platila. Své hráče jsem varoval, že nás čeká asi nejtěžší zápas z prvních tří v přeboru, možná si po těch úvodních úspěších mysleli, že to přijde trochu samo, ale to se nestalo. V závěru jsme sice dali kontaktní gól, ale už jsme neměli čas na nic víc. Vyrovnání by bylo otázkou štěstí a to jsme neměli.

FC Háje JM - SK Union Vršovice 2:3 (1:1)

Branky: 39. Pavelka, 87. Dub - 12. Renský, 52. a 60. Procházka
ŽK: Hrůza, Chrobák, Kasal (všichni Háje)
Rozhodčí: Kotlár - Gotthard, Severýn
Diváků: 70.

FC Háje: Tlustý - Pavelka (63. J. Hruška), Chrobák, Dub, Sojka (46. Neumann) - Hrůza, Janoušek, V. Hruška, Soucha - Kasal, Fedič (55. Krejčí). Trenér Zdeněk Slabý.

SK Union Vršovice: Sůva - Tomaides, J. Šimr, Slavětínský, Bareš - Renský (63. Marhoul), Procházka, Klečák, Holzknecht - Vl. Šimr, Novák (55. Antonín). Trenér Přemysl Renský.