SK Střešovice - Starší dorost 2:2 (1:0)

Starší dorost v dalším kole přeboru remizoval na hřišti Střešovic 2:2. V článku opět naleznete i zhodnocení utkání od jednoho z hráčů, tentokrát od středního záložníka a jednoho z nejběhavějších hráčů týmu, Tondy Krejčíka.

Po týdnu od debaklu z minulého kola jsme zavítali na hřiště SK Střešovice, jejichž hráči se pohybují ve středu tabulky jako my. Myslel jsem si, že hra se stejně postaveným soupeřem nám pomůže napravit a zvednout pošramocené sebevědomí. Bohužel se to nestalo, neboť si někteří hráči stále myslí, že mohou hrát v tréninkovém tempu, a že soupeř je nechá si hrát s míčem jako při fotbálku na konci tréninků. Celý první poločas byli hráči Střešovic lepším týmem a můžeme děkovat jejich střelecké nemohoucnosti, že stav v poločase byl jen 1:0. Po přestávkové domluvě vystřídání dvou hráčů se průbě hry úplně změnil a nám se podařilo vyrovnat (Jakub Kvíz) i jít do vedení po tečované ráně zpoza šestnáctky (Vladimír Bobko) a některé pěkné příležitosti jsme zahodili. Bohužel naše iniciativa trvala pouze 20 min. a většina našich hráčů začala předvádět to co v první půli (pomalý pohyb s míčem; po pokusu zpracovat míč odskok od nohy až 3m k soupeři; neosazování volných protihráčů). Touto hrou jsme si koledovali o vyrovnání, které přišlo po sérii našich chyb. Domácí mohli ještě zvýšit, avšak při nás stálo štěstí (tyč) a výborné zákroky Matěje v brance. I přes drtivý tlak soupeře v posledních minutách jsme cennou remizu z venku uhájili. Chtěl bych poděkovat dvěma hráčů ml. dorostu (Jakub Nezbeda a Adam Šejnost), kteří s námi odehráli celý náročný zápas a Martinovi Doksanskému (muži B), kteří nám přišli pomoci při absenci 6 hráčů základní sestavy. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout perfektní výkon trojice rozhodčích, kteří zvládli místy vyhecované utkání s naprostým klidem a přehledem a svou suverenitou přispěli k uklidnění rozvášněných hráčů obou týmů v některých momentech utkání.

Karel Hrůza – vedoucí mužstva

Odpovědi Tondy Krejčíka:

1. Jak si viděl s tvého pohledu 1. a poté 2. poločas zápasu?

Prvním poločas se nám zase nevydařil. Nedokázali jsme si dát balón do nohy a jen jsme nakopávali balón, v podstatě jsme hráli bez zálohy a bez balónu. Měli jsme kliku, že jsme do šatny šli s hratelným výsledkem.  V druhém poločase jsme si řekli , že budeme lépe přistupovat k hráčům a nedostaneme více gólů, na to jsme dali dva góly a bohužel zase jsme polevili a dostaly vyrovnávací branku na 2:2.

2.Proč myslíš, že se nám 1.poločase tak často nedaří?

Řekl bych, že je to naší rozcvičkou a koncentrací před zápasem. Nejdeme rozdejchaný do zápasu a druhý dech chytáme až v zápase.

3.Jaký byl pro tebe rozdíl hrát zápas s Unionem (klepec10:2) a tento se Střešovicemi?

Tak rozdíl byl určitě v kvalitě fotbalu, kdy při hotovém výsledku s Unionem jsme jen dohrávali s tím, ať si aspoň zahrajeme fotbal a tím jsme dali dva góly. Proti Strešovicím to bylo náročné hlavně na souboje a vydržet běhat bez balonu.

4.Co by si chtěl sám zmínit nebo na co bys rád osobně upozornil?

Někdy mám pocit v týmu, jako kdyby nás fotbal nebavil a nechceme hrát. Musíme se více soustředit na další utkání a uhrát ještě nějaké body.