Muži "A" - Bohemians Praha B a rozhovor s Jakubem Pospíšilem

Muži "A" - Bohemians Praha B  a rozhovor s Jakubem Pospíšilem
Hezké góly, zahozené šance, ale i ostré zákroky, červené karty a taky velké emoce. To všechno nabídla jarní premiéra v pražském přeboru, kde se střetly v sobotu před obědem rezerva Bohemians Praha a Háje. Bitva skončila nerozhodně 2:2 a na tvářích mnoha aktérů byly znát rozpaky, zda považovat získaný bod za úspěch, či neúspěch.

"Chtěli jsme vyhrát, ale když už v průběhu utkání vedl soupeř o dva góly, tak s konečnou remízou asi prostě musíme být spokojení," prohlásil trenér Bohemians Praha B Daniel Šmejkal.

Rozporuplné pocity neskrýval kouč hostů Zdeněk Slabý. Dobře věděl, že jeho tým byl od úspěchu jen malý krůček. "Když dohráváte dvacet minut bez dvou vyloučených hráčů, tak nejspíš remízu musím brát. Vítězství ale bylo blízko a bylo by pro nás pochopitelně daleko lepší," poznamenal kouč hostů, že tři body by do matematiky, která má tým dovést ke klidné záchraně v přeboru, pasovaly daleko lépe. "Fakt nevím, jestli se z toho získaného bodu radovat, nebo být zklamaný."

Domácí tým byl v úplném úvodu aktivnější, ale vydrželo mu to jen chvíli a ještě před koncem první desetiminutovky Háje hru vyrovnaly a začaly udávat tón hry. Právě v 10. minutě se také hosté dostali do vedení, když si za obranu zaběhl velmi dobře hrající Pospíšil a ranou na vzdálenější tyč odsoudil domácího gólmana Pařízka do role statisty.

"Začátek nebyl vůbec podle našich představ," přitakal trenér Bohemians Praha B Šmejkal.

Háje na umělé trávě dominovaly. Jenže do poločasu už vedení nenavýšily. Pospíšil v dobré pozici hlavičkoval do tyče a v závěru půle minul ve slibné šanci Bičaník. Výsledek 1:0 byl pro trenéra hostů málo. "Škoda, že jsme nepřidali druhý gól,? posteskl si o pauze. "Bude to ještě hodně těžké.?

A možná ani nevěděl, jak přesný jeho odhad byl. Nic na tom nezměnil ani skvělý nástup jeho svěřenců do druhé půle, kdy brzy předvedl parádní akci záložník Václav Hruška. Obešel tři hráče soupeře a čtvrtý v cestě, útočník Biboko, jej v pokutovém území fauloval a hosté dostali šanci kopat penaltu. Tu proměnil s jistotou stoper Dub.

"V tu chvíli jsme chtěli a měli uhrát aspoň deset minut bez inkasované branky, domácí by pak hodně znervózněli. Jenže jsme si hned nechali dát gól," říkal trenér Hájů.

Prakticky z rozehrávky podnikli hráči Bohemians Praha B rychlý útok, který zakončil ranou k tyči záložník Jan Novotný a potvrdil tak, že je v zápase platnější ligovou posilou než útočník Biboko. "Gól už jsem dlouho nedal, tak jsem rád, že to tam spadlo. Ale měl jsem ještě dvě šance, tak těch gólů mohlo být i víc. To bych byl určitě spokojenější," přiznal záložník, který je v Bohemians Praha na hostování z Viktorie Žižkov.

Když už kvůli dohodě klubů nesměl odehrát nedělní derby v nejvyšší soutěži, rád si šel kopnout za rezervu v přeboru. "Potřebuju zápasové zatížení, bylo fajn si zahrát," řekl.

A hostům začaly horší časy. Za chvíli totiž vletěl u lajny daleko od branky Pospíšil do jednoho z hráčů Bohemians B a sudí ocenil zákrok žlutou kartou. Vzhledem k tomu, že útočník Hájů, který patřil k nejlepším mužům na hřišti, viděl už druhou žlutou, musel ze hřiště. "On tak hraje, je hodně aktivní a důrazný. Tenhle zákrok bych mu nevyčítal, spíš jeho první žlutá karta byla zbytečná," poznamenal trenér Slabý.

Přes celé hřiště nevyhlížel zákrok tak nebezpečně, ale reakce domácí lavičky dávala tušit, že byl hodně ostrý.

"Byl tam asi loket, toho hráče jsme vezli do nemocnice, jestli nemá zlomenou čelist," řekl k vyloučení trenér Šmejkal a naznačil, že zákrok podle něj byl nevybíravý a hlavně zbytečný.

Nažhavená zelenobílá družina vycítila šanci otočit výsledek. Jenže Biboko z osmi metrů v ideální pozici jen nastřelil gólmana, když pak pokazil i dvě přečíslení, byli fanoušci hodně naštvaní. "Když se neprosadí v přeboru, co by chtěl dělat v první lize," vykřikoval jeden z domácích fandů.

Brzy ale domácí stejně vyrovnali, když se prosadil po odraženém míči ranou do šibenice Rodr. "Věřil jsem, že máme i za stavu 0:2 sílu na to, abychom vyrovnali a dokázali jsme to," konstatoval kouč Šmejkal.

A drama pokračovalo, Bohemians B měli navrch, ale i Háje zlobily. V 72. minutě pak dokonce hosté dopravili míč do sítě, když skóroval patičkou Dub. Radost však střelci pokazil asistent sudího, jenž odmával ofsajd. "Když jsem dal gól a otočil hlavu, tak jsem viděl vedle sebe domácího hráče. Vypadalo to, že o ofsajd nešlo, ale těžko říct," komentoval po utkání spornou situaci Tomáš Dub, který místo gólu vyfasoval ještě žlutou kartu.

V kritické chvíli navíc přišla pro hosty další rána, když si nahlas ulevil obránce Hájů Slabý a sudí jej okamžitě vyloučil. "Křičel to na spoluhráče," omlouval provinilce a zároveň svého syna trenér Slabý. Zároveň ale připustil, že v té chvíli rozhodčí nemohl poznat, komu je dané slovo určeno a ocenil jej jako nesportovní chování.

S osmi hráči v poli Háje dřely a odolávaly, i když mašina Bohemians Praha B běžela naplno. Další gól už nepřišel.

"Jo!" zaťal pěsti po závěrečném hvizdu kapitán Hájů Radek Fedič. Cestou do kabin, ale už hosté zase zklamaně rozebírali, jak blízko měli k výhře.

Trenér domácích Daniel Šmejkal pak musel uznat, že dvojnásobnou přesilovku jeho tým nezvládl. "Neporadili jsme si s tím. Právě tady bylo vidět, že nám chybějí zkušenosti. Škoda," dodal.

ÚTOČNÍK POSPÍŠIL DAL GÓL, ALE PO ZÁPASE BYL NAŠTVANÝ

Víc než hodinu byl útočník Jakub Pospíšil nejlepším hráčem zápasu mezi rezervou Bohemians Praha a týmem Hájů. Pak se ale běhavý a důrazný forvard hostů nechal vyloučit a po výsledné remíze 2:2 rozhodně nejásal. "Jsem spíš naštvaný, byl to vyhraný zápas," prohlásil dvaadvacetiletý fotbalista.

I remíza z půdy rezervy prvoligového týmu se počítá. Na podzim sice Háje vzájemný duel vyhrály, ale fandové to brali jako velké překvapení. Vážně jste chtěli zase tři body?

No jasně. Na tréninku před zápasem jsme si říkali, že pojedeme ten zápas vyhrát a bylo k tomu blízko. Věřili jsme si, my na Bohemku prostě umíme zahrát.

Na Vás byla hodně vidět chuť do zápasu, dal jste gól, pak jste měl na hlavě pojistku. Jenže jste podruhé neskóroval, proč?

Byl to první mistrák po zimní přestávce, moc jsem se těšil. Za gól jsem rád a ta druhá šance, to bylo zvláštní. Míč nezasáhl daleko vyšší útočník Bičaník, což mě trochu zaskočilo, ale trefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Jen nejsem žádný hlavičkář a byla z toho tyč. Škoda, vést 2:0 do poločasu, to by bylo samozřejmě daleko lepší.

Nakonec jste i tenhle náskok získali, jenže přišlo rychlé snížení soupeře a vaše vyloučení. Domácí se zlobili, že byl váš zákrok velmi ostrý a byl ve hře loket. Jak jste situaci viděl vy?

Přišlo mi, že to na žlutou nebylo, ale rozhodčí mi asi sečetl celkově tu mojí agresivní hru. Protože už jsem jednu žlutou měl, musel jsem ven. Mrzí mě to.

Jinak Vám to na hrotu sestavy s Bičaníkem docela šlo. Měl jste podobný pocit?

Co se týče mě, mám za sebou poctivou zimní přípravu, absolvoval jsem jí celou. Taky jsem se posunul do útoku a s Pepou to tam jde dobře. On je jiný typ hráče, když sklepává hlavou míče. Doufám, že to tak půjde i dál.

Na start jara jste se těšil, jenže po vyloučení možná přijde další pauza? Navíc asi zaplatíte něco do klubové kasy, kolik vás vyloučení bude stát?

Myslím na to a věřím, že bych mohl vyváznout s podmínkou. Co se týče pokuty, uvidíme. Když dá rozhodčí rovnou červenou, tak je to za pětistovku, ale ten můj případ? O tom se ještě pobavíme. Mě po tomhle zápase fakt hlavně mrzí, že jsme nevyhráli.