Uhelné sklady - FC Háje JM 2:1 (1:0)

V minulé sezoně padli fotbalisté Hájů poprvé až v 7. kole Pražská teplárenská přeboru. Teď jim neporazitelnost vydržela mnohem kratší dobu: už ve třetím zápase sezony nestačily Háje na Uhelné sklady, kterým podlehly na jejich hřišti 1:2. O výhře domácích rozhodl útočník Zdeněk Zmeškal, který se trefil dvakrát. Za hosty jen snížil Michal Balík. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Komplikací pro Uhelné sklady byla dvě brzká vynucená střídání. Už po deseti minutách odstoupil zkušený stoper Toman, ve 24. minutě ho do kabiny následoval Koubek. Ani dvě rychlé změny ale týmu neuškodily. Naopak: díky gólu Zmeškala šli „Uhlíři“ do poločasové přestávky s náskokem, který zvýšil chvíli po pauze opět Zmeškal. V pokutovém území k němu propadl míč, který uklidil do sítě. Hosté marně reklamovali ofsajd.

Musím se podívat na video, ale zdálo se mi, že druhý gól padl z ofsajdu,“ podíval Petr Procházka, trenér Hájů. „Ve druhém poločase jsme byli lepší. Chvílemi jsme hodně útočili, že nám vzadu zůstávali jen dva hráči. Domácí dali dva góly, proto vyhráli. Co se týče hry, tak to nebylo zasloužené vítězství,“ pokračoval Procházka.

Jeho slova nepřímo potvrdil i Robert Hlavica, kouč Uhelných skladů. „Vedli jsme 2:0 a zbytečně jsme si to zkomplikovali. Zkušenější mančaft by takový zápas dohrál jinak. Měli jsme přidat další góly, řešení útočných situací nebylo optimální.“

Podívejte se!

Uhelné sklady – FC Háje 2:1 (1:0)
Branky: 17. a 48. Zmeškal – 72. Balík. ŽK: 60. Zilvar - 90. Fedič. Rozhodčí: Hlaváček – Les, Čermák.Diváků: 50.
Uhelné sklady: Kopecký – Koubek (24. Šatný), Snopek, Toman (10. Bartůněk), Hrazdíra Štěpán – Steinocher (79. Begič), Pártl, Majerčin, Stolfa (89. Hrazdíra Šimon) – Zmeškal (90. Ramba), Zilvar. Trenér: Robert Hlavica.
FC Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí (64. Greshnyakov), Dub, Lojda (79. Pánek) – Novák, Fedič, Bednář (84. Rapant), Janoušek – Bičaník (55. Solař), Balík. Trenér: Petr Procházka.

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Petr Šatný.
Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Zmeškal (Uhelné sklady).

Autor: Martin Karger