Rozhovor s trenérem "A" mužstva, panem Zdeňkem Slabým

Rozhovor s  trenérem "A" mužstva, panem Zdeňkem Slabým
HÁJE BUDOU NA JAŘE HRÁT OPĚT JEN NA UMĚLÉ TRÁVĚ, V ÚTOKU BY MĚL VYČNÍVAT NAVRÁTILEC BIČANÍKVelkou posilu získali pro jarní část přeboru fotbalisté Hájů: do 10. týmu soutěže se vrací z hostování v Motorletu útočník Josef Bičaník.

Ten v minulé sezoně až do posledního kola neúspěšně usiloval o korunu pro nejlepšího střelce nejvyšší pražské soutěže. Mise v divizním klubu mu ale i kvůli zranění nevyšla, teď je jeho návrat největší zimní novinkou klubu z Jižního Města. "A já jsem se vám jako největší novinku chystal říct, že máme v kantýně nového nájemce", usmívá se trenér Hájů Zdeněk Slabý.

To ale asi na vaše výsledky až takový vliv mít nebude, ne?

To asi ne, ale je to novinka. Nic se naopak nepohnulo ve sporu o travnaté hřiště s Prahou 11. Vypadá to, že ani na jaře ho nebudeme moct využívat, takže budeme nadále hrát všechny zápasy na umělé trávě. Víc o tom nevím, těch jednání se neúčastním.

V souvislosti s vámi se stejně nejvíc mluví o návratu střelce Bičaníka. Z něj musíte mít radost, ne?

Kdo by nechtěl mít takového útočníka v týmu? Na Motorletu mu to moc nevyšlo, bylo tam zranění, chodil hrát i za béčko. Jsem rád, že je zpátky. Už v minulosti se takhle vracel z Horních Měcholup, a pak byl ve formě, i když tenkrát prodělal taky nějaké zranění. Dnes ho bohužel trápí zadní stehenní sval, občas na tréninku řekne, že ho tahá a nemůže dělat některé věci, ale na jaro by měl být připravený.

Předpokládám, že na něj budete hodně sázet...

Doufáme, že nějaké góly zase dá. Doteď jsme měli dva malé útočníky, teď k nim přibude Pepa, který měří 193 centimetrů, což by pro nás měla být výhoda. Góly dávat umí, to nemusí nikomu dokazovat. Soupeři se na něj asi budou zaměřovat, s tím musí počítat. To máte stejné, jako když někam přijede Uhříněves s Čejkou, nebo dřív Zličín s Novákem. Oba jsou to dobří střelci a trenéři soupeře asi logicky upozorňují na jejich přednosti, jestli jsou rychlí, pomalí, v jakých prostorech se pohybují, jak hrají hlavou. Stejně se budou připravovat i na Pepu.

A co tradiční téma Pospíšil? O vašem druhém elitním útočníkovi z minulých let každý půlrok mluvíte, že se možná vrátí z hostování. Chystá se něco?

Ten asi zase půjde na hostování, rok a půl u nás už nehraje a nevypadá to, že by se něco změnilo. V podstatě je to náš jediný odchod, jinak všichni zůstávají. Navíc se uzdravil Janeček, který měl před sezonou úraz v obličeji, takže na podzim vůbec nehrál. S ním a Bičaníkem bychom měli být silnější, než v první půlce přeboru.

V kádru jsou tedy pohyby jen směrem dovnitř, to musíte být spokojený, ne?

Jsem hlavně spokojený s tím, jak kluci přistupují k zimní přípravě. Trénovat chodí poctivě a ve velkém počtu. Jednou nás bylo dokonce 27 na tréninku! To už je ale moc. Je to způsobené tím, že trénujeme dohromady s béčkem. Tam jsou starší a kmenoví kluci z Hájů, kteří když můžou, tak přijdou na trénink, účastní se i trenér béčka. Zápasy mají svoje, na nich je doplní kluci z našeho kádru, kteří nenastoupí, nebo nehrají celý zápas. V podstatě se nám v zimě nestalo, aby nás bylo na tréninku deset a méně. V průměru chodí tak 17 až 20 kluků. A stejná účast byla i v lednu, když jsme hlavně běhali. To mě těší.

Trénujete čtyřikrát týdně, což je víc, než v jiných přeborových klubech. Opravdu hráči ?neremcají??

V pondělí máme spinning, pak ještě tři další tréninky. Dřív jsme měli spinning a dva tréninky, jenže kluci kvůli škole nebo zaměstnání občas nestíhali. Takhle se na tréninku protočí, mají víc možností, kdy přijít. Tenhle systém nám funguje, je to v pohodě.

Stejně tak funguje i model bez zápasů zimního turnaje? Hráli jste zatím jen čtyři přátelské zápasy, v nichž navíc musíte protočit všechny hráče. Není to na zimní přípravu málo?

Nejsem v tomhle směru nějak studovaný, ale řídím se hlavně svou intuicí. Dřív jsme hráli turnaj v Uhříněvsi a od prvního lednového víkendu jsme měli zápasy. Kluci pak šli do jarní části soutěže po devíti nebo deseti utkáních, do toho měli své futsaly a Hanspaulky, takže byli fotbalem trochu přesycení. Do konce zimy nás čekají ještě tři soupeři, celkem to tedy bude sedm zápasů, já v tom nevidím problém.

Jaké jsou vůbec vaše dosavadní výsledky?

Porazili jsme 5:3 Vlašim B, která byla nakombinovaná s dorostem, 5:2 jsme porazili i Milovice, s Louňovicemi jsme hráli 3:3 a Královice jsme zdolali 3:0. Ještě nás čekají Úvaly ze středočeského přeboru, Kostelec u Křížků z I. B třídy a na závěr v generálce Štěchovice, které hrají o postup do divize.

To je poměrně těžká generálka, většina týmů přitom radši volí soupeře z nižší soutěže.

Můžete si domluvit soupeře, kterému dáte deset gólů, ale to vám neukáže, jak na tom jste. My jsme nechtěli jít touhle cestou. Radši si zahrajeme proti kvalitnímu týmu, který nás prověří. Je tam sice riziko zranění, ale to je i proti slabšímu týmu.

V tabulce přeboru jste desátí s dvaceti body. Těšíte se na jaro, nebo máte obavy z boje o záchranu, který se vás také za jistých okolností může týkat?

Na zápasy se samozřejmě těšíme, ale na druhou stranu: v úplném klidu být nemůžeme. Máme 20 bodů, třetí od konce jsou Vršovice s 15 body. Když se podíváme na divize, tak sestup Zličína je téměř jasný, o záchranu bude hrát i Přední Kopanina. To znamená, že sestupovat budou minimálně dva celky z přeboru, tudíž máme blíž k sestupu než k postupu (směje se). Věřím ale, že spíš půjdeme ještě o pár míst nahoru. Tým máme dobrý, mám radost z vyrovnanosti kádru. Kdokoliv z něj může v přeboru kdykoliv naskočit a nebudeme oslabení.

neděle 27.2.2011 | Klub | Přečteno: 2673