Pražský Přebor muži 12 kolo - FC Háje JM - Královice 4:2 (3:0)

Pražský Přebor muži 12 kolo - FC Háje JM - Královice  4:2 (3:0)
Boháč z Hájů hattrickem sestřelil Královice Jen na jednu branku se hrálo v sobotu dopoledne na Hájích. V prvním poločase útočily směrem k hostivařské přehradě domácí Háje a vytvořily si třígólový náskok. Po změně stran ovšem Královice zápas hodně zdramatizovaly, dostaly se do tlaku, ale dokázaly dát pouze dva góly. V závěru pojistil výhru domácích Boháč, který vstřelil svůj první hattrick v přeboru.

Háje v předchozích dvou kolech nezískaly ani bod a inkasovaly 10 gólů! A čekaly je druhé Královice. I proto vytáhli hráči do boje zcela nové modrobílé dresy. "Kluci říkali, že v nich ještě neprohráli," usmíval se před zápasem trenér Zdeněk Slabý.

A dobrá nálada mu vydržela celý první poločas. Domácí fotbalisté velmi dobře kombinovali, během úvodních minut kopali několik standardních situací v rychlém sledu za sebou a před brankou si vytvořili několik nadějných závarů. První pořádnou střelu ale vyslal na královickou branku v 6. minutě Janoušek ze30 metrů, brankář Kopecký míč s obtížemi zkrotil až na druhý pokus. Po chvíli se souboj těchto dvou opakoval, opět se stejným výsledkem: Kopecký balon neudržel a rychle ho musel ukrýt v rukavicích před dotírajícím Souchou.

Královice se těžko dostávaly z vlastní poloviny, o první nebezpečnou ránu se postaral Socher, jehož pokus gólman Tlustý nadvakrát zneškodnil.

Až pak začaly padat góly. Janoušek kopal roh, před brankou se hlavou prosadil důrazný kapitán domácích Dub a poslal Háje do vedení. Za pár vteřin Janoušek hledal před brankou Souchu, ale akce skončila jen rohovým kopem. Ten z druhé strany rozehrál Slabý a na zadní tyči našel nehlídaného Boháče, který během 90 vteřin přidal druhou trefu - rovněž se trefil hlavou.

Hosté byli tímhle vývojem hodně zaskočení, hrající trenér Jiří Novák ihned poslal rozcvičovat všechny náhradníky. A Háje dál útočily: Janouškův přímý kop proletěl těsně nad břevnem, Bednář byl v ideální pozici na hranici pokutového území, ale pálil vedle.

Blízko snížení byl po půlhodině Socher, jeho povedenou ránu ale dokázal Tlustý vyškrábnout na roh.
Místo toho přišel gól na druhé straně. Další centr do pokutového území Královic skončil nešťastným odrazem míče od obránce Chlumského, který tak připravil stoprocentní gólovku Boháčovi ? ten pohodlně zblízka přidal svou druhou trefu v zápase a hosté byli na ručník.

Do druhého poločasu ale poslal trenér Novák od první minuty tři náhradníky, kteří hodně oživili hru Královic. Jakoby se týmy v kabinách vyměnily. Hosté útočili, byli aktivnější, sebevědomější, Háje se jen bránily. Nejvíc je zlobila dvojice Randa ? Formáček. Oba stříleli dvakrát mimo branku.

Jak na to jim ukázal střídající Dufek: v 57. minutě napřáhnul z 18 metrů a přízemní střelou dal Královicím naději. O čtyři minuty později navíc po rohu dotlačil do branky míč další novic Tancibudek a z téměř rozhodnutého zápasu bylo zase drama. Hosté hodně ožili, ale do další vyložené šance se už nedostali.

Definitivně rozhodnout mohl hájecký Šus, když napálil po rychlém brejku tyč. Uklidnění pro domácí přinesla až 80. minuta, kdy dvojice Janoušek ? Slabý předvedla nejkrásnější akci zápasu. Janoušek krásně narazil Slabému, ten se prohnal v pokutovém území kolem obránce a předložil míč před prázdnou branku Boháčovi. Pro toho nebyl žádný problém dokonat hattrick a zlomit odpor soupeře.

Háje - Královice 4:2 (3:0)

Branky: 17., 37. a 80. Boháč, 15. Dub - 57. Dufek, 61. Tancibudek.
Rozhodčí: Musil - Zelený, Trska.
ŽK: 41. Krejčí, 85. Bednář (oba Háje).
Diváků: 40.

Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, J. Slabý - Janeček (56. Šus), Bednář, Janoušek, V. Hruška, Soucha (88. Musil) - Boháč. Trenér: Zdeněk Slabý.

Královice: Kopecký - Chlumský (46. Dufek), Plánička, Slováček, Švarc - Krejča (46. Tancibudek), Novák, Randa, Šmíd, Socher (46. Zikmund) - Formáček. Trenér: Jiří Novák.

Jiří Novák (hrající trenér Královic):
"Upozorňovali jsme na to, že na Hájích budou rozhodovat standardní situace, ale dvě jsme nepohlídali, takže jsme rychle prohrávali. První poločas jsme vůbec nezvládli, měli jsme jen štěstí, že nedaly Háje víc gólů. Do druhého poločasu šli tři čerství hráči a obraz hry se diametrálně změnil. Neměli jsme co ztratit, začali jsme hrát vysoký presink, riskovali jsme, snažili jsme se do toho vlétnout a se zápasem ještě něco udělat. Rychle jsem snížili na rozdíl gólu, což bylo skvělé, ale v závěru už nám docházely síly. Soupeř navíc perfektně vyřešil akci, ze které zvýšil na 4:2. Pro Háje je to zasloužené vítězství a pro nás ponaučení, že musíme hrát od první minuty a dávat si pozor, aby se nic podobného neopakovalo. Chtěl bych pochválit všechny tři střídající hráče. Na tréninku pracovali velmi dobře a zvažovali jsme, jestli je nezařadíme od začátku. Neudělali jsme to a byla to chyba. Dva z nich dali gól a řekli si tím určitě o místo v základní sestavě."

Zdeněk Slabý (Háje): "Minulý týden jsem po zápase proti Loko Vltavín B říkal, že jsme odehráli nejhorší poločas za dobu, co kluky znám. Dnes musím naopak říct, že jsme sehráli nejlepší poločas za hodně dlouhou dobu. Poprvé v sezoně jsme byli kompletní, tedy s výjimkou Brože, který je dlouhodobě zraněný. Taky jsme trochu změnili sestavu, reagovali jsme na rozestavení Královic, které nastoupily s jedním útočníkem. V prvním poločase jsme hráli opravdu dobře, to se mi líbilo. Pak jsme ale dostali gól na 3:1, začali jsme zmatkovat, znervózněli jsme, soupeř zjednodušil hru, začal nás napadat a my si s tím nedokázali poradit. Královice na nás do druhého poločasu pořádně vlétly, rychle daly i na 3:2, míče létaly naším vápnem, ale po dvaceti minutách jim došly síly, pak už jejich tlak opadnul a my zápas definitivně rozhodli."

Nejlepší hráč Hájů: Václav Hruška

Nejlepší hráč Královic: Pavel Dufek

Nejlepší hráč zápasu podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje)