Starší dorost - Přebor - 9. kolo:FK Gordic - FC Háje 2:1 (2:0)

Zápas devátého kola soutěže staršího dorostu se odehrál na hostivařském hřišti. Naším soupeřem byl Gordic Kačerov hrající o několik příček nad námi. Na pěkně upraveném a ranním deštěm zkrápěném pažitu se odehrála bitva s nešťastným koncem pro nás. Reportáž ze zápasu připravil Luboš Martinák.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře, již ve druhé minutě, po nedorozumění naší obrany a vyraženém míči gólmanem Voskou, hostující útočník našeho brankáře přeloboval - 1:0. O pár minut později, po přenesení hry Vlčkem, Josef Hančl potáhl balón a poprvé vystrašil hostujícího gólmana. Hra se v prvním poločase odehrávala zejména ve středu hřiště s množstvím soubojů. Soupeř
hrozil z brejků a nebezpečně zahrávaných rohů. Ve 30. minutě byl
Linhart, pronikající do jasné gólové situace doslova přejetý zezadu na hranici pokutového území. Po tomto zákroku, však k úžasu všech následovala pouze žlutá karta
a dovolím si říct, že toto rozhodnutí ovlivnilo průběh zápasu. Standartku jsme však nevyužili a o několik minut později soupeř zvýšil z brejku střelou pod gólmana na 2:0. Z naší strany hra nebyla úplně
špatná, ale bohužel chyběla finální přihrávka a zejména ke konci poločasu, kdy jsme soupeře zatlačili, větší důraz při zakončení.

Do druhého poločasu hráči nastoupili s jasnými pokyny ? zjednodušit hru a pokusit se vstřelit rychlý gól. V 55. minutě Doksanský vysunul Linharta, který míč propasíroval přes gólmana, ale na brankové čáře domácí stoper včas, míč putující do brány, zastavil. Chvíli poté se po rohu Chalupy dostal Doksanský před brankáře Gordicu, ale míč nedokázal dostat do sítě. Gólová impotence bylo
to, co náš tým sráželo v posledních dvou zápasech a v tomto zápase to platilo dvojnásob. Avšak v 66. minutě po autovém vhazování Lojdy utekl Linhart po lajně, poslal tzv. rohlíček na Špinku, který se příležitosti nezalekl, míč mu spadl na hlavu a zapadl do sítě - 2:1. Tento gól byl impuls, který kluky ještě více nastartoval. Neuvěřitelná bojovnost přinesla tlak, kdy soupeř zůstával v jedenácti ve vlastním vápně. Párkrát se z tlaku vymanil a podnikl
nebezpečný brejk, který však zlikvidoval brankář Voska. V 80. minutě se po sérii rohů dostal k míči Bílek, ale vystřelil pouze nad bránu Kačerova. Bohužel vstřelit, alespoň vyrovnávací branku se nám už do konce zápasu nepodařilo.

Ve druhém poločase byl výkon kluků o sto procent lepší a jen škoda, že obrovský tlak jsme nedokázali proměnit v gólovou radost. Je potřeba přenést bojovnost a hlad po gólech i do příštího víkendu, na zápas s Vyšehradem, kdy to bude více než potřeba.

FK Gordic Praha Kačerov - FC Háje Jižní Město 2:1 (2:0)

Branka Háje: 66´Špinka.

Rozhodčí: Krejčí - Gryc, Hlaváč. Diváků: 55.

FC Háje: Voska - Hančl Josef, Bílek, Krauz (60. Seneta), Lojda - Špinka (80. Nasli), Hančl Jaroslav, Vlček (40. Doksanský), Chalupa - Novák, Linhart.

Trenér Martin Brož, asistent Vláďa Solař, vedoucí Jarda Nerad.

Opět výborně reportérsky zvládnuto. Vždy se hůře píše o prohrách než o vyhraných zápasech. Luboš přesně vystihl atmosféru zápasu a taktéž naše jíž déle trvající fotbalové trápení. Děkujeme Lubošovi za příspěvek. (pozn. VMJN)